Hol tanítja a Biblia, hogy Ádám és Éva halhatatlannak voltak teremtve?
sehol.
az Ószövetség szerint Ádám 930 évig élt (bevett szokás ezt szimbolikus számnak mondani, mint ahogy más számokat is a Bibliában), Éváról nem tudjuk, meddig.
forrás:
"3 Élt vala pedig Ádám száz harminc esztendőt, és nemze fiat az ő képére és hasonlatosságára és nevezé annak nevét Séthnek.
4 És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolcszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat.
5 És lőn Ádám egész életének ideje kilencszáz harminc esztendő; és meghala."
(Ószövetség: Mózes 1. könyve, 5. fejezet, Károli-féle fordítás)
továbbá...
"17 De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon ejéndel arról, bizony meghalsz."
és
"2 És monda az asszony a kígyónak: A kert fáinak gyümölcséből ehetünk;
3 De annak a fának gyümölcséből, mely a kertnek közepette van, azt mondá Isten: abból ne egyetek, azt meg se illessétek, hogy meg ne haljatok.
4 És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;
5 Hanem tudja az Isten, hogy amely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói."
szóval úgy is értelmezheted, hogy elviekben halhatatlanok, "gyárilag", de aztán ők teszik saját magukat halandóvá.
olyat konkrétan nem ír a Biblia, hogy "és Isten halhatatlannak teremtette őket".
legalábbis, ha már Isten mindent tud, mindent ő maga teremtett, akkor azt is beleteremtette ezekbe az emberekbe, hogy így és így cselekedjenek, halandóvá legyenek.
Hát attól függ. Ha szó szerint értelmezed a történetet akkor tulajdonképpen csak a halhatatlanság lehetőségét kapták meg.
De én szimbólikusan értelmezem a bűnbeesés történetét. Az élet fája az ember halhatatlanságát szimbolizálja a történetben, a jó és a rossz tudásának fája az isteni akarattal való szembefordulást, az isteni ítélet helyett a saját ítéletünkre való támaszkodást jelképezi, a kigyó meg a Sátánt szimbolizálja.
Az édenkertben az a bizonyos fa egyszerű almafa volt.Isten csupán azért tiltotta meg az első emberpárnak, hogy egyenek róla, mert tudni akarta, megbízhatóak-e teremtményei.
Mivel ellenszegültek Isten parancsának, így az lett a büntetésük, hogy elvesztették tökéletességüket, örök életüket, amelyre teremtve lettek" a bűn zsoldja a halál"-mondá Isten.
A paradicsomból való kiűzetésük után természetesen sokáig élhettek még, de már nem örökké, betegségeket és egyéb viszontagságokat kellett elviselniük ez után.Az emberrel jött a bűn a világba és az első emberpár tovább örökítette tökéletlenségét is, így mindnyájunknak ugyan az a sors jut:betegség, öregség, halál...
a Biblia azért írja, hogy a gonosz világrendszernek Isten véget fog vetni, mivel Isten eredeti szándéka az, hogy az ember örökké éljen, paradicsomi körülmények között.És vissza fogja ezt a jólétet adni, amint eljön az ideje.
Róma levél 5:12 Annakokáért, miképpen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképpen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek;
Róma levél 5:18 Bizonyára azért, miképpen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképpen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása.
"És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:..."
Ezt az igehelyet akkor sem lehet másképp értelmezni, ha az egész teremtéstörténet csak jelképesen értendő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!