Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezik olyan ember...

Valóban létezik olyan ember aki stigmatizált?

Figyelt kérdés

Akik saját maguk is elszenvedik Jézus szenvedését keresztre feszítését.


Volt egy ilyen c. film, hogy Stigmata.


Kérem csak normális válaszokat kérek! Köszönöm!


2012. szept. 26. 09:27
1 2
 1/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mindenki az,de a legtöbb esetben ez lelki stigma!

2012. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
szerinted Jézusnak mi szüksége lenne erre?
2012. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nem tudom mit jelentenek vagy milyen üzeneteket akarnak tudatni velünk ezek a jelek{stigmák}de szerintem a lényeg a megtérésben és a hitben van. Csak az érdekesség kedvéért megemliteném,hogy pl nekem is a jobb oldalamon kb azon a helyen ahol Jézust átdöfte a lándzsa két borda közt van egy kb 4 cm hosszú 6 szögü alakú anyajegyem,de soha életemben nem foglalkoztam vele tulságosan. Érdekesnek tartom,de ezenkivül semmi extra tulajdonságot nem adok neki. Ugyanolyan ember vagyok mint bárki más. Az igaz,hogy megtértem,de nem emiatt tértem meg hanem azért mert mert megtaláltam Jézust,vagy pont forditva? Ő talált meg engem,és most van hitem és reményem.
2012. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Létezik, az Egyház eddig egyetlen emberrel kapcsolatban fogadta el a stigmatizációt, ez az ember Assisi Szent Ferenc. A stigmatizáció azt jelenti, hogy fizikailag, biológiailag megmagyarázhatatlan módon a ember testén Krisztus 5 sebe lesz látható (tehát a két kezén, a két lábán és az oldalán). Ezeket az eseteket nagyon alaposan vizsgálják.-
2012. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Nekem egyszer egy-egy csepp vér jelent meg a két kézfejemen, de szerintem ez simán magyarázható orvosilag és nem hinném,hogy köze van Jézushoz vagy a hithez, mert én nem vagyok keresztény hívő!


Úgyan ott jelent meg a vér mind két kézen és nem volt semmi látható forrása!

2012. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
Mint kóreset valóban létező dolog ez, de a megvizsgált eseteknél kiderült, hogy maguknak okozták a sebeket. Akadtak olyanok akik önkívületi állapotban sebezték meg magukat és olyanok is akiknek a figyelem felkeltése volt a célja. Lényeg az, hogy azoknál az eseteknél, ahol orvosi beavatkozás is volt, ott mindenkinél bizonyítható volt az önkezűség. Nyilván ott, ahol babonás és elmaradottabb népek élnek, gyakoribbak az efféle esetek, természetesen olaj a tűzre, ha ezeket a dolgokat a helyi lelkészek, prédikátorok is valós csodának tekintik és ekként is kezelik. Nem ritka dolog ez, csak épp nincs aki ellenőrizné, a helybéliek pedig csodaként kezelik, sőt tisztességet jelent stigmákat hordani. Mindennapos dolog ezeken a helyeken az ördögűzés is, nem orvos jár a beteghez, hanem javasasszony és pap.:D A civilizált világban is akadnak esetek, itt is a figyelemfelkeltés a cél, ill néhány esetben skizofrénia. Egy-két feljegyzés van arról is, hogy nem vallásos embereken is megjelentek, az ok ezeknél is azonos, az-az saját maguknak okoznak sérülést és nem engedik begyógyulni a sebeket, elkaparják, dörzsölik, stb. Nincs olyan eset, ahol orvosi kezelés alatt álló személyen, spontán keletkeztek volna, ilyen sebek. Ezeket a dolgokat, csak az hiszi el, aki el akarja hinni.
2012. szept. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
Még egy érdekesség. Volt egy ember az USA-ban akin a stigma szavahihető emberek társaságában jelent meg, épp bőrfelületen a szemük előtt. Ő egy bizonyos kígyó mérgét fecskendezte a bőre alá, ismerte a méreg lappangási idejét és a bőrre gyakorolt hatását. Kamerák rögzítették az esetet és a közönség is jól láthatott mindent. Sokak imádkozni kezdtek, csodát kiáltottak meg minden, nyilván leesett a kételkedők álla is.:D Akkor a doki, mert, hogy az volt az illető, elmagyarázta, hogy miként idézte elő a sebeket spontán.
2012. szept. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A pszichiátriákon biztos találkozni velük. van olyan betegség is, hogy jeruzsálem szindróma, közöttük többen lehetnek olyanok, akik magukat jézusnak gondolva átélik a szenvedését.
2012. szept. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pl.: Pio Atya
2012. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen vannak olyan fanatikus Jézus hívők akik ilyen őrültséget művelnek saját magukkal-- aztán azt hazudják hogy csak úgy magától lett a sérülés. Nem szabad elhinni!


miért nem mert pszichésen ilyen nem keletkezik a lélek nem tesz kárt saját testébe és nem megy bele ilyen abszurd szélhámosságba.


Ha egy ember ÉN-je valamiért összeroppan és álandóan az öngyilkosság jár a fejébe , akkor előfordulhat hogy a lélek beleavatkozik és igyekszik meggátolni mert Ő" viszont szeret élni szereti a testét szereti az Én-jét-- igy előfordulhat hogy egyszer csal lebénítja vagy megvakítja de csak alkalomszerűen ha indulna ha valamit tenni szeretne-- igy rákényszeríti az embert arra hogy rémületében orvost hívasson-- így kiderülhet az idegösszeomlása amit addig eltitkolt.


De hazugságban nem venne részt komolyabb tartós kárt soha nem okozna a testen

2012. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!