Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennek az volt a célja...

Ha Istennek az volt a célja Jézussal, hogy megváltsa az emberiséget, akkor Júdás nem is tett semmi rosszat, merthogy az ő árulása is benne volt Isten tervében?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 22:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Ha nem teszi meg Júdás az árulást,akkor megteszi más.Ennyire egyszerű,ennek meg kellet történnie úgy ahogy megtörtént.Júdás választott és sajnos rosszul.Hogy mit mond ő erről az már más lapra tartozik. Azért mert megtette nem azt jelenti,hogy kevésbé szerette Jézust mint a többi apostol,csakhogy ő másképp látta a dolgokat,ennyi a külömbség.Mindannyian Júdások vagyunk,csak a választásaink külömbösztetnek meg.Hogy Istennek mi a véleménye erről az már nem ránk tartózik.
2012. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

A zsidó vallásban az önkezűséggel előidézett halál nagy bűnnek számít. Biztosra veszem hogy ez egy megrendezett önfeláldozás volt és Júdásnak kellett feladnia őket hogy hol találhatóak.


-- Miért? Amit nem vallottak be senkinek? Mert csodát reméltek valami fantasztikus isteni csodát ha Jézust megfeszítik-- de mivel ez a csoda elmaradt, igy Júdás mint a legjobb barát felakasztotta magát.


Igen a biblia más tanít-- de a történelmet mindig meghamisították ahogy az érdekek" megkívánták. Mindig alkottak egy szenvedő hőst akit bálványozni lehet, és mindig alkottak egy bűnbakot akire mindent rálehet fogni.

2012. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

mami, mami...


Megint nem vagy elég jártas...


Dán 9

" 25. Tudd meg azért és vedd

eszedbe: A Jeruzsálem

újraépíttetése felől való szózat

keletkezésétől a Messiás-

fejedelemig hét hét és hatvankét

hét van és újra megépíttetnek az

utczák és a kerítések, még pedig

viszontagságos időkben.

26. A hatvankét hét mulva pedig

kiirtatik a Messiás és senkije sem

lesz. És a várost és a szenthelyet

elpusztítja a következő fejedelem

népe; és vége lesz mintegy vízözön

által, és végig tart a háború,

elhatároztatott a pusztulás."


Ezt Jézus előtt néhány évszázaddal írta Daniel. Nem lehet hamis, miután a zsidóknak nem érdekük Jézust Krisztusként feltüntetni.


Amiről te beszélsz az a Júdás evangéliuma, nem te találtad ki, melyről egy kicsit több ismeretet szereznél (de elég lenne itt visszaolvasnod) tudhatnád hogy nem abból a korból való, de amúgy sem írhatta volna ő, mivel elhalálozott közben.


Gratulálok

2012. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Mami, miért üldözöd Jézust?
2012. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
49%

Én nem üldözőm sőt, sok tekintetben tisztelem.


De a bibliai leírás szerint, elkövetett egy nagy butaságot ami valószínűleg az önfeláldozáshoz vezetett. És pedig a pusztában sok napig tartó hindu böjtöt-- ami után megbetegedett és téveszméssé válhatott-- még azt se értette meg akkor hogy az isteni Jelenés megjelent és kirántotta ott a pusztában az Ő lelkét és azt se amint visszakerült-- az éhezés borzalmasan káros az agyra téveszmét, skizofréniát majd elmezavart okozhat.


Egy intelligens ember aki olyan sok szépet tanított és gyógyított, csak akkor képzelheti és hihet egy isteni csodában, ha megbetegedett a gondolkodása.


Ha akkor ott a pusztába nem éhezik hanem csak simán veszekszik Istennel, mert nem segíti a zsidó népet, akkor is megjelent volna Neki de akkor fel fogta volna, értette volna.


De az éhezés miatt sérült a gondolkodása és még azt se értette meg amikor figyelmeztette az isteni Jelenés; hogy a testet táplálni kell, mert a lélek vagy szellem másképp megbetegszik-- a biblia szerint ördögnek képzelte fehér angyali alakban az isteni Jelenést és semmit nem hitt el belőle-- ez okozta a tragédiáját-- kár volt érte!


De tulajdonképpen nagyon nehéz felfogni és megérteni is az ilyen csodát egy embernek, különösen 2000 évvel ezelőtt.


Jézus a maga idejében egy népet tanító, békés forradalmár is volt-- akiket a hatalmak mindig keresztre feszítettek, felakasztottak, vagy lelőttek.

2012. szept. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Írtam már néhányszor, sőt elég éles hangnemben is felvetettem kérdéseket,de nem teszem többé, mert megértettem, hogy fölösleges.

Magyarázat nincs, kérdezni meg nem érdemes, pedig engem tényleg érdekelt volna,jó néhány dolog.

Néhány oldallal előbb elismeri egy válaszadó, hogy a biblia teli van ellentmondással, mégis készséggel elhiszi minden szavát.

