Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Homoszexuálisok —...

Homoszexuálisok — egyenlők Isten előtt?

Figyelt kérdés

Olvastam egy vallásos cikket amiben a pap, azt állítja, hogy a meglévő, homoszexualitást tiltó törvények tudatlanságon és előítéleten alapulnak,majd kijelentette: „Álláspontunkat mindenekelőtt azzal kívánjuk alátámasztani, hogy Isten előtt minden ember egyenlő, ennélfogva a törvény előtt is egyenlőnek kell lenniük. Hisszük, hogy a homoszexuális személy semmivel sem több vagy kevesebb ember, mint a heteroszexuális egyén.”

Szerintetek is így van?


2011. okt. 1. 14:51
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Békesség néktek!:)


Isten valóban nem a bűnös embert ítéli el, hanem a bűnt. Abból pedig van kiút, van szabadulás Jézus által.

Protestáns vagyok, de gondolom, a katolikusok is így tudják. :)


Nemrég volt egy hasonló témájú kérdés, szerintem érdemes elolvasni az ott született kommenteket (nem pont a sajátomra gondolok). Belinkelem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv mindenkinek! :)

2011. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
75%

Drága testvér Krisztusban,


"Katolikus Egyházam tanítása szerint a bűn definíciója a következő: Tudva és akarva megszegni Isten parancsát."


A homoszexualitás nem állapot, hanem egy pszichológiai akarva való folyamat, amely a heteroszexualitás perverziójából (elferdültségéből, a szexizmusból, a természetellenes szodómiából, a szexuális elsötétítésből) indul ki (tisztelet a számottevő kivételnek). Vannak olyan emberek, akik nem bírják ezt szusszal, ezért ide menekülnek és elkülönül a mai parázna világtól, vagy még nagyobb perverzióra vágynak. A folyamat logikus reakció, de - sajnos - bűn ;- csöbörből vödörbe.


"Illetve: 4 módon lehet vétkezni: gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással."


Igen. A homoszexuálisok paráznán gondolkodnak, paráznán beszélnek, paráznán cselekednek, és elmulasztják a segítséget.


"Tehát: az, hogy valakinek a szexuális hovatartozása a saját neméhez köti, az melyik a 4 közül? Ez egy ÁLLAPOT, hiszen ez folyamatos, tehát nem csak addig meleg valaki, amíg lefekszik valakivel, vagy amíg rágondol olyan dolgokra, hanem folyamatosan meleg, a munkája végzése közben és egyfolytában. Hiszen egy heteroszexuális ember is folyamatosan vonzódik a nőkhöz, nemcsak az aktus alatt."


De a megszentelő kegyelem folyamatában elvész, mert a test uralkodik a lélek felett és nem fordítva. Ha nem mi uraljuk a testünket, akkor majd uralja más, de azt hétszeresen is megbánjuk.


Ami a heteroszexuálisokat illeti: a házasság intézménye nemcsak testi, hanem lelki önátadást is, amelyben ők egy test és egy lélek. És ez csak egy féllel lehetséges.

2011. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
43%

"Ami a heteroszexuálisokat illeti: a házasság intézménye nemcsak testi, hanem lelki önátadást is, amelyben ők egy test és egy lélek. És ez csak egy féllel lehetséges."


És szerinted egy homoszexuális kapcsolatban a testi-lelki önátadás nem valósul meg? Ha valaki évek óta együtt él az azonos nemű párjával, szeretik egymást, az miért lenne baj? Azért mert nincs gyermekük? Akkor a meddő házaspárok is bűnösök, hiszen náluk sincs gyermek.

2011. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
89%

"Igen. A homoszexuálisok paráznán gondolkodnak, paráznán beszélnek, paráznán cselekednek, és elmulasztják a segítséget."


De ha egy homoszexuális nem gondol semmi olyanra, nem cselekszik, nem beszél semmi olyat, akkor is homoszexuális marad. :)


Most ha te éppen füvet nyírsz a kertben, akkor is az ellenkező nemhez vonzódsz, nemcsak akkor, ha rágondolsz. :) De sok nagyokos(kodó) van itt Istenem....

