Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint felelős...

A keresztények szerint felelőségre kell-e vonni Csatári Lászlót a tetteiért?

Figyelt kérdés
Kérem a válaszokat megindokolni.
2012. júl. 20. 08:48
1 2 3 4 5 6
 31/54 Pietrosol ***** válasza:
0%

Nem mosom össze,valójában a megbocsájtás általános érték és nem az egyházról vagy államról szól,hanem a létezésről!


Az idézetek többnyire Jézus és beszélgetőtársai közt zajlottak!


Az Ószövetség pedig pont ezért került a Bibliába,hogy ezzel legitimizálják az emberi elmében a bosszúvágyat!Ne haragudj,abból ne példálózz,mert rossz irányba viszi a gondolkodásod!

2012. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
94%

A megbocsájtás nem az én dolgom.

Szerinted Isten az összes gyilkosságot-gyilkosságokat elkövető személyeknek akik tevékenykedtek a történelem több ezer éves folyamatába megbocsájtott ?

vagy csak mi vagyunk ilyen rövidlátók, hogy ezt nem ismerjük fel.

Te melyik egyházhoz tartozol?

Ismered a Bibliát ?

Mert ha igen tudnod kellene a válaszaimat az alapján írtam, az ilyen tettek szándékos elkövetője kizárja magát Isten országából.

(Megszűnik ember lenni és személyisége felett a gonosz átveszi az uralmat.)

Ezért nem lehet embernek nevezni nem azért mert elítélem hanem a belsőjébe lezajló folyamatok miatt.

Nem tudom az Isten végzéseit humánus módon leírni csak Igazságban.


Máté evangéliuma 7,17-20:


Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágják és tűzre vetik.

Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.



Máté 12, 35:


A jó ember az ő szívének jó kincseiből hozza elő a jókat; és a gonosz ember az ő szívének gonosz kincseiből hozza elő a gonoszokat.


Galáta levél 5,21:


Irigységek, GYILKOSSÁGOK, részegségek, dobzodások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, amiképpen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.



Jelenések könyve 21,8 :


A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és utálatosoknak és GYILKOSOKNAK , és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban [lesz], ami a második halál.



Shalom.

2012. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 Pietrosol ***** válasza:
0%
Mi biztat téged ezekből arra,hogy ítélkezz és ne tudj megbocsátani?
2012. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
nem nagyon akarok vitába keveredni,de lehet,hogy a szíve mélyén megbánta.megtárgyalta a dolgot.attól,hogy nem áll ki a nyilvánosság elé,még megbánhatta.nem tudjuk,hogy ott bent,a szívében mi játszódhat le.ha viszont megbánta(őszintén megbánta),akkor bocsánatot nyert.
2012. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:

"Az Ószövetség pedig pont ezért került a Bibliába,hogy ezzel legitimizálják az emberi elmében a bosszúvágyat!Ne haragudj,abból ne példálózz,mert rossz irányba viszi a gondolkodásod!"


Az én gondolkodásomat a teljes írás viszi jó irányba.

De úgy látom a tiedét is kellene jobbítgatni a teljes írással.

Egyfolytában a megbocsájtást helyezed előtérbe, ami valóban egy krisztusi jellem és helyes dolog, de az államnak joga és kötelessége ítélkezni, mert az állam nem egyenlő az egyházzal. Különálló intézményekről van szó. Ne mosd össze őket!

A Noéval kötött szövetsége Istennek mindenkihez szól. Azért kötötte ezt Isten Noéval, és nem mondjuk Ábrahám leszármazottaival vagy Izraellel, mert Noé össszes leszármazottjának szól. A gyilkos megbüntetéséhez az államnak nemcsak joga van Istentől, hanem parancsa is a fent idézett versben.(I.Mózes 9,5-6) Ezért idéztem Pál apostolt is az Újszövetségből, mert ő azt írja hogy az Isten rendelésének támad ellene az aki Isten szolgájának támad ellen. Isten szolgájának pedig (jelen eseteben az államra érti ezt Pál apostol és nem az egyházra) bosszút kell állnia a gonoszságokért. Ezért visel fegyvert is, mert többek között életet kell védenie illetve bosszúlnia mégpedig ha kell akkor erőszakkal. Ez pedig Istentől van. Jó esetben az állam nem él vissza ezzel az Istentől kapott felhatalmazásával, hanem felkutatja a gyilkost (rendőrség), és elítéli (bíróság), és végre is hajtja (börtön vagy esetleg villamosszék), azért hogy a föld ne fertőződjön meg az ártatlan vérontás bűnétől. Van rá példa a történelemben hogy az állam visszaélt a hatalmával, de ez nem jelenti azt hogy elvesztette a legitimitását az élet védelmére vagy a vagyon védelmére, mert ezeknek a védelme Istentől való feladatai. Ezt nem érdemes tovább ragozni mert teljesen világos egyértelmű és egymásra épülő tanítása mind az Ó, mind az Újszövetségnek a Bibliában. Sőt ha visszaolvasol picit a nem hívők kommenteiben is látni olyat hogy az ő igazságérzetük is ugyanígy működik. És pedig Biblia nélkül.

