Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 100%-os bizonyíték, hogy a...

GharkadFA kérdése:

100%-os bizonyíték, hogy a Biblia változtatott. Vélemény?

Figyelt kérdés

Ügye Izmael volt az első szülött gyermeke Ábrahámnak. Viszont a Bibliában az áll, hogy:

"2. És monda: Vedd a te fiadat, ama te egyetlenegyedet, a kit szeretsz, Izsákot, és menj el Mórijának földére, és áldozd meg ott"

Mózes I. könyve 22. rész


Csakhogy Izsák már eleve nem lehet egyetlen, mert ő a másodszülött!!!


Erre azt a választ kaptam egyszer, hogy mivel Izmael szolgálótól született, ettől nem "számított", vagy nem "fontos", mivel a szolgáló gyermeke is szolgáló.(Persze ettől még akkor sem lesz Izsák az első szülött)


De ez a válasz meg azért nem helytálló, mert akkor meg semmi értelme nem volt feleségül venni Ábrahámnak, Hágárt, ráadásul Sára tanácsára, ha úgy sem fog számítani. Hisz ezzel ők is tisztában voltak. Pedig Ábrahám pont azért vette el, mert utódra volt szüksége.


"1. És Szárai, az Ábrám felesége nem szűle néki; de vala néki egy Égyiptomból való szolgálója, kinek neve Hágár vala.

2. Monda azért Szárai Ábrámnak: Ímé az Úr bezárolta az én méhemet, hogy ne szűljek: kérlek, menj be az én szolgálómhoz, talán az által megépülök; és engede Ábrám a Szárai szavának.

3. Vevé tehát Szárai, Ábrám felesége az Égyiptombeli Hágárt, az ő szolgálóját, tíz esztendővel azután, hogy Ábrám a Kanaán földén letelepedék, és adá azt Ábrámnak az ő férjének feleségül."

Mózes I. könyve 16. rész


Ezért kérlek titeket, ezt az érvelést ne is erőltessetek!


Kíváncsian várom a válaszokat!


2011. nov. 16. 18:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
De sok ráérő ,kíváncsi ember van.
2011. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Nos, kíváncsi vagyok, ha Isten nem érintkezett Dáviddal, akkor miért az ő magvából született a Messiás, vagy Salamon hogyan építette fel az Úr templomát az Úrtól jövő információ nélkül. Azon kívül a Biblia könyvei közül is ő írt néhányat. Azt hogyan csinálta, ha nem volt próféta?"


Ki mondta, hogy nem voltak ezek a személyek próféták? Senki!

Pont ellenkezőleg. Mivel ezek a személyek próféták voltak, pont ezért képtelenség, hogy bűnbe estek volna. Ezért az ezekről szóló idézetek, emberi beavatkozások, hazugságok.


"Ha a Biblia hazugság, akkor légy szíves, ne idézgesd, hogy mit ír Ábrahámról. Biztos egy nagy hazugság az egész, és Ismael nem is létezett. Erre mit lépsz?"


Pont azt idéztem, ami nyilvánvaló hazugság.


"A bizonyíték arra hogy Izsák lett kiválasztva arra, hogy tőle eredjen a kiválasztott nép a Bibliában van. Abban a könyvben,amit te abszolút tiszteletlen módon hazugnak tartasz, bár az egész vallásod abból lett összeollózva."


Iszák népéből a messiás származik, és csak ez lett megígérve, és nem a világ utolsó prófétája. A kettő között meg az a különbség, hogy a messiás a zsidók utolsó prófétája, míg az világ utolsó prófétája, az emberiség utolsó prófétája. Ez teljességgel látszik a két üzenet különbségeim. Míg Mohammeden keresztül érkező üzenet globális, és mindenre kiterjedő, addig Jézuson keresztül érkezett üzenet, egy már kész rendszerre(zsidó hit) érkezett, amit csupán esztétikailag(szeretet, szerénység) kellet korrigálni.Ezt minden őszinte szívű ember felismeri.


Arra pedig, hogy az Iszlám a Bibliából lett összeollózva, neked kellene bizonyítékot hoznod, mert így csak olyan irigykedésnek tűnik ez az egész.


