Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A papok szoktak káromkodni?

A papok szoktak káromkodni?

Figyelt kérdés
Elsősorban trágár káromkodásokra gondolok. Istenkáromlás gondolom, teljesen kizárt.
2011. nov. 27. 23:26
1 2 3 4
 21/35 tetris ***** válasza:
92%
Ha véletlenül belerúg mezitláb az asztal lábába, csak-csak elhangzik némi ajánlásféle a Jóistenhez. Legfeljebb levezekli utána.
2012. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
33%
szerintem igen -- talán ezért korbácsolja némelyik magát, ha már Isten nem ver bottal, a pap igy kivánja elérni a bűntelenséget. c..c.c...
2012. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Fuxreiter.Jack ***** válasza:
100%

Én ismerek egy olyan papot aki régebben nagyon mocskos szájú volt,és miután pappá szentelték próbált ez ellen tenni.

Eleinte nem nagyon ment,de aztán kitalált egy furcsa tézist miszerint ilyeneket ordibál az adott helyzetben:

-Boruljon bele a bablevesbe az a tejbegríz,és abba pedig egy adag lecsó!!!

És hasonló baromságokat kiabált indulatosan. :)

2012. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%

Szoktak baz_dmeg.

Üdv, Tibi atya

2015. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

önmagát korbácsoló pap? ilyen a középkorban sme létezett, a pestisjárványok alatt indultak vezekő mozgalmak akik verték magukat, ezt az egyház ellenezte...


igen a papok is beszélnek néha csúnyán, de azért figyelnek rá, van aki soha nem beszél csúnyán, van aki nagy ritkán direkt is, mert pl így jobban lehet hatni a fiatalokra, mondjuk lerombolja a "sótlanság" vagy erkölccsőszség előítéletét.

2015. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a helyi plébánia felújításánál az atya is segített a munkálatokban, ő főzte a paprikást a melósoknak meg ő hordta a kávét. Az egyik napon épp egy kancsónyi forró kávét vitt reggel és nem vette észre, hogy a földön ott egy ácskapocs. Mivel épp nyár volt, ezért csak egy papucs volt rajta, amin úgy átment a kapocs hegye, mint kés a vajon, erre a pap fájdalmában felugrott és magára borította a kávét, meg még el is seggelt a sárba. "A kib@aszott k#rva életbe!" - kiáltotta az öreg, aminek a hallatára az összes melós megfagyott és megilletődve nézték az atyát, aki miután bocsánatot kért, szégyenében elő se bújt legalább 2 napig.
2015. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 szp72 ***** válasza:

Én csak hitoktató vagyok.


Alapvetően nem szeretnék sose trágár módon beszélni.

Talán nem is hallott még tőlem senki ilyen szót.

Nem mondanám, hogy sűrűn, de időnkét félhangosan vagy inkább halkan mégis csak kijön valami, amit sajnálok.

Bűnös ember vagyok rászorulok Isten irgalmára.

Szerintem a papok között is akadhat, aki csak én szintemen van, de ez csak feltételezés.

2015. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Hidd el, van olyan pap is, aki mélyen a te szinted alatt van.


11:45: megaLOL!

2015. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
De most akkor a "k.... életbe" istenkáromlásnak számít vagy nem? Ezt már kérdeztem itt korábban is. :)
2015. máj. 8. 18:52
 30/35 szp72 ***** válasza:

Ha jól belegondolunk akkor ingen. Hisz Isten az élet forrása, sőt Krisztus maga az Élet.

Az életet szidod, holott az jó.

2015. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!