Én ezt képtelen vagyok megérteni.

Nagyon egyetértek a katolikus egyház ama nézetével, hogy jobb, ha latinul olvassák a Bibliát és senki sem ért belőle egy szót sem, a pap magyarázatán kívül.

Nekem zagyvaság ez az egész, a jó szándékú istennel egyetemben, aki puszta jóságból gyakran gonosztetteket tesz, vagy a sátánnal végezteti el a piszkos munkát.

A sarkalatos pont, hogy csak az számít, hogy higgyünk benne, arra a levélre emlékeztet, amit le kell másolni és több példányban továbbküldeni, mert különben mindenféle baj ér.

Jobb, ha kimaradok ebből az egészből, inkább pusztuljak el végérvényesen, mert hátha Hitler, vagy hozzá hasonló gonosztevő megtért istenhez. Nem akarok egy tálból cseresznyézni ilyenekkel...

Lehet, hogy az istennek elég az, hogy hisz benne egy bűnös, és máris minden el van felejtve, de nekem bizony ez kevés.

Ahogy a 2000 éves biblia a kuszált, zavaros szövegeivel, ódon, homályos történeteivel, amik semmilyen mértékben nem ellenőrizhetőek és gyakran ellentmondanak tudományos ismereteinknek.

Nyisd ki a szemed!

Nézz körül!

Isten és ördög csak a Te képzeletedben létezik.

Pokol és menyország sincs.

Van azért jó hírem is.

Az élet enélkül is csodálatos, örülhetsz a szépnek, jónak és saját erődből is legyűrheted a nehézségeket.

2012. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Te sem ismered a Bibliát utolsó az állításaid alapján.

Nem elhinni kell, hogy van egy Isten. Hanem hinni neki és bízni benne. Ha ezt teszed, akkor nem követsz el bűnt. A bűneid akkor nyernek bocsánatot, ha szívből megbántad és őszinte szívből törekszel rá, hogy többé ne kövesd el.

Nem kell hozzá semmilyen harmadik személy.

A megbánás nem az, hogy na megbántam és holnap megint megteszem.


A Biblia nyelve főleg héber és görög. Nem latin.

Isten pedig semmi gonoszságot nem csinált, csak pár nem gondolkodásra képes ember ezt terjeszti. Vagy mi nem gondolkodunk el eléggé, hogy mi történt vagy mi a szöveg mondanivalója. Nincs itt semmilyen ellentmondás. Azok a szemetek egy ateista oldalon kigyújtve zagyvaságok. Aki írta ki ragadott szöveg darabokat, hogy a hülyeségét támasztani tudja alá. De aki utána néz ezeknek rájön, hogy nincs itt semmi ellentmondás.

2012. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Hát ez nem logikus.

Hogyan hihetne neki és bízhatna benne, ha szerinte nem létezik?

Ha egyszer egy Hitler formátumú ember megbánja bűneit, azzal szerintem sincs minden elintézve.

A katolikusok latinul prédikálnak, sem héberül, sem görögül.

Az ószövetségben elég sok riasztó dolgot csinál az úr, én sem értem.

Kedves utolsó.

Nem kielégítőek a válaszaid, semmilyen tekintetben.

A fő kérdés megválaszolása is hasonló volt idáig.

Bár elismerem, maga a kérdés csalafinta és manipulatív, de lepereg ez, mert ennél fogósabb kérdéseken sem hajlandóak gondolkodni az érintettek.

2012. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

A vallásos szövegek értelmetlenségén pedig végképp nem gondolkodnak el-- furcsa és megdöbbentő a XXI szdban hogy emberek hisznek valamiben amikor fogalmuk sincs arról létezik e-- na de papok mesélik annak ellehet hinni mindent..c..c..c


ott van a Jelenések könyve amit egy skizofrén koldus elmondásai alapján körmöltek le-- azóta várják hogy ..eljő...Jézus.. a bárány.. és a feltámadás... badarság!!

2012. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

tudod 33- én nem idézgetek a bibliából mint TE-- nekem elég volt egyszer végig rágni és annyi elég is volt.


Neked is azt ajánlom inkább más könyveket olvas, mert ha egyszer távoznod kell bizony nagyot fog csalódni a lelked!!


Valaki már megdöbbenhetett és valószínűleg megbocsájtásomért, vagy csak elköszönni jött hozzám februárban 26 én amikor eltávozott, mert itt ültem írtam a blogomat teljesen más témát-- amikor valaki megfogta a vállam és elköszönt-- tehát tudatni akarta velem hogy minden úgy történt ahogy elmeséltem a blogomban, vagy a régen kiadott könyvemben és felismert az írásaimról. Tehát ismerhettem az illetőt. Remélem nem a fiam volt- rég hallottam felőle.. elköltöztek onnan ahol laktak az új címüket nem ismerem még.. a világ másik felében él, vagy élt csak...

2012. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!