Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van pokol akkor az milyen...

Ha van pokol akkor az milyen lehet?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen? Mert ha van akkor tuti oda kerülök és szeretnék felkészülni rá.
2009. jún. 23. 18:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen egyetértek azzal aki, azt irta, hogy a pokol személyre szabott...
2009. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
78%

Hallottam egy nagyon érdekes elképzelést a pokolról: a pokol az a hely, ahol végérvényesen megszakad a kapcsolatod Istennel. Hiába könyörögsz, már nincs tovább.

Amúgy szerintem is vmi iylesmi lehet. Nem tudok elképzelni ilyen lávás bugyrokat...

Nem hiszem el, hogy téged ez nem tántorít el!!! Hogy lehetsz ilyen dilis? Gondolj már bele! Örökké szenvedni akarsz? El tudod képzelni, hogy milyen lehet az? ÖRÖKKÉ!!! Nem 10-20-30 évig, hanem örökké!!! Most lehet hogy lepontoznak, de nem érdekel...

2009. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Még nem tudom...
2010. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

ha tudni akarod, hogy milyen az igazi pokol akkor ezt olvasd el:

www.emberfia.hu/Profeciak/.../pokolrol.htm - Tárolt változat -

2010. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:
0%

Szerintem is személyreszabott hely lehet, ha télleg létezik,mindenkinek olyan amilyen neki a legrosszabb.

Bár, ha már ígyis-ugyis a pokolra jutok legyen elötte egy jó életem. :D

2010. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
92%

Sziasztok!

Az utóbbi időkben elég sokat foglalkoztam a kérdéssel. A neten rengeteg infó van a témával kapcsolatban. A pokol valóságos hely. A Föld alatt van. Közel a középpontjához. Egy szovjet tudósokból álló csoport fúrásokat végzett Szibériában, valamikor a 60-as években. Fúrás közben beindult erősen a fúró, mert valami üresbe fúrt bele. Azt gondolták, hogy valami üreg. Leengedtek egy érzékeny mikrofont, hogy meghallgassák a Föld belső zajait. Amit felvettek megdöbbentő volt. Sikolyt hallottak. A tudós azt mondta, hogy először azt gondolták, hogy a berendezés elromlott. Aztán mikor újra meghallgatták, rájöttek, hogy ez nem egy sikoly, hanem emberek millióinak sikolya. A tudós végszavai ezek voltak a témával kapcsolatban: " mint kommunista nem hiszek Istenben és a Bibliában. De mint tudós már elhiszem, hogy a pokol létezik. A felvétel elején a Krapek beszél, aki a felvételt kapta Szovjetúnióból és elküldte a BBC-nek. Érdemes meghallgatni ezt a történetét is, ha nem tudsz angolul kérj meg valakit, hogy forditsa le Neked. Hallgassátok meg: http://www.youtube.com/watch#!v=7MxdCU2f7ic


2.) Sok vulkánokkal foglalkozó tudós is említette, hogy mikor kitör egy vulkán és odamennek tanulmányozni, mérföldekre elhallatszanak a sikolyok. Azok akik haláluk után a pokolba kerültek ugyanazt a tapasztalatot mesélték el(volt köztük Buddhista is, Aki mégcsak nem is hallott a "keresztények által ismert Bibliai pokolról. A Buddhizmusban, mint tudjuk nem is halsz meg, mert folyton reinkarnálódsz. Az illető egyébként odalent találkozott Buddhával). Nem mindenkit Jézus vitt le egy kicsit körülnézni, volt, aki halála után egyből odakerült, de kapott egy újabb esélyt. Pontosan azért kapta ezt az esélyt, hogy elmondhassa mindnyájunknak, hogy a pokol valós hely. És ezt azért van, mert az utóbbi időkben már a papok is úgy prédikálják, hogy a pokol nem szószerint értendő, meg hogy a pokol az ami benned van bla bla... A férgekre is azt mondja sok prédikátor, hogy az valójában nem féreg, hanem a bűneid. Ez sem igaz. Valódi kukacokról van szó.Ezt is alá lehet támasztani tudományosan, hiszen voltak olyan kutatók, akik a tenger alatti vulkánkitörésekkel foglalkoztak, és találkoztak olyan (baromi hosszú)kukacokkal, amik állítólag kénnel táplálkoztak. Sajnos nem ismerem a Bibliát, de állítólag ez is benne van, hogy odalent a kukacok nem halnak meg és ként esznek. Sok embernek volt pokolbeli élménye,sajnos a legtöbb angolul van, valahogy Magyarországon nem beszélnek az emberek ilyesmiről.Egyébként, ha csak abból indulsz ki, milyen elgondolkodtató, hogy több, mint kétezer évvel ezelőtt megmondta a Biblia, hogy a Föld középpontjában folyékony tűz van és kén. Hát elég furcsa nem?

