Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fáj a híveknek, ha...

Miért fáj a híveknek, ha valaki azt mondja, hogy az ember teremtette az Istent, isteneket?

Figyelt kérdés
Mivel ez a valóság. Az ember magának teremtett valamit, amit félhet és retteghet. Mikor már nem félt a víztől, tűztől, villámoktól, hanem a maga képére teremtett, kitalált valamit, és mesevilágot épített köré. És most mindegy, melyik nép és kultúra istenéről van szó.
2012. ápr. 8. 20:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
29%

Nem fáj nekik!


Neveltetés kérdése. Hiszen a katolikusoknál hat éves kortól a pap már oktatja a gyerekeknek a (képes) Bibliát. Ha abban nő fel és nem végez felsőfokú iskolát, nehéz meggyőzni arról, hogy nem úgy történt.


(Egyébként sem az isteni teremtés, sem a "véletlen" kialakulás nem bizonyított.)


A másik, hogy könnyebb Istenre fogni olyan dolgokat, amiért saját magam nem merem vállalni a felelősséget - például: úgy nevelem a gyerekemet, hogy húsz évesen öngyilkos lesz, mert nem meri megmondani, hogy elege van a nevelési elveimből és inkább a halálba vonul. Biztos ismered azt a mondást, hogy "Isten adta, Isten elvette!", és nem gondolkodom azon, hogy hol toltam el. Pedig kellene.


A kérdésed fordítottjáról is nagyon könnyen meg lehetne győzni az "ateistákat" és a másképp gondolkodókat. Ha Isten létezne, akkor egy szemvillanás alatt megmutatná magát a Földön élő embereknek, anyagi mivoltában - mint ahogy az Ó-testamentumi könyvekben le van írva - és onnantól kezdve senki nem kételkedne benne, hogy valóban létezik.


Szerintem a "széles" tudás és a "keskeny" tudás vitája az isteni nemlét, vagy lét. Ha valaki minél többet tud az anyagi és a lelki világ rejtelmeiből, annál jobban "keskenyedik" hite az Istenben. Ha megfejtjük az ember "készítésének" módját, akkor az isteni teremtés mítosza is megszűnik.

(Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy ha létezik Isten, akkor miért akarta,-ja az embert tudatlanságban tartani, mire jó ez neki?)

2012. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: nem akarja tudatlanságban tartani, volt kinyilatkoztatás.

Valamint egy személyes jó barátom lett öngyilkos, holott sem sok köze volt a valláshoz, a drogok miatt ugrott le a Budai alagút tetejéről. Én 14 éves koromban keresztelkedtem meg, jelenleg fizikusnak tanulok, mégis hívő vagyok. Az egyik legnagyobb magyar kémikus, Öveges József szerzetes volt. Ha olvastátok volna Darwin könyvét, ami az evolúciós elmélet alapja, tudhatnátok, hogy ő is hívő volt.

Szép kis Marxista megszólalásokat olvashattunk az előzőekben,csoda, hogy még senki nem elevenítette föl a Nagy Előd azon mondatát, hogy a vallás a népek ópiuma.

Kedves kérdező, én azt nem értem, neked miért fáj, hogy van, aki hisz istenben? Megkárosított téged? Hátráltatott valamiben? Persze, most biztos esze be jut az inkvizíció, de nagyon is lehetséges, hogy a te őseid közt is voltak akik embereket öltek.

2012. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, én azt nem értem, neked miért fáj, hogy van, aki hisz istenben? Megkárosított téged? Hátráltatott valamiben? Persze, most biztos esze be jut az inkvizíció, de nagyon is lehetséges, hogy a te őseid közt is voltak akik embereket öltek.

"


Abban hisz mindenki, amiben akar, amíg rám nem kényszeríti a hitét. Sajnos nagyon sok ilyen emberrel találkoztam, aki mind meg akarta nekem mondani, hogy térjek meg, mert különben a Pokolra jutok, amiben különben nem hiszek. Meg, hogy bűnös vagyok, és minden ember bűnös. Már bocs, de sem én, sem az ismerőseim nem bűnösek. Milyen vallás az, ami arról szól, hogy bűnben fetrengünk, és csak a halál adhat megváltást? Az ember élete az életről szól, és nem másról. Eleve egy pesszimista világképet közvetítő vallás, bocs. Ha szereted az életet és az élvezetet, akkor bűnös vagy. Ha szereted a külsődet vagy szereted a gasztronómiát, akkor máris elkövetted a hét fő bűnt. Emberek vagyunk, és az ember nem tagadhatja meg önmagát.


