Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy emberpár lett teremtve...

Ha egy emberpár lett teremtve és gyermekeik egymással szaporodtak (testvér a testvérrel), hogy hogy nem lett vérfertőzés?

Figyelt kérdés
Miért nem teremtett több emberpárt? Elfogyott a homok amiből kigyúrta őket?

2012. dec. 16. 15:04
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
47%
Töftöf te is gyermekkorú vagy? tudniillik ma 7 milliárdan vagyunk és igy is túlszaporodtunk-- szóval 100 milliárd? mire gondoltál hulla maradványokra vagy baktérium tenyészetekre?
2012. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
48%

Mami!

Tudom, hogy ma körülbelül 7 milliárd ember él a bolygón, de veled ellentétben azt is tudom, hogy eddig ÖSSZESEN mintegy 70-80 milliárd ember élt, azért írtam 100 milliárdot, hogy abba mindenki beletartozzon, aki eddig élt, és még páran. De amúgy meg csak mondtam valamit, nem kell túlreagálni.

2012. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy benépesíthettük volna Univerzumot is, és akkor mind a 100 milliárdnak jutott volna fejenként egy-egy galaxis, ami nem mondható túlszaporodásnak.

De maradjunk csak a Földön: a Föld (megfelelő termelőeszközökkel és újrahasznosítással) képes olyan népsűrűséggel eltartani a Földet, mint ami Manhattanben van (csak a tudomány mai eszközeivel!). Ezaz egész zárazföldre kivetítve 750 milliárd ember! Csak ma még nem ilyen technikával termeljük az élelmiszert, mert drága, de lehetséges!

2012. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
47%

Kedves töftöftöf.

A Föld máris súlyosan túlterhelt. Nem csak az olaj fogy, de minden.

Délafrika híres az aranybányáiról, de már több kilométer mélyről kell felhozni az ércet.

Nagyjából kifogyott a szén, pusztulnak az erdők.

Manapság a világ 20-25 % ának van fürdőszobája és rengeteg embernek nincs lakása.

Igazi fabutor keveseknek jut és az élelem sem lenne megtermelhető mindenki számára, magas szinvonalon.

Már most alternatívákat keresnek, szóját, algát, egyéb táplálékforrást.

A mezőgazdaság rengeteg energiát igényel, bármilyen hatékonyak vagyunk.

Más bolygóra eljutni nem lehetséges.

Segítséget Istentől nem várhatsz, mindent nekünk kell megoldani.

Az elméleted szép ugyan elvileg, de rendkívül önző.

Minden ember számára kell megoldást találni, nem hagyhatod ki sem a zsidót, sem az ateistát, sem a muzulmánt.

Ha így teszel, Madách rémképe válik valóra: sok az eszkimó, kevés a fóka.

Az a világnézet, ami nem oldja meg a Föld kérdéseit, az elmaradott és nincs jövője...

2012. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

A vallás nem old meg semmit, csak várja a világvégét.

Sajnos az el is jöhet, de akkor a vallásosak egymást fogják ölni.

2012. dec. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves Töftöftöf, miért akarod az örök élet eszményképét beleilleszteni a valós fizikai világba? Ez egyrészről lehetetlen, más részről felesleges. Ha létezik ez-az Isten, akkor nyilván mindenre képes, nincs szükség magyarázkodásra, pláne, hogy nem kötötte az orrunkra minden tervét, így felesleges dolog találgatni. Megoldja valahogy és kész, nyilvánvalóan úgy, hogy tökéletes legyen. Legalább ennyire felesleges, a materialista világképbe Istent beleerőltetni és logikus válaszokat várni egy hívő embertől, ő csak azt tudja elmondani amiben hisz és ez a hit a csodákról, nem pedig a fizikai valóságról szól, bár kicsit összemosódik, hogy valóságosabbnak tűnjön.Külön malomban őröltök, ez a lényeg, Mami pedig, a kettő között. Így van ez jól, éljen ki-ki a saját nézete, hite, szerint, szükségtelen és felesleges is összemosni ezeket a dolgokat, már csak azért is mert lehetetlen. Sajnos a válaszok még rejtve vannak az ember elől, amit látunk és tapasztalunk, abból ki ezt-ki azt, véli logikus következtetésnek. Én biztos vagyok benne, hogy mindannyian tévedünk, mármint ami a valóságot és világmindenség dolgait illeti.
2012. dec. 28. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
A lényeg kérdező-- ha csak azt nézzük mennyi anyanyelv-féleség van a világon, már az is egyértelműen azt mutatja hogy bizony nagyon sok törzsi népcsoport ős lett teremtve valamikor. Nem csupán egyetlen emberpár.
2012. dec. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