2011. okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

@A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-01 20:27


Sajnálom, hogy nem fogadod el azokat, amiket eddig írtunk, akár itt, akár a másik kérdésnél, akár Igéket a Bibliából, akár személyes tapasztalatokat.

Ennél jobban hogy magyarázzuk már el, hogy Isten számára nincs lehetetlen? Én speciel nem tudom...


Minden jót neked.

2011. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%

"És szerinted egy homoszexuális kapcsolatban a testi-lelki önátadás nem valósul meg? Ha valaki évek óta együtt él az azonos nemű párjával, szeretik egymást, az miért lenne baj? Azért mert nincs

gyermekük? Akkor a meddő házaspárok is bűnösök, hiszen náluk sincs gyermek."


Igazi szerelem nincsen férfi és férfi között, amit éreznek az semmi több, mint az érzékek rabszolgasága. Ez az érzés nem gyönyörködtetés, melyet Isten minden jóba teremtett, hanem a test csiklandoztatása és a lélek fájdalmas sóhaja. Tehát azok nem is érzelmek tkp...


Nem szabad magunkban hordozni a gyilkosságot, csak a keresztségben megkapott halált. Ha magunkon cipeljük a Sátánt, akkor az ő ítéletében részesülünk, ezért hordjuk inkább helyette Krisztus keresztjét.


Ezt száraz aszkézissel nem fogjuk elérni, csak megtéréssel és önmegtartóztatással.

2011. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
68%

"Igazi szerelem nincsen férfi és férfi között, amit éreznek az semmi több, mint az érzékek rabszolgasága."


Ez azért kicsit durva nem? Hogy mered te más érzéseit kérdőre vonni? Hogy merészelsz te ilyen hülyeséget kijelenteni? Egyáltalán honnan tudsz te ilyet? Ki vagy te, a Jóisten, hogy belelátsz egy meleg ember lelkébe?


Tudod mit mondok? Pontosan hogy a melegek tudják igazán, mi az Igazi Szerelem, mivel számukra más kapocs nincs, ami összetartsa őket.


Míg egy férfi-nő kapcsolatban ha kimúlik a szerelem, akkor is millió összetartó kapocs van: törvényes házasság, közös gyerekek, rokonság stb.


Egy meleg párt nem segíti Anyuci meg Apuci. Nem küld nekik befőttet, nem vesz nekik bútorokat (mint heteróknál). Elhiheted: van van egy meleg pár, akik évek óta együtt vannak, azokat egy dolog tart össze: az igaz szerelem. Te csak prédikálni tudsz a szerelemről, én azonban megtapasztalom és megélem azt Isten ajándékaként. Ennyi. :)

2011. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
68%

Én hívőként a következőképpen látom a helyzetet.

1. Isten előtt minden ember egyenlő.


2. A bűn nem azért bűn mert Isten kegyetlen a keresztények meg szűk látókörűek, hanem azért mert elválaszt Istentől.

A valóságot ismerve: minden ember bűnben él bizonyos fokig, sajnos ez a természetes. A kérdés az, meg tudsz -e szabadulni a bűnödtől?

Mert ilyen szempontból az a vallásos ember aki rosszindulatúan ítélkezik mások felett, rosszabb helyzetben van a homoszexuális párnál. Ő ugyanis megszabadulhatna a bűnétől, de nem teszi....


3. A paráznaság bűn. De mi is a paráznaság? Mert amit egy házaspár művel a hálószobában, az sem mindig piskóta, ugye? Tehát ilyen szempontból kedves homoszexuális hozzászóló, bűnben élsz. Te is, de sok keresztény is.


4. Jézus nem beszélt homoszexualitásról, Pál pedig az akkoriban főleg a görögöknél és rómaiaknál dívó orgiákról, utálatos, dekadens viselkedésről beszélt. Nem monogám meleg párokról, akik szeretik egymást. Persze akkor nem voltak ilyenek, most vannak, ez egy új szitu.


5. Figyelmeztetés: én csak monogám, szeretetben élő meleg párokról beszélek. A többi nem ide tartozik.

Ja, a szerelemről meg annyit, hogy az egy illúzió.


