Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A génmanipuláció voltaképpen...

A génmanipuláció voltaképpen Isten munkásságának megcsúfítása, széttúrása?

Figyelt kérdés
Mert voltaképpen ezzel az ö munkásságába maszatolunk bele (Mintha egy cukrász készít egy remek tortat, mi pedig széttrancsírozzuk)
2012. jún. 21. 15:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha az a torta tényleg olyan remek lenne, nem kellene utómunka.

A GMO célja az, hogy jobbá tegye a dolgokat, nem pedig az, hogy széttrancsírozza, belemaszatoljon, megcsúfítsa, széttúrja (nevezd ahogy akarod).

2012. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Génmanipuláció nélkül a harmadik világ már éhen halt volna.
2012. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Ez a nyílt forráskód lényege:)

Ha hibát találsz benne,javíthatod,vagy a már meglévőt új funkciókkal láthatod el.

Ha nem tetszik a "teremtőnek",akkor zárja le.:)

2012. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%
A GMO súlyos beavatkozás a természet rendjébe, az egészségre gyakorolt hatásairól pedig lásd Pusztai Árpád és Bardócz Zsuzsa A genetikailag módosított élelmiszerek biztonsága c. könyvét.
2012. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nem szabad a természet rendjébe belerondítani, de gátakat építhetünk, erdőket kivághatunk, alagutakat vájhatunk hegyoldalba, építhetünk csatornákat hogy a tavak vízszintjét befolyásolni tudjuk, hiszen ezekkel egyértelműen nem avatkozunk bele a természet rendjébe...:)
2012. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Pietrosol ***** válasza:
90%

Szia!


Nem a génmanipuláció a hibás,hanem az ember,aki rendelkezik a tudás felett!

Két példát írok:Egyre szárazabbak a nyarak,emiatt olyan gabonafélékkel kezdtek kísérletezni,amelyek jobban tolerálják a megváltozott környezeti feltételeket!Itt csak a növény csökkent vízellátás melletti gazdaságos termesztésére helyeztek hangsúlyt,tehát a beltartalmi értékét nem manipulálták!

Ezzel szemben egyes takarmánykukoricák esetében olyan kísérletsorozatot hajtottak végre,amelynek során a növény képes elpusztítani a egyik kártevőjét,a kukorica molyt!Végeredményként a növény olyan MÉRGET termel,amely eredetileg nem volt a sajátja és megváltoztatta a beltartalmi értékét!Továbbá különösebb hatástanulmány nélkül kerül takarmányként az azt fogyasztó állatok,majd végül az ember szervezetébe!


A probléma akkor kezdődne,ha én,mint felhasználó nem választhatnék a GMO gabonából készült kenyér és a hagyományos fajtákból készültek közül!


Mint a gyertya!Lehet vele világítani és lehet vele gyújtogatni!

2012. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
4%

kedves harmadik


a Teremtő hamarosan le fogja zárni:)


szép estét

2012. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Áh. Én valamér aszittem hogy a teremtő már az első hét napban lezárta. De biztos más bibliát olvastam mint Sera.
2012. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Én valahol elítélem, de valahol meg szükségesnek tartom. Bár az emberek pár ezer évig jól elvoltak nélküle is, de a mi világunk nem visel el csúnyán kifejezve "selejt" dolgokat, ahhoz túlontúl előítéletesek, felszínesek, maximalisták vagyunk. Nem azzal van a baj, hogy ez Isten munkásságának a megcsúfítása, hanem hogy vajon etikailag meddig mehetünk el? Ki húz határt és hol? Mi az a pont, ahol már azt lehet mondani, hogy ez mesterséges, ez nem élő stb? Szerintem itt elsősorban ezzel van a baj. Az sosem gond, ha tökéletesebbre, jobbra, szebbre stb törekszünk, de az már igen, ha mesterségesen teremtünk. Szerintem.


Egyébként erről mindig az Én a robot c. film jut az eszembe. Hogy én sem tudnék egy géphez beszélni, hogy nem tudnám úgy kezelni, ahogy azokat kezelték a filmben. És itt felmerül megint a kérdés, hogy akkor mondjuk egy emberi klónhoz hogy viszonyulnék? De nem csak én, hanem mindenki más is, aki hasonlóan gondolkodik mint én. Lehet, hogy szeretjük a tökéletes és szép dolgokat, de ami mesterséges, attól egyszerűen félünk, mert idegen, valami ami nem olyan, mint mi.

2012. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Akkor az állattenyésztés, háziasítás, növénytermesztés és társai is azok, minden, ami nem gyűjtögetés az erdőben. Kérdezd csak meg a paleósokat :DDD
2012. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!