Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Háborúban embert ölni nem bűn?

Granulátum kérdése:

Háborúban embert ölni nem bűn?

Figyelt kérdés

A nemrég megölt amerikai mesterlövész nyilatkozta:

"Ha majd Isten színe elé kerülök, sok dolgot számon kérhet rajtam, de az biztos, hogy nem lesz közte egyetlenegy általam megölt ember ügye sem."


Noha én is már többmilliószor követtem el istenkáromlást, azért a következő engem is fel tud hergelni:

"Isten fújta azt a golyót, és eltalálta."


Ja, még egy:

"A puskával viszont hamar megtanult bánni, a PAPként dolgozó apja már nyolcéves korában fegyvert vett neki,"


(Az idézetek az origóról vannak.)



A kérdésemet nem a Politika témában írtam, tehát nem az érdekel hogy az amerikaiak vagy az irakiak a jók/rosszak. Inkább csak az, hogy háborúban Isten hova áll, és mennyire nézi el a dolgokat.



2013. febr. 6. 08:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Ha akkora bűn háborúban az "ölés" mint ahogy (sokak szerint) a Biblia mondja, akkor miért voltak (vannak még ma is) "tábori lelkészek". Az Ő dolguk talán az ölés/a bűn megelőzése?"


Azért vannak, mert egy háborúban katonának lenni nem könnyű dolog. Mi, akik szerencsére nem éltünk már meg háborút nem is tudjuk ezt. Lelkileg nagyon megviseli az embereket. Szükség van ezért papokra, lelkészekre, hogy a katonákat támogassák, továbbá a szentségeket kiszolgáltassák.

Az ölést nem nagyon tudják megakadályozni egy háborúban, de abban segíthetnek, hogy a katonák erkölcsösen, etikusan viselkedjenek.

A háború sosem lesz egy pozitív dolog, de a katonák feladata sem csak a gyilkolászásból áll. Ha úgy nézzük, hogy ők azok, akik megvédik a civil lakosságot és a hazánkat. Nem véletlen az sem, hogy vannak katona szentek is.

2013. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 nagylzs ***** válasza:

Háborúban lenni - az egy körülmény. Hogy egy ember megölése egy adott esetben milyen szempontból és mennyire volt jó vagy rossz, azt csak az adott helyzet összes körülményének ismeretében lehetne megmondani. A háború egy fontos körülmény. De önmagában az ölést nem teszi sem rossz, sem jó dologgá.


(Szándékosan nem bűnt írtam, hanem rosszat és jót.)

2013. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Ezt olvassátok el ha igazán érdekel a téma.Bhagavad Gíta - A Magasztos Szózata Ebben a könyvben igen érdekesen közelítik meg az ÖLÉS fogalmát.Mert ölni vagy gyilkolni szerintem elég nagy különbség.Vagy ti nem így látjátok?Itt érhetitek el online [link] 7Laci7
2013. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Isten nevében máglyára küldeni más hitüeket, az nem bűn?! Az Inkvizició és maga a katolikus egyház hány embert mészárolt le? Az NEM BŰN? A Vatikán

rég megérett a végleges bukásra. (Az Inkvizició ma is működik, de már nem élvezi a világi hatalom támogatását).

2013. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 világvége1 ***** válasza:
Bűn embert ölni háborúban is – mindkét félnek.
2020. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!