Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény hívők, erről mi a...

Keresztény hívők, erről mi a véleményetek? "Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében"/1 Mózes 6:6/

Figyelt kérdés
Ez a kijelentés szerintem azért megmosolyogtató,mert úgy hangzik,hogy Istennek fogalma sem volt arról,hogy mit is teremtett.
2012. nov. 4. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Ismered a héber nyelvet? Mert ha nem, akkor szerintem inkább az a megmosolyogtató hogy a laikusok amikor a Bibliát akarják kritizálni, akkor fordításokra hagyatkoznak, amelyek nem egyszer helyesbítésre szorulnak. Tanulj tehát héber nyelvet, aztán nyisd ki a Genezis 6,6-nál a (héber) Bibliát, és nézd meg, milyen szó van a "Megbáná" helyén az eredetiben, vagy fogj egy szótárt, és nézd meg mi a kifejezés elsődleges jelentése! Csodálkozni fogsz...


Üdv: H

2012. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Első, tévedésből nyomtam hasznosat a válaszodra. Talán magyarázd el, hogy mi a héber eredeti, ahelyett hogy feleslegesen okoskodnál.
2012. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13:33:
2012. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Akit érdekel, az utána néz a héber eredetinek. Egy fanatikus embert azt sem győzne meg, ha az egész verset szavanként lefordítanám, éppen ezért mindenki saját maga győződjön meg erről. Körülbelül olyan ez, minthogy többször is leírtuk már, hogy középkorban kétféle kereszténység volt: egy hamis hatalmi, amely üldözte azokat, akik nem hajtottak meg magukat előtte, és egy Bibliai, akik inkább vállalták a halált, minthogy megtagadják hitüket, és sosem ártottak senkinek. Mégis, ennek ellenére bizonyos emberek egy kalap alá veszik az egész kereszténységet. Most akkor mit lehet az ilyen emberekkel csinálni? A kedves kérdezőt ha érdekli a válasz akkor majd >>személyesen<< utána néz a dolgoknak, akár a könyvtárban, akár az interneten.
2012. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%

Ez a fórum arra való, hogy kérdezzünk. Ez nem olyan triviális dolog, ami egyperces Google-keresést igényel.


Ja és gratulálok ahhoz, hogy lepontoztad a hozzászólásomat, miután én véletlenül még fel is pontoztalak.

2012. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és gratulálok ahhoz, hogy lepontoztad a hozzászólásomat, miután én véletlenül még fel is pontoztalak."


Most elvileg te lepontozni készültél, csak véletlenül mellényúltál nem? xD Mert amúgy mit keresett volna azon a tájon az egered :D Nagy köszönet van aztán ebben...úgy csinálsz mintha direkt felpontozni készültél, és úgy kaptál volna lepontozást. Arról nem is beszélve, hogy nem adtál hasznos választ a kérdésre...


No mindegy, unalmas már ez a le-meg felpontozósdi, de azért engem felpontozhattok ^_^

2012. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem akartalak egyáltalán pontozni, gondoltam megvárom, amíg normális választ adsz, és ha rendesen elmagyarázod, akkor zöldet kapsz.
2012. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,első fantasztikus,hogy így titokzatoskodsz,de mégis mire hagyatkozzak,ha nem fordításokra? Gondoltam azért van lefordítva a Biblia,hogy érthető legyen azoknak is,akik nem az eredeti hébert olvassák,de hát úgy látszik az Isten szavát bárhogyan lehet csak úgy fordítgatni...erről nem én tehetek.Szóval elárulhatnád,mi van helyette írva,most emiatt nem fogok hébert tanulni....
2012. nov. 4. 16:00
 9/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A valláskritika kategóriában ugyanazok a kérdések ismétlődnek végtelenítve. Több kreativitást gyerkőcök!

2012. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

És akkor szerinted közülük melyik a helyes válasz?

Kicsit legyél te is kreatívabb,és válaszd ki nekem.

Köszi.

2012. nov. 4. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!