Tudod, nem mi vagyunk akik több ezer év kinyilatkoztatásait, az Egy, és Oszthatatlan Istenről, kútba dobtuk, és kitaláltuk, hogy az Isten az 3, de nem is 3, hanem 1 a háromban, és Ő maga a fia is! Oo

Szóval nekem ebből inkább az tűnik ki, hogy Mi csak folytatjuk azt amit a régiek hirdettek, és hogy ti pedig egy ilyen vakvágányra léptetek, és inkább amolyan heléni hitvilágból ollóztatok össze Jézusi tanításokat.


"Ugyanis ezen láncolat nem csak az Iszlámban van meg."


Jó! Akkor szeretném látni a Biblia láncolatát!


"És azt feltételezni, hogy a leírók nem tévedtek, és indoknak azt adni hogy a tévedés lehetősége ki van zárva, nem vall értelmes gondolkodásra."


Mert fel sem fogtad, hogy ez miért van így.


"A zsidók irigyek az utolsó prófétára? Mohamedre irigyek szerinted?"


Igen!


Ezért is költöztek le Jeszribbe, mert a szent írásaikban, benne volt, hogy ott fog megjelenni az utolsó próféta,és szerették volna, hogy közülük származzon!


---

Germánusz Gyula Egri csillagok szintű írásai bulvárlapokba valók.

És ne követelőzz, hanem a kérdésre válaszolj! Ha valami nem tetszik az Iszlámmal kapcsolatban, akkor tedd fel kérdésben!

2011. nov. 27. 13:45
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Oké, először is összekeversz a másik hozzászólóval. Ketten vitatkozunk itt veled (hiába). Ha szerinted Dávid és Salamon, a zsidók kedvelt királyai nem vétkeztek, miért került ez bele a zsidók Bibliájába? Hiszen ők szeretik és tisztelik Dávidot és Salamont. És mi van Dávid zsoltáraival, amik mind arról szólnak, hogy "Istenem,én egy bűnös, nyomorult ember vagyok és te mégis meghallgattál engem? "Minek írnának a bűntelen próféták ilyeneket?


"Ugyanis ezen láncolat nem csak az Iszlámban van meg."

Jó! Akkor szeretném látni a Biblia láncolatát!"


A Bibliában nincs ilyen láncolat, mert a Biblia nem mesekönyv hanem egy valóságos dokumentum, amit több évtizedes véres üldözés alatt írtak és másoltak a korai keresztények. De a buddhizmusban és a hinduizmusban van ilyen láncolat, akkor nekik is igazuk van és mégis van reinkarnáció?


"És azt feltételezni, hogy a leírók nem tévedtek, és indoknak azt adni hogy a tévedés lehetősége ki van zárva, nem vall értelmes gondolkodásra."

Mert fel sem fogtad, hogy ez miért van így."


Akkor kérlek világosíts fel. Miért is?


"A zsidók irigyek az utolsó prófétára? Mohamedre irigyek szerinted?"

Igen!"

Ezért is költöztek le Jeszribbe, mert a szent írásaikban, benne volt, hogy ott fog megjelenni az utolsó próféta,és szerették volna, hogy közülük származzon!"


Először is ezt bizonyítsd a zsidók szent irataiból. Másfelől tévelyegsz, mert nem ismered a krisztusi próféciákat. Ő az első és az utolsó, az alfa és az omega.


---

"Germánusz Gyula Egri csillagok szintű írásai bulvárlapokba valók.

És ne követelőzz, hanem a kérdésre válaszolj! Ha valami nem tetszik az Iszlámmal kapcsolatban, akkor tedd fel kérdésben!"

Ez nem nekem szólt. De az a tény, hogy nem vagy képes felfogni a szent háromságot, még nem jelenti azt hogy ez hazugság.

Szerinted Allah mindenható? Ha igen, miért nem tudja a saját teremtő szavát ember formájában kibocsátani magából? Erre nem képes?

2011. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
82%

"100%-os bizonyíték, hogy a Biblia változtatott. Vélemény?"


Teljesen igazad van. Az én életemen is változtatott...


Viccen kívül. Olvasd másképp!

"Vedd a te fiadat, AMA TE EGYETLENEGYEDET, A KIT SZERETSZ, Izsákot" (Nem kiabálok, csak kiemeltem.)


Persze, volt másik is, de ezt az egyet szerette.


Ha nem érthető, hogy mit szeretnék mondani, olvasd el újra úgy, hogy a kiemelt rész zárójelben van.