Ha Isten nem hagyná a gyilkost megbüntetni, akkor ismét megtelne a föld erőszakossággal mint a Noé előtti időben, és csak fokozódna az erőszak, mert ha megszabadítod az erőszakost csak fokozod a bajt. Jelenleg nekünk nem kell az isteni igazságszolgáltatásra várni ártatlan vér ontása esetén, hanem az államnak a megfelelő apparátusával felelőségre kell vonnia a gyilkosokat. Ez a Biblia tanítása.

2012. júl. 22. 00:45
 36/54 A kérdező kommentje:

"Az idézetek többnyire Jézus és beszélgetőtársai közt zajlottak!"


Tessék idézek az Újszövetségből is Jézustól:


Máté 26:52 Akkor monda neki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert akik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniük.


Vagy a Jelenések könyvéből:


Jel 13:10 Ha valaki fogságba visz mást, ő is fogságba megy; ha valaki fegyverrel öl, fegyverrel kell annak megöletni. Itt van a szentek békességes tűrése és hite.


Mit tett ez az ember?

Fogságba vitt embereket?

Állítólag 15.000-et.

Elgázosították őket?

A többségüket igen.

Kinek nagyobb a bűne?

Aki elgázosította őket vagy aki átadta a német hatóságoknak hogy bevagonozva lágerekbe vigyék őket?


Ján 19:11 Felele Jézus: Semmi hatalmad sem volna rajtam, ha felülről nem adatott volna neked: nagyobb bűne van azért annak, aki a te kezedbe adott engem.


Látod hogy Jézus megerősítette hogy Pilátus hatalma Istentől van, még akkor is ha Ő ezzel visszaélt sajnos mert ártatlan embert ítélt el. De nagyobb volt a bűne az Őt gyűlölőknek akik átadták Pilátusnak halálos ítéletet kérve rá. Nem is csoda hogy Péter apostol az Apostolok cselekedeteiben nem Pilátust, hanem a Jézust Pilátusnak kiszolgáltató népet nevezte gyilkosoknak:


Apcs 3:14 Ti pedig azt a szentet és igazat megtagadátok és kívánátok, hogy a gyilkos ember bocsáttassék el néktek,

Apcs 3:15 Az életnek fejedelmét pedig megölétek; kit az Isten feltámasztott a halálból, minek mi vagyunk bizonyságai.

2012. júl. 22. 09:36
 37/54 anonim ***** válasza:
94%

@ Pietrosol:


Ne haragudj, de nincs neked egy kicsit üldözési mániád? :D

Nekem pont úgy dereng, hogy volt itt még egy válaszom, amiben rákérdeztem, hogy mire gondolsz pontosan; és most nincs sehol... :Oo

Biztos te voltál. :D


A válaszodra pedig érdemben már - szerencsémre :) - reagáltak más válaszolók; ill. úgy látom, le is zárult a vita.


Úgyhogy le is lépek gyorsan. :)

2012. júl. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia Berta Wooster!


Nem,nem töröltettem semmilyen választ és nem is fogok soha!


A válaszokból pedig inkább az derült ki,hogy az ember,ha kell még a Bibliából is talál megfelelő idézetet arra,hogy önigazolást találjon a bosszúvágyára!

A kérdés inkább az,hogy a kereszténység megbocsájtása,miként deformálódott odáig,hogy a vallásban találja meg a bosszú jogosságát?


Megbocsájtás vagy bosszú?A kettő együtt nem működik!Az első Krisztusi út,míg a másik...?!

2012. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:
Van olyan ember aki szereti az igazság fényét, de gyűlöli az ellene bizonyító erejét.
2012. júl. 24. 16:47
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

@ Kérdező:


Teljesen egyetértek.


Van egy másik kérdés, ahova belinkeltem ezt; itt pedig megmutatom azt, mert nagyon jó válaszok is születtek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Üdv. :)



@ Pietrosol:


Bár te írtál választ a másik kérdéshez is, de nem tudom, elolvastad-e a többi kommentet. Ha nem, akkor ajánlom szíves figyelmedbe. (Ha igen, akkor javaslom az újraolvasást; bocs, de nem néztem a dátumokat, hogy melyik választ mikor írtad.)


A legutóbbi válaszodhoz csak annyit, hogy nem csak ez a két szélsőség létezik (megbocsátás -> <- bosszú).

Az igazságszolgáltatás már az ókorban is pontosan a bosszúállás megelőzésének, elkerülésének eszköze volt.

És ez nem zárja ki a megbocsátást. Mert nem csak a megbocsátás a krisztusi út, hanem az igazságszolgáltatás is; ez a kettő így, együtt.

2012. júl. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!