Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A papok szoktak káromkodni?

A papok szoktak káromkodni?

Figyelt kérdés
Elsősorban trágár káromkodásokra gondolok. Istenkáromlás gondolom, teljesen kizárt.
2011. nov. 27. 23:26
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
De akkor a "b...za meg" is istenkáromlásnak számít, mert egyes szám harmadik személy? Mondjuk nem feltétlen, mert mondhatom egy konkrét személyre is. De akkor tulajdonképpen melyik trágár káromkodás nem számít istenkáromlásnak?
2015. máj. 9. 08:18
 32/35 anonim ***** válasza:

Sztem a "K..va életbe!" káromkodás nem istenkáromlás, hiszen nem Istent szidod vele. Az már csak belemagyarázás, hogy Isten az Élet, mert ő teremtette - a Biblia szerint minden létező dolgot Isten teremtett, tehát ilyen erővel bármit is szidsz, rá lehet húzni hogy istenkáromlás.

Istenkáromlásnak szerintem az minősül, mikor közvetlenül Istent szidod valamilyen formában. Ez alapján viszont még az sem minősül annak, hogy pl. "Az Isten f...át!", hiszen alapjában nem szidtad vele Istent, csak emlegetted egy testrészét. Az más kérdés, hogy ezzel Isten nevét a szádra vetted, vagyis vétettél az egyik bibliai parancsolat ellen - de még akár ezt is ki lehet magyarázni mondjuk azzal, hogy igazából ezzel a káromkodással levezetted a hirtelen keletkezett bosszúságodat (pl. belerúgtál a széklábba), és ezzel ki is eresztetted a gőzt, amit amúgy lehet hogy a szék összetörésén éltél volna ki. Ilyen minőségben pedig már nem hiába vetted a szádra Isten nevét, hiszen megkíméltél egy széket a gyors és örök enyészettől. :)


Amint látod, sokféleképpen lehet bármi ilyesmit magyarázni, hogy mi az, ami még belefér és már nem fér bele, az igazán csak emberfüggő.


Mindenesetre egy jó tanács: próbálj minél kevesebbet káromkodni. Úgyis ki fog csúszni életed folyamán önkéntelenül is megszámlálhatatlan káromkodásféleség, nem szükséges, hogy szándékosan is növeld ezek számát.

2016. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Én már láttam papot nagyon haragosan kifakadni, de csúnya szavakat, pláne Istent káromlót még így sem mondott!
2016. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
szoktak, de nem mind, én egyet ismerek, az csak ritkán, de még azt se hallottam káromkodni
2016. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Előfordul.
2016. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!