A génmanipuláció voltaképpen Isten munkásságának megcsúfítása, széttúrása?
Ha az a torta tényleg olyan remek lenne, nem kellene utómunka.
A GMO célja az, hogy jobbá tegye a dolgokat, nem pedig az, hogy széttrancsírozza, belemaszatoljon, megcsúfítsa, széttúrja (nevezd ahogy akarod).
Ez a nyílt forráskód lényege:)
Ha hibát találsz benne,javíthatod,vagy a már meglévőt új funkciókkal láthatod el.
Ha nem tetszik a "teremtőnek",akkor zárja le.:)
Szia!
Nem a génmanipuláció a hibás,hanem az ember,aki rendelkezik a tudás felett!
Két példát írok:Egyre szárazabbak a nyarak,emiatt olyan gabonafélékkel kezdtek kísérletezni,amelyek jobban tolerálják a megváltozott környezeti feltételeket!Itt csak a növény csökkent vízellátás melletti gazdaságos termesztésére helyeztek hangsúlyt,tehát a beltartalmi értékét nem manipulálták!
Ezzel szemben egyes takarmánykukoricák esetében olyan kísérletsorozatot hajtottak végre,amelynek során a növény képes elpusztítani a egyik kártevőjét,a kukorica molyt!Végeredményként a növény olyan MÉRGET termel,amely eredetileg nem volt a sajátja és megváltoztatta a beltartalmi értékét!Továbbá különösebb hatástanulmány nélkül kerül takarmányként az azt fogyasztó állatok,majd végül az ember szervezetébe!
A probléma akkor kezdődne,ha én,mint felhasználó nem választhatnék a GMO gabonából készült kenyér és a hagyományos fajtákból készültek közül!
Mint a gyertya!Lehet vele világítani és lehet vele gyújtogatni!
kedves harmadik
a Teremtő hamarosan le fogja zárni:)
szép estét
Én valahol elítélem, de valahol meg szükségesnek tartom. Bár az emberek pár ezer évig jól elvoltak nélküle is, de a mi világunk nem visel el csúnyán kifejezve "selejt" dolgokat, ahhoz túlontúl előítéletesek, felszínesek, maximalisták vagyunk. Nem azzal van a baj, hogy ez Isten munkásságának a megcsúfítása, hanem hogy vajon etikailag meddig mehetünk el? Ki húz határt és hol? Mi az a pont, ahol már azt lehet mondani, hogy ez mesterséges, ez nem élő stb? Szerintem itt elsősorban ezzel van a baj. Az sosem gond, ha tökéletesebbre, jobbra, szebbre stb törekszünk, de az már igen, ha mesterségesen teremtünk. Szerintem.
Egyébként erről mindig az Én a robot c. film jut az eszembe. Hogy én sem tudnék egy géphez beszélni, hogy nem tudnám úgy kezelni, ahogy azokat kezelték a filmben. És itt felmerül megint a kérdés, hogy akkor mondjuk egy emberi klónhoz hogy viszonyulnék? De nem csak én, hanem mindenki más is, aki hasonlóan gondolkodik mint én. Lehet, hogy szeretjük a tökéletes és szép dolgokat, de ami mesterséges, attól egyszerűen félünk, mert idegen, valami ami nem olyan, mint mi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!