Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Hogyan magyarázzátok...

Hívők! Hogyan magyarázzátok ezt ki?

Figyelt kérdés

[link]


Kíváncsi vagyok a válaszokra! ;)


2011. nov. 25. 00:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%

Magas művészeti érték?

Nonsznsz.


Ha a bibliába beraknak kontárokat, akkor mi alapján döntöd el, hogy mi kontárság, s mi nem?


Miért van a bibliában például 3 különböző, egymásnak ellentmondó történet a keresztény mitológia legszentebb eseményéről, jézus feltámadásáról?


Az egész könyv tele van inkonzisztens dolgokkal. Egy mesekönyv hitelesebb nála.

2011. nov. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Máté a királyi vonalat követi, míg Lukács a természetes, kvázi törvényes vonalat.


Üdv: L

2011. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

En alapvetoen azt nem ertem, hogy mi a francnak letezik egyaltalan ateista blog, meg emberek, akik nem hisznek, azok miert foglalkoznak ilyen dolgokkal. Ha ugy gondoljatok, hogy a hivok hulyek, akkor legyen, de ne provokaljatok senkit!

Miert nem tudjuk elfogadni, hogy van aki ilyen, van, aki nem!

'Hogyan magyarazzatok ezt ki?' Ki vagy te, hogy neked barki is magyarazkodjon?! NE gondolj ilyen dolgokra es csinalj mast!

2011. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%

az elozo vagyok, aki felidegesitett..

1. en nem vagyok kereszteny, nem mondtam, nem tudom miert fogalmaztal bele a valaszodba ugy...

2. ha jobban elolvasod, amit irtam azt mondtam, hogy miert nem tudjak elfogadni, hogy valaki hisz, valaki nem. Tehat a keresztenyekre is igaz, hogy miert nem fogadjak el, hogy valaki nem?!

3 es a kerdesed provokalo,mert nem ugy tetted fel, hogy erdekel, szeretnel rola elbeszelgetni, ki mit gondol. stb. Hanem ugy, hogy hogy magyarazzatok ki, kivancsi vagy a valaszokra 'kacsintojel'

2011. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
2011. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Titus!


Ezzel aztán jól megválaszoltad...

2011. nov. 25. 17:25
 7/26 anonim ***** válasza:
41%

a biblia tele van ellentmodásokkal...

persze, hogy tele van hiszen nem egy időben íródott, időbeli különbségek vannak benne, de attól még Isten kinyilatkoztatása.

ugyanolyan görcsös dolog azt állítani, hogy a biblia hazugság, mint az ellenkezőjét.

a biblia egyben történelemkönyv is, és sok esetben tudományos leírások sorozata. itt értem az apokrif hénoch könyvét amelyben le van írva, hogy a föld a nap körül kering pontos csillagászati adatokat közöl, aki akarja olvassa el. ez egyenesen fantasztikus hiszen mikor jött rá erre a mai tudomány? 1600-as évek kopernikuszi idejében.

ez is bizonyítja mennyivel okosabbak voltak az ókorban az emberek és erre pont egy vallási könyv ad bizonyítékot. mindenesetre hibás azt a következtetést levonni, hogy a biblia csupán vallási könyv, mert nem az. az ősi szövegeket újra kéne fordítani(fránya inkvizíció) és sokmindenre rájöhetnénk, jézus származására is, aki nem volt zsidó.

2011. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!


At előző válaszolót minden bizonnyal azért törölték ki, mert keményen fogalmazott, mindazonáltal volt igazságtartalma a kommentnek.


Én is úgy gondolom, egy valódi ateistánál ez a viselkedés nem fér bele. Vagy toleránsan közelít a témához, vagy nem foglalkozik vele. Na de ez, mint amit például az atesitanapló szerkesztője csinál hogy azért, mert ő csalódott a vallásban, ezért most létrehozott egy oldalt, ahol le akarja járatni a Kereszténységet, nos...sértő ha azt mondom hogy enyhén fanatikus? :-)


Akkor azért, mert én csalódtam az exbarátnőmbe, ezért foglalkozzak mindig azzal hogy mások is megtudják hogy mennyire megbízhatatlan? :D


Hozzáteszem: A kérdésnek semmi értelme nincs, mivel úgy néz ki hogy a kritika fő pontja a verbál inspirációra alapul, noha köztudott, hogy a Biblia ihletessége nem ezen az alapelven nyugszik.


Tessék utánanézni a dolgoknak, és ne csak elfogultságból vádaskodni!

2011. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan mit kell kimagyarazni?


Ezt?

"Jákób nemzé Józsefet, férjét Máriának, a kitől született Jézus, a ki Krisztusnak neveztetik."


József férje Máriának, akitől született Jézus.

Mi nem stimmel Neked?

2011. nov. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%

Az utolsó válaszoló ütött :DD


A biblia tele van ellentmondásokkal. Szó szerint venni szerintem nem a legkézenfekvőbb dolog.

Érdemes elolvasni, szerintem jó dolog bizonyos részeit pl. irodalom órán tanítani a gyerekeknek. Nem vallási szempontból, hanem tanulságos és szeretetteljes meseként, mint a népmeséket.

A bibliát nem kell kimagyarázni. Hisz aki elolvassa, magától is rájön, hogy pár dolog nem stimmel. Csak át kell érezni azt az üzenetet amit közvetít, vallástól függetlenül. Ne magyarázzuk, hanem fogadjuk el, hogy egy szép könyv amiben megható és tanulságos dolgok vannak, és MAGUNKBAN mosolyogjunk azokon, akik szó szerint veszik.

Egy nem vallásos 22L

2011. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!