Mindenható-e Isten?
Namost ugye Ádám és Éva engedetlen volt, evett a jó és rossz tudás fájáról.
Nade Isten ezt nem tudta előre? S ha igen akkor mért teremtett tökéletlen embert? Jó szabad akarat, de ha viszont nem tudta előre akkor nem mindenható! Márpedig ezek alapján nem tudta?!
Na igen. de volt egyáltalán oktatás?
A mindenható elfelejtette megtartani az órát, rábízta a gyümölcsre a felvilágosítást, de még azt is megtiltotta.
Végeredményben én ezt úgy értékelem, hogy a jó és a rossz tudása emelt ki minket az állatvilágból, gyakorlatilag az különböztet meg minket, többek között. Az elvont gondolkodás képessége talán innen ered.
Aztán ha a scifi világába pillantunk, Asimov megalkotta a robotika alaptörvényeit, lévén, hogy az ember robotokat teremtett. Ezeket a törvényeket mélyen elhelyezte a robotok agyában és azok nem tudják azokat áthágni. Ezek a törvények biztosítják azt, hogy a robot ne bántsa az embert, védje meg, saját magáról is gondoskodjon és még cselekvési lehetősége is maradjon. Prioritása megfellebbezhetetlen.
Nincs semmiféle próba, vizsga, egyszerűen racionálisan meg van oldva a helyzet, hatékonyan és felülbírálhatatlanul. Pedig az ember nem mindenható, csak okos.
A teremtő ezek szerint nem az?
04:39
Hát akkor az Isteni gondolkodás bölcsességét meghagyom neked,jó nekem így tudatlanul:-D
Kedves Scavenger:
Szerintem az arányok igenis fontosak. Ezután te ezt írod:
"Ha biztos volt benne, hogy megtörténik a baj, akkor viszont nézhetjük e úgy, hogy csapdát állított? Igen"
Na álljunk meg egy szóra: Ezt csak te állítod, hogy "biztos volt benne, hogy megtörténik a baj". Miért lett volna ebben biztos?? Ha én a hatéves fiamnak elmondom, hogy a sütő forró, és meg is mutatom neki, hogy ha közel teszi a kezét már meleg, tehát ne nyúljon hozzá, mert megégeti magát, megérti. És én csak abban vagyok biztos hogy megértette, hogy mire kérem és nem is megy a közelébe. Sőt, mikor látja hogy sütök és mondom neki, hogy gyere ide hozzám a konyhába, még ő figyelmeztet, hogy nem szabad, mert forró a sütő. Érted a példát?
Te a kijelentéseddel az ember szájába adtad a saját véleményed.
Az életben pedig nincs lehetőség ismétlésre, ezt te is nagyon jól tudod. Ha valaki valamit újra próbál azt vagy nagyon fel akarják venni, vagy segíteni hogy átmenjen, vagy lefizették. Nincs olyan a való életben hogy valamit újra próbálhatsz. Vonatkoztassunk el a vizsga példától. Legyen egy műszaki vizsga, egy üzleti megbeszélés, vagy landolás egy repülővel. Nincs még egy lehetőség ha elpuskázod.
És ezzel a mondatoddal sem értek egyet:"Legyen innentől a fizetés a megszerzett tudás. Azt is elvette a főnök."
Mikor vette el? Te kaptad, arra költöd vagy használod fel amire akarod. Nem? Egyébként ha az ezoszurke-allomany neked szimpatikusabb a színes élettől, ám legyen, lelked rajta.
tzolko-nak:
Szia. Szerintem téves azt gondolni, hogy nem tartotta meg az órát. Mire is törekszik minden ember a földön? Hogy boldog legyen, nemde? Problémák nélküli világra. Ez a menyországban adott volt. Miért kellett volna nekünk ez a tudás, ha a földön kívül semmi hasznát nem tudjuk venni? Minek megtanulni programozni és játékot vagy programokat készíteni, ha nincs hozzá számítógép? Van értelme elkezdeni megtanulni? És tegyük fel hogy mondjuk az ókorban vagy, ahol esély sincs beszerezni egyet, de a könyv a rendelkezésedre áll. Elkezdenéd tanulni? Minek?
A tudás fája csakis azt a tudást tartalmazta amire itt a földön szükségünk lehet. Mond, mit kezdesz a feleslegesen megtanult zeneszerzők életrajzával, vagy a geometriai garfikonok ábrázolásával normál emberként az életben. A megtanult tudás nagyon nagy része szemét. Felesleges. Az átlagembernek nincs is szüksége ezekre az információkra hogy elhelyezkedjen dolgozzon és éljen. Most nem a szélsőséges példákról beszélek, a programozókról akik grafikonokat használnak meg magas szintű matekot. Értem?
Átlagemberekről van szó. Egyébként hallottatok már erről?Boldog tudatlanság? Nem hinném, hogy egy állat, aki boldogan él az erdőben vágyna arra, hogy megtanulja az emberi élet szabályait, törvényeit, dolgait. Minek neki ez a tudás?(tegyük fel képes lenne megtanulni).