Sokat olvastam a Quija táblával játszadozó amerikai tinikről. Van egy oldal, ahol megosztják egymással az élményeiket. 99%-uk arra figyelmeztet, hogy ne tedd!!!!!, mert működik a dolog. Ez vajon miért van, ha nincs semmi a halál után? Volt olyan fiatalember, akinek megjelent egy démon (mert ezek nem emberek szellemei, hanem démonok). A démon megmondta saját nevét. A srác csak kíváncsiságból beírta a Google-ba ezt a nevet ( nemírom le, mert nem akarom, hogy kipróbálja bárki is). Rengeteg találat jött ki, sok-sok fiatalnak ugyanez a démon jelent meg. Ez azért már neki is furcsa volt. Amikor régen a halál utáni tapasztalatokat vizsgálták (főleg dr. Moody), arra a következtetésre jutottak, hogy ezeket a tapasztalatokat az emberi agy oxigénhiányos állapota miatt élik át a páciensek. Azóta rengeteg orvos belátta és elismerte ( erről is olvashatsz a neten), hogy ez nem lehetséges. Ez abból adódik, hogy azóta egyre többen vizsgálják a jelenséget, és persze az orvostudomány fejlődése miatt egyre több embert lehet visszahozni. Mostmár vannak orvosok, akik kifejezetten bizonyos csoportokat vizsgálnak( öngyilkosokat, gyerekeket stb...)A legérdekesebb, hogy vallástól, kortól ,nemtől függetlenül, mindenki Istennel, vagy Jézussal találkozott, aki fölfelé ment halála után. Próbálták eleinte azzal magyarázni, hogy a Keresztény tudat jött elő és azzal találkoztál, akivel szerettél volna, merthogy az ember fél a haláltól. Aztán mikor muzulmánokkal és buddhistákkal is ugyanez történt, akkor belátták, hogy ez is hülyeség. A született vakok is mindent láttak, ami a műtőben történt. Az egyik látta, hogy a dokin felemás zokni volt. Vakon született ember az orvosok szerint nem láthat ilyet, akármennyire hipoxiás. Volt olyan 9 hónapos kisbaba, akit újra kellett éleszteni és 3 évesen elmesélte kórházi tapasztalatait, valamint találkozását Jézussal. Olyat is olvastam több orvostól, ápolónőtől, hogy újraélesztés közben ordított a pasas, hogy tűz van és forróság. Akárhányszor kiütötték, mindig ezt ordította. A negyedik-ötödik sikertelen próbálkozás után hagyták elmenni. Az ápolónő ezt mondta:" ott álltunk körülötte, orvosok, ápolók. Nem szóltunk egy szót sem, de mindannyian tudtuk, hogy a férfi a pokolba ment. Egy kardiológus orvos is próbált visszahozni egy férfit. Ő is folyamatosan ordított, hogy segítsen, a pokolban vagyok. Az orvos azt mondta, biztos benne, hogy van pokol, mert ilyen iszonyatos félelmet ember arcán még nem látott. Egyébként Isten és Jézus létezését egyre több dolog bizonyítja. Olvassatok a jelenésekről. A most létrehozandó világkormány is benne van a Bibliában, akárcsak a fenevad jele: [link] Olvassátok végig, mert nem a vallás a lényeg, hanem az, ahogy a verichip egyik kifejlesztője is beszél a dologról. Már Ő is belátta, mikor elolvasta a Bibliában az ide tartozó részeket, hogy ez IGAZ. Meg is tért. Én nem voltam soha Keresztény, olyan voltam fiatalabb koromban (most sem haldoklom, csak elmúltam 40), mint a mostani fiatalok. Diszkó, haverok, éjszakázás, pia, szex stb. stb. (pedig volt és van is sok Keresztény ismerősöm). Az utóbbi időkben, ahogy olvastam ezekről a dolgokról, amikről most írtam, rájöttem, hogy tévedtem, mikor azt gondoltam, hogy ez az egész Biblia nem is biztos, hogy igaz. Nagyonis igaz. Szerintem a tudomány is alátámasztja ezt. Egyre több tudós, orvos (pedig előtte mekkora volt a pofájuk, hogy ez kémiai folyamat, meg a test így védekezik halálesetnél)látja be, hogy tévedtek, de még mindig nem mondják ki, hogy igen hölgyeim és uraim Isten létezik, csak azt merik felvállalni, hogy nem tudják mi okozza ezeket a dolgokat. Miután a pokolról olvastam ezt a sok tapasztalatot + tudomány + Bibliai utalás nagyon betojtam. Most próbálok megtérni. Nem egyszerű, nem is tudom mit tegyek konkrétan. A férjemet is rá akarom venni, hisz mindkettőnknek van elég bűne. Azt ajánlom mindenkinek, hogy tegye ugyanezt, mert a halál után egy pillanattal már késő. Segítsünk egymásnak ebben, mert egyedül nem megy.


