Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tanítványok miért folytathat...

A tanítványok miért folytathatták a Jézus tanítását, ha nem lett volna életbeli megtapasztalásuk?

Figyelt kérdés
Ha nem látták volna Jézust a halála után, akkor mi értelme lett volna terjeszteni a "hamis" kereszténységet? Egy hazugságra építeni mi szüksége egy embernek? Mi haszna van belőle, áprili elsejét játszani? És még az élő példa, Pál apostol mi a francnak erőlködött???
2013. márc. 18. 12:54
 1/4 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Jó a kérdés, ez az én hitem alapja is. De rég megtanultam, hogy az ember nem azért hisz valamit, mert igaz, vagy nem, hanem azért, mert az tetszik neki, amit hisz. Nem hiszem, hogy ebből a kérdésből megtérés származna itt, de ha valaki a szívében már keresi Istent, annak ez lesz az alap, ahogy nekem is az volt.
2013. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Balu86MH ***** válasza:
bár Pál apostol nem látta szemlyesen Jézust a feltámadás után, de látta és saját magán is megtapasztalta, ahogyan a Szentlélek munkálkodik rajta és a többi apostolon keresztül. nyilván felismerte, hogy Jézus szavai az igaz és örök életre viszik az embert. Jézus szava az Evangélium, magyarul az Örömhír. És ezt az örömhírt terjesztették, gyógyítottak és sok más hasznos tevékenységet végeztek az apostolok.
2013. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 titak ***** válasza:
Mert az olyan volt nekik mint a hatvanas években a hippi-korszak. Volt egy szellemi vezető aki irányította a szektát, és mint a mai "házaló ügynökök" betanult dumájukkal össze "gyűjtöttek" mindent amit csak tudtak a tudatlan jobbra vágyó, nyomorgó néptől.
2013. márc. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert elképzeltek valamit, aztán azt tanították.

Pál pl. teljesen kiforgatta Jézus tanításait - ha egyáltalán ismerte azokat.

Már akkor, ha létezett egyáltalán Jézus.

De könnyen lehet, hogy nem is létezett, vagy nem egy Jézusról szól az összes történet a Bibliában, hanem több ember történeteit szedték össze, egy "kicsit" kiszínezték, aztán néhány 100 év múlva (!) leírták.

Ezt olvasod ma te, mint Bibliát.

2013. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!