Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Hogyan magyarázzátok...

Hívők! Hogyan magyarázzátok ezt ki?

Figyelt kérdés

[link]


Kíváncsi vagyok a válaszokra! ;)


2011. nov. 25. 00:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%

A Biblia nem "meséket" tartalmaz, hanem nagyon is valóságos dolgokat. Jézus nem hiába mondta azt hogy "A te Igéd igazság" (Ján 17,17)


Nem gondolnám hogy a mesék szintjén lehete kezelni egy olyan nagy prófétikus könyvet mint például Ésaiás próféta könyve, ami az i.e. 8.-7. században íródott. Például a 13. és 14. fejezetben Ésaiás megjövendölte Babilónia pusztulását. A 44. fejezben név szerint jövendöl Czírusról a Perzsa királyról, aki az i.e. 6. században élt, illetve a szemfülesek találhatnak korunkra, illetve az előttünk álló időre is egyértelmű jövendöléseket.


A látszólagos ellentmondásokat pedig egy őszintén igazságkereső ember fel tudja oldani Isten segítségével. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy akik annyira nagyon kritizálni akarják a Bibliát, azok mindig fognak találni valamilyen kifogásokat, ami lehet hogy számukra elegendő bizonyíték az elméletük igazolására, ám a valóságot igazából nem tükrözi.


"Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg." (1Kor 2,14)


De ugyanakkor az is igaz, hogy Isten az Őt kereső embereket olyan is bizonyítékokhoz szokta eljuttatni, amelyek érthetetlenek azon embereknek akik Isten Igéje ellen hadakoznak, illetve sajnos fent áll az a veszély is, hogy bizonyos Istenérveket ezek az emberek a saját hibájukból soha nem ismernek meg


"Ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt: Akkor megérted az Úrnak félelmét, és az Istennek ismeretére jutsz. Mert az Úr ád bölcseséget, az ő szájából tudomány és értelem származik." (Péld 2,4-6)

2011. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%

Szeretem, hogy a vallásos elmebetegek soha nem a népírtós, gyermekölős, nőerőszakolós, terhes asszony lemészárlós, rabszolgatartós részeket idézik a bibliából.


Te 22 éves, nem vallásos lány:

Olvastad már valaha a bibliát, vagy csak véleményt nyilvánítasz róla látatlanul?


Tessék, itt van pár biblia passzus, ami rád vonatkozik:

1 Timóteushoz 2:12

12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.


5 Mózes 22:28-29

28 Ha valaki el nem jegyzett szûz leánynyal találkozik, és megragadja azt, és vele hál, és rajta kapják õket: 29 Akkor a férfi, a ki vele hált, adjon a leány atyjának ötven ezüst siklust, a leány pedig legyen feleségévé. Mivelhogy meggyalázta azt, nem bocsáthatja el azt teljes életében.


2 Krónika 15:12-13

12 És fogadást tettek, hogy ezután az Urat, az õ atyáik Istenét teljes szívvel és teljes lélekkel fogják keresni.

13 És ha valaki nem keresné az Urat, az Izráel Istenét, megölettessék kicsinytõl fogva nagyig, úgy a férfi, mint az asszony.



A biblia messze és távol van a "szép" jelzőtől.

Tele van fertővel, vagy mocsokkal, amiben isten felszólítja a birkáit, hogy mészároljanak, öljenek, legyenek gonoszak, vagy isten maga mészárol, öl, gonoszkodik.


Miféle szörnyetegnek vagy vak idiótához kell lenni ahhoz, hogy ezt a könyvet valaki tisztelni tudja?


2 Királyok 2:23-24

23 Felméne azután onnét Béthelbe; és mikor az úton felfelé méne, apró gyermekek jövének ki a városból, a kik õt csúfolják vala, ezt mondván: Jõjj fel, kopasz, jõjj fel, kopasz!

24 És hátratekintvén és meglátván õket, megátkozá õket az Úr nevében, és az erdõbõl két nõstény medve jövén ki, szétszaggata közülök negyvenkét gyermeket.


Ezékiel 9:5-7

5 És amazoknak mondá az én hallásomra: Menjetek át a városon õ utána, és vágjátok; ne kedvezzen a ti szemetek, és ne szánakozzatok:

6 Vénet, ifjat, szûzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el. Elkezdék azért a vén férfiakon, a kik a ház elõtt valának.

