Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Háborúban embert ölni nem bűn?

Granulátum kérdése:

Háborúban embert ölni nem bűn?

Figyelt kérdés

A nemrég megölt amerikai mesterlövész nyilatkozta:

"Ha majd Isten színe elé kerülök, sok dolgot számon kérhet rajtam, de az biztos, hogy nem lesz közte egyetlenegy általam megölt ember ügye sem."


Noha én is már többmilliószor követtem el istenkáromlást, azért a következő engem is fel tud hergelni:

"Isten fújta azt a golyót, és eltalálta."


Ja, még egy:

"A puskával viszont hamar megtanult bánni, a PAPként dolgozó apja már nyolcéves korában fegyvert vett neki,"


(Az idézetek az origóról vannak.)



A kérdésemet nem a Politika témában írtam, tehát nem az érdekel hogy az amerikaiak vagy az irakiak a jók/rosszak. Inkább csak az, hogy háborúban Isten hova áll, és mennyire nézi el a dolgokat.



2013. febr. 6. 08:35
1 2 3
 11/25 titak ***** válasza:
47%

Sámuel I. könyve

15,1 És monda Sámuel Saulnak: Engem küldött el az Úr, hogy királlyá kenjelek fel téged az ő népe, az Izráel felett; most azért figyelj az Úr beszédének szavára.


15,2 Így szól a Seregek Ura: Megemlékeztem arról, a mit cselekedett Amálek Izráellel, hogy útját állta néki, mikor feljöve Égyiptomból.


15,3 Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat.

...

15,9 Saul és a nép azonban megkímélte Agágot és a juhoknak, barmoknak és másodszülötteknek javát; a bárányokat és mindazt, a mi jó vala, nem akarták azokat elpusztítani, hanem a mi megvetett és értéktelen dolog volt, mindazt elpusztíták.


15,10 Akkor szóla az Úr Sámuelnek, mondván:


15,11 Megbántam, hogy Sault királlyá tettem, mert eltávozott tőlem, és beszédeimet nem tartotta meg....

2013. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Háborúban ölni nem bűn, mert ilyenkor nem Te ölsz, hanem az állam, és az ország vezetőin kéri majd Isten számon a kioltott emberéleteket. Neked engedelmeskedned kell a felsőbbségnek, ahogy Pál apostol írja. Ha háború van, akkor az országodon kívül a családodat is véded. Az lenne a bűn, ha hagynád, hogy elfoglalják az országod, és kifosszák, legyilkolják a népedet. Ez elég egyértelmű, ha végignézzük az ószövetségi zsidóság háborúit.
2013. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi még háború esetén sem oltanak ki emberi életet. Pedig ha amit az utolsó ír, az igaz, ők is megtennék, mivel mereven a Biblia tanítása, törvényei szerint élnek.
2013. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

ne keverjük már Izrael korát a jelen korral.


Jehovának nyomos oka volt arra, hogy megvédje népét,

és azt se felejtsétek el, hogy a népét sem Kímélte, halál büntetés volt a részük, ha olyat tettek.


Istent nem lehet megcsúfolni.

Amit vetsz azt aratod.Teljesen mindegy emberi szemszögből, hova tartozol.

2013. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Nos, nem biztos, hogy egy amerikai mesterlövész aki mindent jól tud a hitről. Az amerikaiak 98%-a vallásos. Elvileg. Ha megnézel egy amerikai filmet, akkor nem az a benyomásod fog kelni, hogy Amerika az a nagyon keresztény ország.


Azon kívül az Origo hírportál hát hogy is mondjam? Eléggé ahhoz a politikai oldalhoz húz, amelyik nem a keresztény.

2013. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

Isten ellenzi a háborút.

De ha már megtámadtak, muszály védekezni. Ez nem rablást, stb.-t jelent, de néha muszály harcolni.


Mellesleg papoknak is lehet gyermekük, ha megözvegyültek és utána lesznek papok. Sőt, a görög katolikusoknál még úgy is felszentelnek pappá, ha házas vagy és családod van.

2013. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

Szia


Bűn.

És ehhez nem kell az usa.

Ha visszagondolsz itt europánban ugyan ezt tették a keresztény emberek a világháborúkban - mindkét oldalon megáldották őket és úgy vonultak háborúba

Vagy gondolj a katolikus - protestáns Ír viszályra - mindkét oldal Istent szolgálta a saját elképzelése szerint.


"Háborúban ölni nem bűn, mert ilyenkor nem Te ölsz, hanem az állam, és az ország vezetőin kéri majd Isten számon a kioltott emberéleteket. Neked engedelmeskedned kell a felsőbbségnek, ahogy Pál apostol írja"


Na ja!

Ennyi erővel menny el hóhérnak,mert nem te ölsz hanem a bíró!

Ha már a bibliát is belekeverted:

"Szigorúan megparancsoltuk nektek, hogy ne tanítsatok abban a névben, és lám, egész Jeruzsálem tele van tanításotokkal. Ránk akarjátok hárítani annak az embernek a vérét." Péter és az apostolok így válaszoltak: "Inkább kell engedelmeskedni Istennek, mint az embereknek"


Ha egy név miatt szembe kellet szállni az akkori hatalommal akkor a gyilkosság miatt nem kellene?

2013. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

Isten eléggé militáris.

Gyakran még a csecsszopót is kiirtatja.

Támogat népet a Bibliában.

Ő a seregek Ura!

Mivel a Biblia történetei lezárultak, enm tudhatod, hogy Isten nem foglalt e állást azóta.

Mondjuk a keresztes háborúkban, bár nem látszik az eredményen. Két keresztény ország harcában, vagy a török elleni háborúkban.

Azért egy győztes, vagy vesztes háború alapvetőleg megváltoztatja a világ sorsát. Ha Isten megjövendöl dolgokat, akkor ezekkel is tisztában lehet.

A régi gyakori beavatkozásait tekintve nincs rá semmi ok, hogy azt gondoljuk, ez megváltozott.

Manapság információ nincs Isten cselekedeteiről.

2013. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 titak ***** válasza:

Ha akkora bűn háborúban az "ölés" mint ahogy (sokak szerint) a Biblia mondja, akkor miért voltak (vannak még ma is) "tábori lelkészek". Az Ő dolguk talán az ölés/a bűn megelőzése?


[link]

2013. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a Bibliában,de ölni mindig bűn szerintem.A mesterlövész mindössze egy állami bérgyilkos,akit minden alkalommal felmentenek.

Egy szarabb formában levő tömeggyilkos megöl 10-20 embert.Ez 250-et.Nem tudom sajnálni.

2013. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!