2011. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

"Ha szerinted Dávid és Salamon, a zsidók kedvelt királyai nem vétkeztek, miért került ez bele a zsidók Bibliájába?"

Mert nem tisztelik őket. Te is tudod, mennyi zsidó prófétát megöltek, vagy akartak megölni... pl Jézus.


"És mi van Dávid zsoltáraival, amik mind arról szólnak, hogy "Istenem,én egy bűnös, nyomorult ember vagyok és te mégis meghallgattál engem? "Minek írnának a bűntelen próféták ilyeneket?"

Lehet nem is mondott ilyet. Amúgy meg az ember mindig abból indul ki, hogy az Isten a megbocsájtó.


"A Bibliában nincs ilyen láncolat, mert a Biblia nem mesekönyv hanem egy valóságos dokumentum"

Ha valóságos lenne,lenne forrás!


"De a buddhizmusban és a hinduizmusban van ilyen láncolat, akkor nekik is igazuk van és mégis van reinkarnáció?"

1. Nincs ilyen láncolat.

2. Te nem érted. A láncolat a forrás hitelességét bizonyítja, és nem a tartalmat.

A Bibliával kapcsolatban mind a kettő hiányzik.



Akkor kérlek világosíts fel. Miért is?


Ha egy ember azt mondja neked, hogy ég kocsid, megnézed,nem hiszed el feltétlenül. De ha 100 ember mondja neked, hogy kocsid? Akkor már biztos, hogy elhiszed.

De mi van, ha 100 ismert igazmondó ember mondja ezt neked? Na érted már?


"Szerinted Allah mindenható? Ha igen, miért nem tudja a saját teremtő szavát ember formájában kibocsátani magából? Erre nem képes?"

Isten mindenre képes, ami lehetséges!



"Persze, volt másik is, de ezt az egyet szerette."


Ez blőd!

2011. dec. 10. 15:21
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szerinted Dávid és Salamon, a zsidók kedvelt királyai nem vétkeztek, miért került ez bele a zsidók Bibliájába?"

Mert nem tisztelik őket. Te is tudod, mennyi zsidó prófétát megöltek, vagy akartak megölni... pl Jézus.


Ott bukik az érvelésed, hogy a zsidók abszolút tisztelik Dávidot és Salamont. Meg ott, hogy istenkáromlás azt mondani hogy a próféták bűntelenek. Ők is emberek tehát amit írsz, értelmezhetetlen.


"És mi van Dávid zsoltáraival, amik mind arról szólnak, hogy "Istenem,én egy bűnös, nyomorult ember vagyok és te mégis meghallgattál engem? "Minek írnának a bűntelen próféták ilyeneket?"

Lehet nem is mondott ilyet. Amúgy meg az ember mindig abból indul ki, hogy az Isten a megbocsájtó."


Lehet nem is mondott ilyet? Olvastad te a Bibliát?


"A Bibliában nincs ilyen láncolat, mert a Biblia nem mesekönyv hanem egy valóságos dokumentum"

Ha valóságos lenne,lenne forrás!


Miről beszélsz? Van forrás. A korán sokkal később lett lejegyezve, mint a biblia. Mohamed nem írta. akkor meg? A láncolatod semmit sem bizonyít az égvilágon.


"De a buddhizmusban és a hinduizmusban van ilyen láncolat, akkor nekik is igazuk van és mégis van reinkarnáció?"

1. Nincs ilyen láncolat.



Van láncolat, kérdezz meg egy buddhistát.



"Akkor kérlek világosíts fel. Miért is?

Ha egy ember azt mondja neked, hogy ég kocsid, megnézed,nem hiszed el feltétlenül. De ha 100 ember mondja neked, hogy kocsid? Akkor már biztos, hogy elhiszed.

De mi van, ha 100 ismert igazmondó ember mondja ezt neked? Na érted már?"


Igazmondó? Ki az igazmondó? Akit a te arab barátaid annak tartanak? ugyan már.


"Szerinted Allah mindenható? Ha igen, miért nem tudja a saját teremtő szavát ember formájában kibocsátani magából? Erre nem képes?"

Isten mindenre képes, ami lehetséges!"


Tehát akkor képes emberként megjeleníteni egy részét. Azért ez megnyugtató.

2011. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!