6. Összegzés: Amiről nem tehetsz nem bűnöd. Nehéz helyzetben vagy, de hogy mit kezdesz vele, rajtad áll. Mindannyian bűnösök vagyunk, bízzuk az ítéletet Istenre, aki a szíveket vizsgálja.

2011. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

"4. Jézus nem beszélt homoszexualitásról, Pál pedig az akkoriban főleg a görögöknél és rómaiaknál dívó orgiákról, utálatos, dekadens viselkedésről beszélt. Nem monogám meleg párokról, akik szeretik egymást. Persze akkor nem voltak ilyenek, most vannak, ez egy új szitu. "


Köszönöm hogy tisztán próbálod látni a dolgokat!


Van sok meleg ismerősöm, akik pl. 3-asoznak, vagy olyan szórakozóhelyeket látogatnak, ahol az ún. "sötétszobákban" azt se tudják ki kivel...


Ez az én számomra undorító, hiába meleg vagyok. Véleményem szerint is fertelmes bűnök ezek, és Szent Pál valóban az ehhez hasonló esetekről beszélhetett.

De ha én monogám módon együtt élek a párommal (titokban, senkit sem bortánkoztatva meg), az talán csak nem akkora bűn.... nem járok felvonulásokra, nem látszik rajtam mi a helyzet, akkor csak nem vagyok annyira pokolravaló (vagyis remélem).

2011. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

"Ez azért kicsit durva nem? Hogy mered te más érzéseit kérdőre vonni? Hogy merészelsz te ilyen hülyeséget kijelenteni? Egyáltalán honnan tudsz te ilyet? Ki vagy te, a Jóisten, hogy belelátsz egy meleg ember lelkébe?"


Nem, hogy én, hanem még önmaguk sem tudják, mit éreznek. Isten az embereket jobban ismeri, mint saját magukat. Így az isteni kinyilatkoztatás szempontjából számtalan érzést lehet kategorizálni, és azt bizonyos hitigazságok kapcsolataiból dedukálni.


Másrészt pedig nekem nem kell(ett) messzire mennem, hogy ezeket az érzéseket mivoltjuknál fogva jól átérezzem-e. (kicsit prűd, de határozott állítás)


"Tudod mit mondok? Pontosan hogy a melegek tudják igazán, mi az Igazi Szerelem, mivel számukra más kapocs nincs, ami összetartsa őket."


A szerelem a szeretet szenvedélyes fajtája, melyben egy szoros, gyönyörködtető kapocs, zár jön létre az ember életében. Ilyen értelemben beszélhetünk "szerelemről" (analógikusan!!!) az Atya és Krisztus kapcsolatáról (Szentlélek), a pap és Krisztus kapcsolatáról, az egész Egyház és Isten kapcsolatáról, és végén a nő és a férfi kapcsolatáról. De ha az előfeltételek (a házasság esetében a coitus) nem jönnek létre és nincsen annak gyümölcse (gyermek), akkor nem beszélhetünk tulajdonképpeni házasságról. Tehát házasság és előfeltételei nélkül (legyen az szentségi, vagy csak természetes) mindenféle szexológiai hajlam, mely nem erre irányul konkrétan, már paráznaság. És nem beszéltünk még a házasság utáni paráznaságról!


"Míg egy férfi-nő kapcsolatban ha kimúlik a szerelem, akkor is millió összetartó kapocs van: törvényes házasság, közös gyerekek, rokonság stb."


Igen, de enélkül nem ér semmit sem a házasság.


"Egy meleg párt nem segíti Anyuci meg Apuci. Nem küld nekik befőttet, nem vesz nekik bútorokat (mint heteróknál). Elhiheted: van van egy meleg pár, akik évek óta együtt vannak, azokat egy dolog tart össze: az igaz szerelem. Te csak prédikálni tudsz a szerelemről, én azonban megtapasztalom és megélem azt Isten ajándékaként. Ennyi."


A puszta érzelmek az Ószövetség szerint nem a szívben, hanem a vesében vannak. A szív azonban az értelem és az érzelem összpontosultságát jelenti.

2011. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!