Másik dolog. A szerető isten motívuma szimpatikus. Tényleg az. Aztán ott a másik dolog, miszerint a keresztények egyistenhívők. Aha, persze. Van Isten, van Jézus, van Szűz Mária meg a szentek, ott a Sátán, amiben szintén hisztek. Hát hol egyistenhit ez? Az egyiptomi Aton-hit, na, az egyistenhit, mert ott nem volt más, csak Aton. Meg eleve a Sátán mint olyan. A keresztények hisznek a Sátánban is. Ez nem ellentmondás? "Ne legyen más istened!" Mégis hisztek a lehető legnagyobb gonoszban.


Nem akarok senkit megbántani, bár tudom, hogy a magam világnézetét "erőszakolom" rátok. Az ember teremtett a maga képére különféle istenségeket, és különféle hatalommal ruházta fel azokat. Ráadásul a régi korban a mese és a történelem kicsit összefolyt, így lett egy zsidó szellemi vezetőből Megváltó. Én tudom, hogy Jézus élt. Történelmi személy volt, aki köré mítoszokat írtak. Ezzel nincs semmi baj, amíg nem veszed a mítoszokat valóságnak.

2012. ápr. 9. 09:45
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj annyira nekik, inkább az ahogy a szöveget is kezdted "Mivel ez a valóság". Nem tudhatod. Ezt úgy mondom neked, hogy én nem hiszek Isetenben, de soha nem mondtam ki, hogy nem létezik. Az emberek nem szeretik ha támadják a véleményüket. Igen nyugodtan mondd, hogy szerinted honnan erednek a vallások, de nem mondd, hogy nem léteznek, nem tudhatod biztosan.
2012. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A végét úgy értettem, hogy nem mondd, hogy nincs valóságalapjuk.
2012. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%

Csak egy Isten van, a sátánban nem hisz senki, csak a sátánisták. Az van, és kész, egy bukott angyal. Azt hogy ezt nem tudod, csak a tájékozatlanságodra mutat rá. Csak az Istent imádjuk, Szűz Máriát nem, csak a közbenjárását kérjük.

Egyénként meg, miért lenne inkább neked igazad mint nekem? Honnan tudod, hogy csak történelmi személy volt Jézus? Tudod bizonyítani? Nem. Nekem a hitemhez nem kell bizonyíték, azért hitnek hívják, nem tudásnak. Viszont a te materializmusodhoz bizonyítékok kellenének, amiknek hiányában vagy.

2012. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván, ha vki hisz vmiben, abba azért kapaszkodik, mert szeretne vmi stabilat az életében, mert nem szeret kétségben élni... és nyilván, ha vki belepiszkál az ő felépített kis világnézetébe, azt nem nézi jó szemmel.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy más másban hisz... mindkét oldalról.

2012. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Igen, ha már érvelni nem tudunk, jó a kis piros kéz is... Akárki is volt.
2012. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ezen vitázni. A saját világképéhez mindenkinek joga van, mindenki úgy képzeli ahogy neki jobb, elfogadhatóbb. Engem pl nagyon szórakoztat, mikor az emberek egymást győzködik olyan dologról, amihez semmi közük. Ha valaki pl a kis kék manók létezésében hisz, attól ő nem lesz sem hülye, sem rossz ember. Ha egy másik ember meg nem hisz semmiben, akkor neki is joga van hozzá. Egymás fejében miért akartok túrkálni, egyáltalán miért érzitek magatokat feljogosítva erre? Milyen alapon? Ezt mindkét oldalra értem.
2012. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Neked fáj, ha azt mondom, hogy téged is Isten teremtett?


Nekem nem fáj, hogy ha valaki azt mondja, hogy az ember teremtette Istent, csupán nem értek vele egyet: szerintem Isten teremtette az embereket.


"Mivel ez a valóság". ;)


Amit leírtál, az a te véleményed, ami tiszteletreméltó, és nem fáj.

De észre kéne venni, hogy egyes "valóságok" mennyire szubjektívek.

Te azt mondod, hogy a világon a legfinomabb étel a rizsfelfújt, "mivel ez a valóság": édes, tápláló, jól néz ki, tehát akármelyik népből vagy kultúrából is jöjjön egy ember, neki is a rizsfelfújt lesz a legfinomabb.

De hát én meg utálom a rizsfelfújtat, ezért hiába sorolod fel az összes okot, amiért a rizsfelfújt a legfinomabb, nekem biztos nem az lesz a legfinomabb étel a világon. Mert szerintem a csokis palacsinta. Az is édes, az is finom, az is tápláló.


Fájni nem fog nekem, hogy te azt mondogatod, hogy a rizsfelfújt a legfinomabb a világon, de

1) - egy idő után nagyon unalmas lesz hallgatni,

2) - ha esetleg mindenáron belém is akarod erőltetni, akkor már lehet, hogy tényleg fájni fog...

2012. ápr. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!