Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény hívők, erről mi a...

Keresztény hívők, erről mi a véleményetek? "Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében"/1 Mózes 6:6/

Figyelt kérdés
Ez a kijelentés szerintem azért megmosolyogtató,mert úgy hangzik,hogy Istennek fogalma sem volt arról,hogy mit is teremtett.
2012. nov. 4. 10:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok keresztény, plusz a Bibliát sem ismerem, ezért nem tudok segíteni, csak jeleztem, hogy föltették már a kérdést. Minek föltenni még egyszer? Téged érdekel a dolog, ezért neked kell választanod a válaszok közül, azt választod amelyik neked szimpatikus, vagy a legmeggyőzőbbnek tűnik. Szabad ember vagy.
2012. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Gondoltam azért van lefordítva a Biblia,hogy érthető legyen azoknak is,akik nem az eredeti hébert olvassák,de hát úgy látszik az Isten szavát bárhogyan lehet csak úgy fordítgatni...erről nem én tehetek."


Akkor, hogy pontot tegyünk az ügy végére: A Biblia érthetően van lefordítva, ami viszont a problémát okozza az nem más, mint az, hogy nincs tökéletes fordítás. Aki tehát úgy akarja visszakapni a szöveget, ahogyan az eredetiben le lett írva, annak nincs mese, meg kell tanulni az eredeti nyelveket. Ezt teológián is így tanítják. Van persze különbség fordítás és fordítás közt, mert nem mindegy, hogy egy fordításban mennyi hiba van, és milyen hibák. Az Újvilág fordítást például senkinek sem ajánlom, mert ott már Bibliahamisításról is beszélhetünk, akkor amikor a görög "Küriosz, Theosz" szavak helyére, több mint 200 alkalommal betoldják, hogy Jehova. Károlinál azért ilyenek nincsenek. Visszatérve, azonban a Genezis 6,6-ra a "megbáná" helyén a héber נָחַם "náham" kifejezés szerepel, melyet pontosan így lehetne visszaadni, hogy "sajnálkozik". Isten nem bánt meg semmit, hanem sajnálkozott azért az erkölcsi romlásért, ahova a teremtménye jutott, és ez váltotta ki a bánkódást a szívében. Talán még a annyit hozzátennék, hogy ebben a fejezetben a 3. vers is hibásan van lefordítva, mert ott nem arról van szó, hogy Isten maximalizálta volna az ember életkorát száz húsz évre, hanem arról, hogy annyi kegyelemidőt adott még az emberiségnek a megtérésre. A 13:33-as kommentelőtől pedig ezúton is szeretnék elnézést kérni, ha megbántottam.


Sziasztok!

2012. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

megbán:


H5162 נָחַם (náḥam)

- A) Nifal

1) búsul, sajnálkozik, bánkódik, megsajnál

2) megbán valamit, meggondolja magát

3) elégtételt vesz, bosszút áll, vigasztalja magát

B) Piél

együttérzést mutat, vigasztal

C) Pual

vigasztalódik

D) Hitpaél

1) búsul, sajnálkozik, megsajnál

2) megvigasztalódik

3) bosszút áll, elégtételt vesz


Lehet válogatni... ;-)

2012. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Na így már azért más értelmet nyer.
2012. nov. 4. 18:57
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy üde színfolt vagy itt kérdező. Kérdezel, mert komolyan érdekel valami, választ kapsz, és miután válaszolnak, elfogadod azt, persze nem kötelező egyetérteni vele, de elfogadod, hogy ez válasz a kérdésedre. Jó néha ilyet látni a valláskritika rovatban is. Én köszönöm.
2012. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek 19:08-al. A Kérdező valóban jól áll a dolgokhoz. Tényleg jó látni, hogy valaki a valláskritika rovatot nem provokáció gyanánt használja, hanem azért mert tényleg kérdezni akar. Ez valóban nagyon jó.
2012. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Hogy Mózes mit képzelt, az egy dolog, de nem isteni jellemző.


Az hogy az embert Teremtették az annak köszönhető, hogy önmagukat képzelték bele egy ilyen fazonba, mint mi az ember fejlődtünk-- de a törvényeket nem lehet megváltoztatni, már pedig a jót és a rosszat is és minden tehetségünket a Teremtő Erőktől örököltük-- hiába is bánná meg Isten a megalkotásunkat, ilyenné lettünk általuk, ezért kell vállalnia a következményeket még Istennek is.


Ha az ember ráébredne isteni mivoltjára, akkor érdemes volt Teremteni az embert.


De ha olyan ostoba, önző, hatalomvágyó marad mint eddig volt-- akkor elpusztítja önmagát és a Földet, s mindezzel együtt és Istent is!!

2012. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szeretnék egyébként még közölni valamit a Bibliafordításokkal kapcsolatban. Noha nincs tökéletes fordítás, viszont a Károli fordítás, amiből a Kérdező idézett mai napig a legszebb magyar fordítás, és a legpontosabb a hibái ellenére is. Noha természetesen vissza kell menni az eredeti szövegre időnként, és helyesbíteni a fordítást, azért a Szentírás lényegi mondanivalóját tökéletesen visszaadja, így ajánlom olvasásra. Az eredeti szövegeket nagyon jól visszaadja a Károli Biblia. Egyébként ajánlatos még a Szent István társulat által kiadott Katolikus Biblia is, az már modernebb fordítás, de ott érdemes helyre tenni az u.n. deuterokanonikus könyveket teológiailag, mivel azok például a héber kánonban nincsenek benne, és a Katolikus Bibliában található kommentárokat is felülvizsgálni.
2012. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!