Még egy rövid példa: A fiamnak sem kell elmagyarázni, hogy ha megégeti magát milyen következményekkel jár(felhólyagosodik, sokáig gyógyul, miért lesz hólyagos, miért reagál így a szervezet, az, hogy ha tovább foga akkor komolyabb sérülést szerez, ha csak egy pillanatra érinti meg akkor nem ég meg csak forró lesz, hogy kerülhetné el a sérülést, és még sorolhatnám) mert nem az a fontos, hanem az, hogy neki nem lesz jó. És neki elég is ennyi. Ha Ádám és Éva is tudták azt hogy nem szabad ennek ellenére mégis megtették akkor bizony vállalni kell a következményeket(hogy megég a kezük). Ezt már nem lehet majd visszacsinálni, az időtől függően lesz komoly a sérülés, és hosszú a gyógyulási folyamat. Ezt most már végig kell csinálni, ha tetszik ha nem. Ide vág egy jó kis szólás mondás is: Okos ember a más kárán tanul(azaz odafigyel mit mond a másik) a buta a sajátján(Ádám és Éva esete) az ostoba meg még a sajátjából sem!
Asszem elég részletesen kiveséztem, szerintem miért nem fontos a felesleges tudás.
Várom az érveket. :)
23 nak
Nincs felesleges tudás!
Aki zene után érdeklődik, annak fontos a zeneelmélet és a nagy elődök története. Akár hobby szinten foglalkozol valamivel, akár hivatásszerűen, mindenképpen szükséges a széleskörű tájékozódás. A programozás a legjobb játék és nagyszerű dolog, ha könyveket olvasol. A történet is lebilincselő, de ezen túl értelmes, a világ kérdéseire nyitott írói álláspontokat ismersz meg, ami valamilyen módon befolyásolhatja gondolkodásod, értékítéleted.
Amennyiben nem értesz az írójával egyet, akkor is példát nyerhetsz a szisztéma, a gondolat felépítésében, ami még gondolkodásra is késztet. Agyadban olyan szinapszisok keletkezhetnek, ami áttételesen akkor is jelentkezhet, ha az eredeti tartalom soha nem fog előkerülni. Egyébként is a dolgok összefüggenek és gyakran egymásra épülnek.
Állításod téves, ellenkezőleg kívánatos a minnél szélesebb körű tájékozódás, még akkor is, ha látszólag nincs rá szükséged.
Természetesen nem állítom, hogy agyunk kapacitása végtelen.
A mesterséges intelligencia programozásának egyik sarkalatos kérdése a felejtés, illetve az adattárolás. Az emberi agy az információkat úgy kezeli, hogy elsőre egy könnyen felülírható adattárban helyezi el és csak akkor kerül mélyebben tárolásra, ha fontosnak minősül. Ezt a fontosságot többszöri ismétlés is adhatja, ez a tanulás folyamata.
Ennyi talán elég, a bibliai történet pedig népmese szinvonalú.
23:
Az arányok fontosak? Az 50-50 et nem fogadtad el, a bizonyosságot sem. Mondd meg a fontos arányokat.
Én nem állítottam, ezt írtam:. "Ha biztos volt benne, hogy megtörténik a baj, akkor viszont nézhetjük e úgy, hogy csapdát állított? Igen. Miért? Mert az iteloero esztétikai. "
Ez állítás volt? Nem egy kérdés. Egy IF THEN ciklus vérlogikus következtetése. És meg azt is megvalaszoltam, h ebben az esetben miért is nézhetjük így. Mert az iteloero esztétikai. Jó, csak Kant szerint, nem isten és te szerinted. Mivel az én iteloerom is esztétikai, tehát szubjektív, ez a nezopontom az első hasonlatotokrol. Szóval egy hiányos idezetemre epitettel fel megint egy új hasonlatrendszert, ez akárhogy is nézem, nem érdemel meg viszontreakciot részemről.
De hagyjuk is ezt, akkor tudta, vagy sem?
Scavenger-nek:
Légyszi ha nem túl nagy kérés vagy írj ékezettel vagy ne, de ne keverd. Szörnyű olvasni.
Az arány igenis fontos szerintem az megint más kérdés, hogy a TE 50-50%-odat nem fogadtam el. Azt sem, hogy TE szerinted biztosra tudta Isten, hogy megbuknak a vizsgán. Szerinted egy tanár ha mindent rendesen megtanít a diákoknak akkor már 100% hogy átmennek a vizsgán?? Nem függ esetleg a diákoktól is? Látom nem is akarod megérteni amit írok, mert egy h*lye hívőnek hiszel, de ha az ilyen előítéleteid megakadályoznak az objektív szemléletben akkor felesleges a vitánk...
tzolko:
Egyetértek veled abban, hogy fontos a tanulás és a széles körű informálódás. De ennek kritériuma hogy a Földön legyél! Mi értelme a fizika alapos tanulmányozásának a földön a gravitáció mélyebb vizsgálatának, ha mondjuk el kell hagyni a földet és egy másik bolygóra költözünk. Hasznos lesz egy elpusztult vagy kihalt bolygó ilyesfajta információi a számunkra a jövőben? Szerintem nem. Ezért mondom azt hogy a mennyben nem lesz szükségünk ezekre a tudásokra és nem is volt mígnem ki nem űzettünk a paradicsomból. Érted mire gondolok?
Ha mindenható, teremtsen egy olyan hegyet amit maga sem bír felemelni.
Mit gondolsz megteszi?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!