Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennek az volt a célja...

Ha Istennek az volt a célja Jézussal, hogy megváltsa az emberiséget, akkor Júdás nem is tett semmi rosszat, merthogy az ő árulása is benne volt Isten tervében?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 22:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
23%
Júdás a 12 apostol egyike volt. Ő volt a pénztáros. Az utolsó vacsorán azonban már elhatározta, hogy bármi is történjen elárulja mesterét. Jézus az utolsó percig próbálta visszatartani, de Júdást megrészegítette az a 30 ezüst, amit árulásáért kapott. Olvasd el Mark evangéliumát!
2012. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
62%

Első válaszoló, te egy idióta vagy és nem a kérdésre feleltél.


Kérdező, egy rúdra jár az agyunk, én is tettem már fel hasonló kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
66%

1.válaszoló!

Te pedig olvasd el Júdás evangéliumát!Halgattasék meg mind a kettő fél!

2012. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
85%

Ha az is volt a célja, hogy megváltsa az embereket, nem jelenti azt, hogy meg kellett halnia. Csak hát az emberek ilyenek. Nem bírják a fényt.

De ha te ebből az elrendeléses dologból indulsz ki, akkor sem az a jó megközelítés, hogy robotok vagyunk és játékszerek / tehát nincs szabad akaratunk.


Minden esetre Júdást senki sem ítéli el tudtommal.

Akkor a zsidókat is el lehetne kivétel nélkül.

2012. szept. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
83%
Judas evangeliuma a 3. vagy a 4. szazad kornyeken irodott. Tovabba Judas miutan elarulta Jezust, felakasztotta magat. Nehez lett volna neki megirnia az evangeliumot... Szoval Judas evangeliumara hivatkozni a Jezus-Judas tortenesekkel kapcsolatban nem epp helyenvalo.
2012. szept. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
64%
Már hogy a fityfirittybe ne tett volna rosszatt?? Észnél vagy te? Júdás szabad akaratából tette, amit tett, az hogy Isten ismerte a szívét és tudta, hogy mit fog tenni, attól még Júdás bűnt követett el, nem kényszerítette senki. Isten szabad akaratot adott mindenkinek. Amúgy nem kell mindentudónak lenni ahhoz, hogy tudd, hogy a jó embereket előbb-utóbb elárulják és kinyiffantják nagyszerű világunkban, szóval Jézus küldetése, ebből a szempontból nem volt lutri.
2012. szept. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Salx Narval ***** válasza:
66%
Nincs ebben egy kis álság, kedves utolsó? Az Úr mint írod, ismerte Júdás lelkét, mégis tőle tette függővé a megváltást, vajon akkor is a terv része lett volna, ha történetesen nem enged a csábításnak? Ha viszont előre ismert Isten előtt, valakinek a lépése, miért ne lehetne felmenteni őt, hiszen ha szabad akaratából cselekedett is így, valahol mégiscsak tőrbe lett csalva, ha másképp nem, hát azzal, hogy kihasználta Isten a gyengeségét, amivel ugye,tisztában volt. Szerinted Istennek volt egy második terve is arra az esetre, ha Júdás nem árulja el Jézust, ugye nem, akkor meg miről beszélünk.
2012. szept. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
61%

uccsó előtti vok


Miért lenne álságos? Amikor Jézus Péternek megjósolja, hogy háromszor meg fogja tagadni, és Péter tényleg megtagadja háromszor, akkor szerinted a gonosz Jézus fondorlatos csapdájába esett szegény Péterünk, aki az egészről nem is tehet? Jézus Péter szívébe látott, de azzal, hogy belelátott azzal nem kényszerítette semmire. Ha teszemazt, segítséget kérek tőled, de ismerlek és tudom, hogy rossz ember vagy és nem segítesz majd rajtam, de én mégis megkérlek és te visszautasítasz, akkor én vagyok a hibás? Csapdába csaltalak azzal, hogy adtam egy esélyt? Elvettem azzal a te szabad akaratodat?

2012. szept. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
35%

Megint én.

Csak annyit, hogy ti ateisták, mindig ilyen dolgokon rágódtok. A keresztény tanítás, de az összes vallás tanítása koherens, logikus egységet alkot, csak ti nem ismeritek, ezért óvodás kérdéseket tesztek föl. Persze a vallásosak többsége sem ismeri sajnos a saját vallását, ezt elismerem. Rengeteg ateista érv, filozófiai, tudományos szól mellettetek, de ti, nem olvastok utána, sőt a Bibliát sem olvassátok el elejétől a végéig tisztességesen, csak beszéltek a levegőbe állandóan. Komolyan, most én mondjam meg milyen könyvekből készüljetek legközelebb, ha komoly ateista érveket akartok mondani??

2012. szept. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

"Már hogy a fityfirittybe ne tett volna rosszatt?? Észnél vagy te? Júdás szabad akaratából tette, amit tett, az hogy Isten ismerte a szívét és tudta, hogy mit fog tenni, attól még Júdás bűnt követett el, nem kényszerítette senki. Isten szabad akaratot adott mindenkinek."


Jó,akkor Jézusnak a kereszténység szempontjából meg sem kellett volna halnia feltétlen? Akkor viszont a megváltás sem valósul meg,és nincs kereszténység sem,tehát nem valósul meg Isten terve.

Egyébként én nem vagyok ateista.

2012. szept. 19. 07:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!