Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szoktak masztur...

A keresztények szoktak maszturbálni?

Figyelt kérdés

Hisz a maszturbálás közbeni gondolatok bűnös parázna gondolatok, és ez is bűnnek számít. Elsősorban keresztényektől kérdem, hogy kezelik ezt a problémát? Nem csinálják? Vagy csak ritkán, de azt rögtön meg is gyónják?

Mi erről az általános vélekedés? Ez mindenkinek a magánügye, de van Valaki, aki előtt nem lehetnek titkaink, ugye...


2011. febr. 9. 19:30
1 2
 1/19 anonim válasza:
64%

Biztosan van olyan aki igen, bár az azok az emberek az életük más területén is vétkeznek nagy valószínűséggel.

A valóban hívők tudják hogy ez bűn, és igyekeznek nem elkövetni, ha pedig mégis: tanulnak a hibából és ezt a tudást arra használják hogy ne vétkezzenek többet.

2011. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 iDev ***** válasza:

Szerintem te nem a keresztényekre, hanem a mélyen vallásos emberekre gondolsz, akik mindent szigorúan szó szerint és gondolkodás nélkül vallanak.


Én is keresztény vagyok, méghozzá római katolikus, meg vagyok keresztelve, hívőnek tartom magam (mondjuk nem a klasszikus, általános értelemben), mégsem érzek ellentmondást a hitem és a tetteim közt, pedig nem vagyok egy "szentfazék".

2011. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez a személyes problémád??Ha igen ,a VALAKI aki mindentlát,vele beszéldmeg.Sorolj fel még vagy 125féle dolgot,amit a keresztyének megtesznek ,és bűn e.
2011. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, a mélyebben vallásosokra gondolok, nem a csak megkereszteltekre.
2011. febr. 9. 20:07
 5/19 iDev ***** válasza:
Az meg mindenkinek a magánügye, ugyebár.
2011. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Miért is bűn?
2011. febr. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert a pajzánkodás az. Ha csak gondolkodsz rajta, szimulációkat futtatsz az agyadban, azzal is vétkezel. Ezeket a szabályokat nem én találtam ki, nekem így mesélték, már akkor is elleneztem.
2011. febr. 10. 02:44
 8/19 anonim ***** válasza:
na tehát szögezzük le, kereszténről beszélünk, nem katolikusról, tehát az alap a Biblia, és ott hol van?
2011. febr. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

"Ne paráználkodj" ennyi bőven elég szerintem. Ha maszturbálsz azzal "magaddal" paráználkodsz. Másrészről a gondolati paráznaságról Jézus beszél a Máté evangéliuma 5.rész 27-28


Az utána levő verseket ne szó szerint értsétek ;) Nemkell levágni a kezedet.A Bibliában a testrészek sok esetben inkább a hozzájuk fűződő funkciót jelentették.A "vájd ki a szemedet" azt jelenti: ne nézz! Ne nézd azt, ami bűnre csábít, ne tekints arra, ami rosszra visz.Ehhez hasonlóan a láb levágása annyit tesz, hogy "ne menj oda, ahol bűnbe esel".

2011. febr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre a versekre céloztam, csak már nem emlékezte pontosan rájuk.
2011. febr. 10. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!