Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A génmanipuláció voltaképpen...

A génmanipuláció voltaképpen Isten munkásságának megcsúfítása, széttúrása?

Figyelt kérdés
Mert voltaképpen ezzel az ö munkásságába maszatolunk bele (Mintha egy cukrász készít egy remek tortat, mi pedig széttrancsírozzuk)
2012. jún. 21. 15:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tettük volna tönkre a környezetet, nem lenne szükség génmanipulációra. Ez az eljárás a hitehagyott ember kísérlete arra, hogy a valóságot megváltoztassa mert nem képes a valóságot elfogadni olyannak, amilyen. Nem az ember által kreált "valóságról" (pl. társadalmi valóság) beszélek, hanem a természet rendjéről.
2012. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%

Aki annyira ellene van a génmanipulációt ellen és betiltaná azt, azzal több millió 1-es típusú cukorbeteget ítélne halálra, mert az emberi inzulin génjét viszik be baktériumokba, ami aztán megtermeli az embernek az inzulinját. Igen a génmanipulációt lehetne rosszra használni. Akár azt is meg lehet csinálni, hogy emberi petesejtből* kivesznek pár sejtet azokba teszem azt belevisznek egy széleskörűen használt fehérjét ami fluoreszkál (GFP - green fluorescent protein akit érdekel) ezeket visszaültetve voilà kész a világító ember. Tehát nem a génmanipulációt kell szidni, mert ahogy egy kést is lehet arra használni, hogy megöljünk egy embert, vagy éppen kenyér szeletelésre.


*Valójában nem petesejtet használnak, hanem egy úgynevezett blasztocisztát, amely már sok sejtből épül fel, itt csak a megértés kedvéért írtam petesejtet. A petesejt még nem tartalmazza az apa genetikai anyagát a blasztociszta már igen. Elnézést ha túl tudományos voltam :)

2012. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag már nem is eszünk olyan növényt és állatot, ami nem génmanipuláció eredménye. Szóval a fenti amolyan költői kérdés.
2012. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

"Áh. Én valamér aszittem hogy a teremtő már az első hét napban lezárta. De biztos más bibliát olvastam mint Sera."


Ugyanazt kezdted olvasni, de nem olvastad végig. János: Jelenések könyve...

2012. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az. Ennyi erővel a hasadási reaktor is Isten munkásságának megcsúfolása lenne, mert széthasítjuk az atomokat, megváltoztatjuk az atommag eredeti szerkezetét...
2012. jún. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem többet ne szedjünk antibiotikumokat, mert így nem akkor halunk meg amikor isten akarja.
2012. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Jaj. A kutya- és lótenyésztés, a mindenféle fajtanemesítés nem génmanipuláció? Önmagában a szamár is egy génmanipulált állat, ami ráadásul Isten akarata ellen való, mert képtelen szaporodni, Jézus mégis meglovagolta...

Néha utálom a vallást, pedig nem az tehet róla, hogy az emberek korlátoltak. Ehettünk volna többet is arról a fáról, ha már egyszer amiatt szenvedünk.

2012. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is az állat és növénynemesítést hoznám példának. Gyakorlatilag az is génmanipuláció, csak lassabban.
2012. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Pietrosol ***** válasza:
31%

Szia ma 10:57!


A nemesítési eljárások nem járnak együtt a DNS megváltoztatásával!Nemesítésnél már meglévő tulajdonságokat hordozó egyed(ek) kiválogatását és azok továbbtenyésztését,termesztését végzik!


Ezzel szemben génmanipuláció esetén a sejt DNS állományából távolítanak el egy darabot és pótolják azt tetszés szerint!


Tehát míg az előbbinél egy tulajdonság természetes úton jelenik meg,addig az utóbbinál azt mesterségesen alakítja ki az ember!

2012. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%

Pietrosol

Szerinted a tenyésztésnél nem ugyan úgy a DNS változik? Ne vicceskedjünk már.

2012. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!