Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus tökéletes volt, és...

Ha Jézus tökéletes volt, és betartotta a törvényt, akkor miért lopott?

Figyelt kérdés

Mt 21:1-11


"És mikor közeledtek Jeruzsálemhez, és Bethfagéba, az olajfák hegyéhez jutottak vala, akkor elkülde Jézus két tanítványt, És monda nékik: Menjetek ebbe a faluba, amely előttetek van, és legott találtok egy megkötött szamarat és vele együtt az ő vemhét; oldjátok el és hozzátok ide nékem. És ha valaki valamit szól néktek, mondjátok, hogy az Úrnak van szüksége rájuk: és legott el fogja bocsátani őket. Mindez pedig azért lett, hogy beteljesedjék a próféta mondása, aki így szólott: Mondjátok meg Sion leányának: Ímhol jő néked a te királyod, alázatosan és szamáron ülve, és teherhordozó szamárnak vemhén. A tanítványok pedig elmenvén és úgy cselekedvén, amint Jézus parancsolta vala nékik, elhozák a szamarat és annak vemhét, és felső ruháikat rájuk teríték, és ráüle azokra. A sokaság legnagyobb része pedig felső ruháit az útra teríté; mások pedig a fákról galyakat vagdalnak és hintenek vala az útra. Az előtte és utána menő sokaság pedig kiált vala, mondván: Hozsánna a Dávid fiának! Áldott, aki jő az Úrnak nevében! Hozsánna a magasságban! És amikor bemegy vala Jeruzsálembe, felháborodék az egész város, mondván: Kicsoda ez? A sokaság pedig monda: Ez Jézus, a galileai Názáretből való próféta"


2013. febr. 23. 13:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

a kérdésed provokatív


de válaszolok. Jézus egyenlő Istennel. Istené minden, tehát a szamár is az övé, tehát bármikor elveheti. arról nem is beszélve, hogy valószínűleg utána visszavitték, nem tartotta meg. szóval kölcsönvette.


nem tudom, miért válaszolok, te úgysem komolyan kérdezted.

2013. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Persze,hát minden provokatív,ami egy vallásosnak nem tetszik.De ez itt a valláskritika,szerintem ezzel nem árulok el nagy titkot.

A minden Istené nem azt jelenti,hogy csak úgy el lehet venni mástól.Az állatoknak volt gazdájuk,nem a pusztában kóboroltak."valószínűleg visszavitték",meg csak "kölcsönvették" Igen,hát valószínűleg a hold is sajtból van,csak a Nasa titkolja.Bármi valószínű.

2013. febr. 23. 14:46
 3/31 anonim ***** válasza:
15%
Joga volt hozá,hogy elvegye mint ahogy ahhoz is joga volt,hogy oda adja az életét érted,hogy aztán veled együtt a hozzád hasonlók tolvajt csináljanak belőle. A sors fintora nemde?
2013. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan miért volt hozzá joga? Ki adott neki?

Ha teremtesz valamit bármihez jogod van vele?


Akkor ha én csinálok egy gyereket, én teremtem, miért nem ehetem meg?

2013. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Joga mindenkinek van lopni.És nem én csináltam belőle tolvajt,a tízparancsolat mondja ki,hogy ne lopj,más tulajdonát ne kívánd.Vagy tán csak nem én tehetek erről is?
2013. febr. 23. 16:16
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Nos Kérdező,


Először is talán kezdjük ott, hogy a Biblia szerint valóban Istené minden. (Zsolt 24,1) Ilyen értelemben mi csak sáfárok vagyunk a földön, és Istennek joga van elvenni/visszavenni bármikor bármit. "Az Úr adta, az Úr vette el. Áldott legyen az Úrnak neve!" - Mondja Jób (Jób 1,21) A szamarakkal kapcsolatban pedig Jézus nem véletlenül mondta azt a tanítványoknak, hogy "ha valaki valamit szól néktek, mondjátok, hogy az Úrnak van szüksége rájuk: és legott el fogja bocsátani őket. (Mát 21,23) Mivel nyilvánvalóan előre látta, hogy nem fogják csak úgy elhozni a szamarat, hanem valaki fog nekik szólni ére. Máténál nem olvashatjuk, de Márknál igen, hogy a taníványoknak szóvá is tették, hogy mit cselekszenek. És miután a tanítványok elmondták Jézus üzenetét, azonnal elengedték őket. (Márk 11,5-6) Láthatjuk tehát, hogy senki sem kárhoztatta a tanítványokat azért, hogy elhozták a szamarakat.

2013. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

"Joga mindenkinek van lopni."

Hogy érted ezt?

2013. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Rendben így értem a dolgot,csak nekem az volt a szembeötlő,hogy Máténál azt írják "HA valaki szól..." mert akkor inkább írták volna azt,hogy biztos,hogy lesz ott valaki aki szólni fog érte.A "Ha valaki szól" az olyan,hogy nyugodtan elvihetik,ha nem lesz ott senki,és nem szól,akkor utána keresheti az illető a szamarát.
2013. febr. 23. 16:54
 9/31 A kérdező kommentje:

"Joga mindenkinek van lopni."

Hogy érted ezt?


Úgy,hogy mindenkinek szabad akarata van.Lehet csinálni bármit az életben,más kérdés,hogy lesz-e következménye,és mi lesz az,ha lesz.

2013. febr. 23. 16:58
 10/31 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Ami azt illeti, a Bibliában sajátos stílussal találkozunk. Ha megfigyeled, az Ószövetségben például találkozol hebraizmusokkal, amely egy laikus számára talán érthetetlen. Vagy olyan is van, hogy amikor olvasol egy történetet, vagy egy próféciát, akkor egy ideig lineális síkon halad, majd hirtelen megáll, és visszaér kinagyítani egy olyan dolgot, amelyet korábban közölt. De a Zsoltárok könyve stílusa is elég érdekes, mert gondolatritmuson alapul. Lényeg, ami lényeg, a Bibliában találkozhatunk olyan dolgokkal amelyek nekünk fucsának tűnnek elsőre, de ez nem jelenti azt, hogy megoldhatatlan a helyet ;-)

2013. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!