7 És mondá nékik: Fertõztessétek meg a házat, és töltsétek meg a pitvarokat megölettekkel. Menjetek ki. És kimenének és öldöklének a városban.



Stb,stb.

Idézhetnék még ezer ilyet a "jókönyvből". Olvassátok el inkább ezt a szart, ha beszélni akartok róla, vagy általa élni.

2011. nov. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 00:27-es válaszoló:


"Miféle szörnyetegnek vagy vak idiótához kell lenni ahhoz, hogy ezt a könyvet valaki tisztelni tudja?"


A kommenteddel arról teszel bizonyságot, hogy nem ismered a Bibliát, de van egy bizonyos elképzelésed róla, így hát ahhoz gyűjtesz bizonyítékokat, ezt pedig próbálod alátámasztani félreérthető Igelyekkel. Általában a Biblia kritikusai ilyen jellegű igehelyekre szoktak hivatkozni, azonban ha valaki félretenné az előítéletét, és komolyan odafigyelne a könyvre akkor megtalálná mindenre a kulcsot.


A klasszikus hivatkozások között szokott lenni például az Özönvíz történet, ahol általában egyáltalán nem szoktak odafigyelni arra, hogy Isten 120 évig küzdött egy olyan civilizációért, ahol az ember "szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz" volt (1Móz 6,5) és ezután bocsátott Isten Özönvizet a földre. Nem Istenen múlt tehát hogy csak 8 embert tudott kimenteni akkor.


Ugyanígy egy másik hivatkozás szokott lenni a Kánaánita népeken végrehajtott ítélet. Igen ítélet, ugyanis Istennek joga van elvenni az életet akkor, ha az illető visszaél vele, és önmaga illetve a másik ember károsítására használja. Csak itt pedig azt felejtik mindig el, hogy Isten ezekért a népekért 400 évig küzdött, és azután került sor a végrehajtásra (1Móz 15,16)


Vagy Ott van Sodoma és Gomora elpusztítása. Ábrahám arra kérte Istent, hogyha talál ott 10 igaz embert, akkor ne pusztuljon el ez a két város, ebbe Isten beleegyezett. Sajnos 10 igaz ember nem volt a városokban, csak 3 főt tudott kimenteni az Úr...stb...


Lehetne tehát még ezekről a dolgokról részletesebben is, hogy pontosan hogyan és miért történtek ezek a dolgok. És minden Igehelyet meg lehetne így részletesen vizsgálni. Isten egyáltalán nem igazságtalan, és aki megismeri Őt, meg is győződhet erről.

2011. nov. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"A kommenteddel arról teszel bizonyságot, hogy nem ismered a Bibliát, de van egy bizonyos elképzelésed róla, így hát ahhoz gyűjtesz bizonyítékokat, ezt pedig próbálod alátámasztani félreérthető Igelyekkel. Általában a Biblia kritikusai ilyen jellegű igehelyekre szoktak hivatkozni, azonban ha valaki félretenné az előítéletét, és komolyan odafigyelne a könyvre akkor megtalálná mindenre a kulcsot. "


Bár nem nekem írtad ezt, de engem nyomott fel. Mi az hogy nem ismeri a bibliát? Pontosan idézett belőle, és nagyon is jól ismeri! Félreérthető igehelyek? Ezekben semmi félreérthetőség nincs! Vagy ezeket mégis hogyan lehet megszépíteni? De tényleg! Valóban érdekel, hogy az idézett igehelyek hogyan illeszkednek a keresztényi mentalitáshoz. Az utolsó mondatod meg egyszerűen nonszensz. Bölcsnek ható általánosságokban beszélsz, de mégse mondasz semmit. Nincs benne semmilyen előítélet, ez egyszerűen csak kritika. Az hogy valaki nem fogadja el a te nézetedet, nem azt jelenti hogy nincs igaza. Meg kellene már érteni!

2011. nov. 27. 01:25
 15/26 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!


Amikor azt mondom hogy "félreérthető Igehely", akkor a szövegkörnyezetből kiragadott Igék általános elemzésére célzok. Ilyen szempontból ugyanis lehet bizonyítani olyan dolgokat is, amik nem tükrözik a valóságot.


Jó példa erre a Máté Evangéliuma 4. fejezte, ahol Sátán ugyanezzel a módszerrel próbálta Krisztust átverni.