Elnézést a szószátyárkodásért!

Üdv mindenkinek!

2010. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Háát, kedves utolsó, csak úgy ittam a szavaidat! Annyira szépen összefoglaltál mindent, amit tudni kell! Teljesen egyetértek veled. Kivéve egy dolgot, de ez sem nézet különbség. A megtérés. Én és a férjem is megtértünk már, de nem mi próbálkoztunk, mert ez egy döntés. Döntsd el, hogy megtérsz, add át a szíved Istennek, kérd meg Jézust, hogy költözzön a szívedbe, hogy legyen az életed Ura! Hogy bocsássa meg a bűneid. Ha ezeket a dolgokat TISZTA SZÍVBŐL mondod neki, akkor nagyobb öröm lesz a mennyben, mint 100 igazon.
2010. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a bíztatást, mindent megteszek az ügy érdekéban, mert semmiképpen nem akarok odakerülni. Örülök, hogy van aki megért. Egy másik pokoli kérdésre is leírtam ezeket a dolgokat, de ott volt akitől megkaptam a magamét:


"ekkora kamu hülye hozzászólást..."

"Sajnos nem ismerem a Bibliát, de állítólag ez is benne van, hogy odalent a kukacok nem halnak meg és ként esznek."

Ha nem ismered, miért írsz le minden zöldséget? Természetesen nincs benne ilyesmi, de szerintem ezt te is pontosan tudod."


Először mérges voltam, aztán arra gondoltam, hogy Jézus hányszor, de hányszor érezhette ugyanezt.(Tudom, hogy nem kellett volna, de azért kiosztottam egy kicsit az illetőt.)

Ettől függetlenül nem adom fel, akinek csak tudom elmondom, hogy miket olvastam a pokolról. Úgy érzem ez a kötelességem, mégha ki is nevetnek mások. Ha csak egy lélek megmenekül már elégedett leszek. (Bár inkább minél több).

2010. márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
100%

Nem tudsz a pokolra felkészülni, senki sem tud! Ne kisérletezz ezzel, nem vicc!


Ha ott leszel az egész földi életedet odaadnád, hogy kijuss, de nem fogsz tudni!


Ott már nincs változás, a földi halálod pillanatában aktuális állapotod befagy és az örökkévalóságban már nem fogsz tudni változni, mert nem is fogsz akarni. Az akarás is véget ér az idővel együtt. Csak a szenvedés marad.


A bűnökért a bukott szellemi hatalomnak, aki a sátán fizetni kell. A fizetség mi magunk. Joga van a fizetséget behajtani. Ezt Isten sem vonja kétségbe.


Minden ember bűnös, mert valamikor az ősünk elbukott. Az ember azóta a természetében és így cselekedeteiben és gondolataiban hordozza a bűnt.


Jézusnak földi anyja volt, de az apja nem ember volt. A mennyből jött, Istentől és embertől született. Ő volt az egyetlen akiben nem volt bűn mert a természete nem csak emberi, hanem Isteni is volt.


Jézus azért jött, hogy kifizesse a bűneidet árát.

Megtette: Isten akaratából bűneidet Jézus Krisztus magára vállalta, így a bűn következménye, a sátánnak való jogos fizetség, a halál, Őt is elérte. Átkozott lett, megkínozták, megölték és a pokolra jutott. A sátán majdnem győzött. De Ő volt az egyetlen, akit nem tudott fogva tartani, mert nem volt benne bűn. A sátán jogalap nélkül ált vele szemben. Jézus győzött saját jogán. Ő volt, mert csak Ő lehetett az egyetlen az aki természeténél fogva erre alkalmas. Isten végignézte saját fiának halállát miattad. Nem volt más választása, mert Ő természeténél fogva igazságos.


Nem kell a pokolba menned, ha nem akarsz! Jézus már fizetett.


Ha nem akarsz a pokolba jutni kapcsold magad Jézushoz, azaz fogadd el, hogy természeted és cselekedeteid okán bűnös vagy és fogadd el, hogy Jézus a Te bűneidért halt meg és támadt fel. Ezt szívedből tedd meg és mond ki! Ekkor azt az egész szellemvilág tudomásul veszi, mert nem tehet mást. Sátán dühöng. Megmenekültél.


Jézus győzött, a többi rajtad áll!

2010. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:

Hali!

Én hiszek istenbe!

A pokol a kárhozottak örök otthona, ahol a kárhozott lelkeket kínozzák éjjel nappal örökkön örökké. Ha rám hallgatsz megtérsz. Ezt nem így kell felfogni, h tuti, h oda kerülök, hanem arra kell törekedni, h ne oda kerülj :DDD És sztem a pokol a föld középpontja, egy másik dimenzió! Sok nyom utal erre, de engem különösen nem foglalkoztat ez a téma :)

2011. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!