Igen, de ma azért van ez így, mert még nem értünk meg7 milliárd emberhez, csak kb. 1 milliárdhoz, de a bolygó a tudomány eszközeivel képes lenne 100 milliárd eltartásához is (nem megyek bele a részletekbe, egy órát tudnék róla beszélni, de most hagyjuk).

Amúgy mint már írtam, megoldható az egyre több ember is Istennél (egyre több Univerzum), de lehet, hogy egy idő után egyszerűen nem engedné, hogy gyermekek szülessenek. Tehát megoldható lett volna az örök élet, sőt, a bűn nélküli örök élet volt Isten eredeti (és tökéletes) terve.

A keresztény világkép alapjait pedig már ecseteltem egyszer, nem fogom még egyszer, de már megmondtam, hogy fontos a tudomány művelése, és ez a Bibliában is benne van. Úgyhogy aki azt mondta, hogy külön malomban őrölünk, azt vagy félreértettem, vagy rosszat írt.

2012. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:
töftöftöf akinek ilyen neve van az biztosan hiper szuper intelligens lehet :D
2012. dec. 29. 17:09
 50/59 anonim ***** válasza:

Kedves töftöftöf!

Nem vagyok közgazdász, ezért féve írom le:

A világ néhány helyén kiváló a klíma és a talaj a mezőgazdaságra. (mondjuk a búzára) Itt rendkívül hatékonyan, olcsón jó minőségű gabonát termesztenek, hatalmas mennyiségben. A világpiacon ezzel meg is szabják az árat, máshol ez a tevékenység ezért nem gazdaságos, mert olcsóbb onnan venni, mint termelni. Ha az üzemanyag költsége többe kerül, a szántáskor, meg az aratáskor, akkor nem nyereséges a tevékenység, hanem támogatni kell.

Európában kevés helyen érdemes mezőgazdasággal foglalkozni, illetve egyes ágazatokkal talán, de a legtöbbet csak azért támogatják, hogy munkája legyen a népnek. Tudom, hogy vannak elképzeléseid, de a körülmények ismerete nélkül ábrándozni felesleges, ezek rendkívül bonyolult dolgok, minden összefügg mindennel.

Éhenhalni senki nem akar, segíts magadon, az Isten is megsegít elvével a vallásosak is egyetértenek.

A zöldek álláspontját nagyjából elismerem, bár nem élek mindig azok az elvek szerint, csak ha a szervezettség ezt lehetővé teszi, mert nem vagyok fanatikus, sem időm, sem energiám nincs mindezt a gyakorlatban megvalósítani, egyedül nehéz, de mint az átlag, én is igazodok.

Azt kell mondjam, ha a Föld összes embere a mienkhez hasonló körülmények között akar élni, fürdőszoba, villany, normális lakás, élelem, akkor máris elértük a határt.

Nem magamért mondom ezt, én nem érem meg már a hátrányokat, de az utódaink érdekében törődök ezzel. A kék Duna manapság fekete és már senki nem fürödhet benne, pedig gyerekkoromban rómaiparton vízi élet zajlott, feleveztünk Lupáig, átúsztam a Dunát, amiben akkor hal is volt.

Mindenki érdeke ezekkel a dolgokkal foglalkozni, ha nem akarja, hogy utódaink átkozzák a nevét.

A csodák kora régen lejárt. Ha szerinted Isten teremtette a világot, nem várhatod el, hogy utánad takarítson, vagy rendbehozza azt amit mi tönkreteszünk.

Bocs, van egy csomó dolgom, abbahagyom -

Üdv

2012. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!