És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe. Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet." (Mát 4,6-7)


A hangsúly a "viszont meg van írva" elven van, vagyis az Igét, az Igével összevetni és úgy kapjuk meg a teljes képet. A Válaszolónak pedig azért mondtam hogy nem ismeri a Bibliát, mert mindig csak olyan Igéket idézett a Bibliából ahol Istent igazságtalannak tudja beállítani! Pedig ha felkutatná a Bibliában az azzal párhuzamos részeket, és összevetné, akkor másabb képet kapna az ember, többek közt ezért is hivatkoztam bizonyos Isten által elrendelt ítéletek miértjére.


"az írás fel nem bontható" (Jn 10,35)- Mondta Jézus, tehát ne próbáljuk a tetszésük szerint értelmezni, és kiragadott igehelyekkel bizonyítani 1-1 véleményünket. Az értelmezésnek ugyanis megvannak a maga feltételei.

2011. nov. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
42%
tetszésünk*
2011. nov. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%

Másrészt pedig én nem várom el senkitől, hogy elfogadja az én nézeteimet, és valóban hajlandó vagyok tudomásul venni hogy ki mit gondol a témáról. Ám legyen, viszont ebben az esetben azért szóltam, mert a Tisztelt Válaszoló hozzászólása csak arra volt "jó" hogy aki nem vesz időt és fáradságot utána nézni a dolgoknak, az egy Bibliától ismeretlen, és emberi bölcsességen alapuló Bibliamagyarázati elvet tehet magáévá.


Hozzáteszem, joga van mindenkinek úgy értelmezni a Bibliát ahogy akarja, de biztos vannak olyan emberek, akiket érdekel, hogy maga a Biblia milyen értelmezést kínál, és nekik (meg remélem másoknak is) azért ez nem mindegy

2011. nov. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%

---

Amikor azt mondom hogy "félreérthető Igehely", akkor a szövegkörnyezetből kiragadott Igék általános elemzésére célzok. Ilyen szempontból ugyanis lehet bizonyítani olyan dolgokat is, amik nem tükrözik a valóságot.

---


Lószart, mama.

Szó sincs arról, hogy kivágtam volna a fenti bibliaidézeteket, mint egy zsarolólevelet betűnként az újságból.


Ez egy általános kétségbeesett védekezés, amit te sem gondolsz komolyan.


Vegyük például a 2 Királyok 2:23-24 idézetet..

Illés, a jóságos, mindenható, mindentudó isten nagy prófétája elindul Béthel városába, aztán kijön 42 kisgyerek a városból és kopasznak csúfolják..


Az igazságos, jóságos, mindenható, mindentudó úr egyik kedvenc embere erre mit tesz? Megátkozza őket.

A biblia istene mit tesz?

Leküld két nőstény medvét és SZÉTTÉPETI VELE A KÖLYKÖKET.


Te nem látsz ebben valami végtelenül gonoszat?

Valami gyűlölni, megvetni, lenézni valót?

Illés szerinted nem egy mocskos, igazságtalan, könyörtelen, szívtelen gyilkos?

A biblia istene nem egy mocskos, igazságtalan, könyörtelen, szívtelen gyilkos?


Apró gyerekeket darabokra szaggatni azért, mert kopasznak hívtak egy gonosz vénembert..


Az ég világon semmi kontextusból kiragadás nincsen ebben, sem a többi idézetemben.

De idézhettem volna szó szerint több száz, ha nem ezer hasonlóan gonosz dolgot a bibliából, amit vagy az úr tett, vagy parancsolt, vagy a nevében tettek.


A beteg elméd meg kétségbeesetten próbál apológiákat előidézni erre.

"Ezek nagyon gonosz kisgyerekek voltak!"

"Ha isten gyilkol az nem gyilkosság. Az rendben van!"


Undorító.

2011. nov. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Peruccsia ***** válasza:

Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak.

Úgy tudom Jézus lett a Megváltó(tok), meghalt a kereszten a bűnökért.

Viszont lényegtelen a származása meg az édesanyjának az esetleges szüzessége, ha a megváltóságát nézzük.

2011. nov. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"Viszont lényegtelen a származása meg az édesanyjának az esetleges szüzessége, ha a megváltóságát nézzük."


Ez hülyeség. Szerintem pedig nem lehet a megváltó, ha a származása nem ezt igazolja, ergó nem ő a megváltó és csak egy közönséges ember volt.

2011. nov. 27. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!