Vajon van Isten?
"Akkor hajrá! Gondolom, csak az is idő kérdése, hogy összekotyvasszanak a laboratóriumokban egy élő embert"
Ezt teljesen jól gondolod, kb 100 év múlva megvalósítható lesz ez is.Gondolj bele már most is sokat tudunk az emberi testről.
"Menjünk sorban. Először nézzük meg, hogy kizárható-e az ateizmus. Nos. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani, hogy valami nincs, ismernünk kell az egész világmindenséget, beleértve minden olyan természetét, amelyet még fel se fedezett senki. Hiszen csak akkor tudjuk, hogy valami nincs, ha mindent tudunk. De ugye nem tudunk mindent. Ateizmus kilőve, egy szinttel feljebb léptünk, az agnoszticizmushoz. "
Erre reagálnom kell, még akkor is ha hiába magyarázok.
Tessék megfigyelni milyen elvárásokat támaszt a válaszoló. "Ha már mindent, de abszolút mindent tudsz a világról, akkor majd gyere vissza - addig is használjuk a mi értelmezésemet..." - mi ez baromság? A te értelmezésedre persze nem vonatkoznak -ugyanezek- a kritériumok, igaz?
Te kijelenthetsz bármit, és ha nem lehet bebizonyítani, hogy legalább valami abszolút pici fél % esély van rá hogy igaz, attól nem cáfolható (még akkor sem ha tele van logikai hibákkal, és az a % már nagyon-nagyon pici)?
Mekkora hülyeség! Hiszen ezen az alapon semmit nem lehetne tudni; ha csak a 100%-os, abszolút garantált tudás a tudás, ezért ha valamit képzelsz, rögtön el is kell vetned, és vissza kell térned a tudatlansághoz (mindörökké, hiszen tökéletes bizonyosság nem létezik).
Ezzel a gyengécske trükkel jössz? Ez nem az ateizmus elvetése, ez minden iskolára alkalmazható.
Tanulj már egy kicsit a bizonyítás kritériumairól, te tökéletlen, te.
--------------------------
Na mindegy, nem veszekedni akartam. Egyébként a gyors bízonyítás: fizikai bizonyítéka nincs (egek, egy olyan lényről beszélünk akinek az a -definíciója-, hogy láthatatlan és nem fedi fel magát!!!, azaz direkt elkerüli a bizonyíthatóságot) , a filozófiai bizonyítékairól pedig rendre kiderül hogy valami logikai bukfencen alapulnak. Mint filozófiai lehetőség, -talán- megérdemli hogy számításba vegyék; na nem a keresztény isten, akinek jól definiált tulajdonságai vannak, amikre az egyetlen bizonyíték hogy le vannak írva egy könyvben és a követői úgy gondolják ez elég; a teizmus mint olyan, bár meg kell mondani hogy az is egy kicsit túl sokat feltételez hogy túl hangsúlyosnak tekintsük. De összevéve, isten nincs, amennyire ezt emberi bizonyossággal a mai valamennyi tudás birtokában ki lehet jelenteni. Sajnos az emberek nagy részének az utóbbiból (tudás) csak igen kevés van, mégis képesnek érzik magukat hogy az egész világ eredetéről logikus következtetést vonjanak le. Olyan is az eredmény.
Úgy tudom a háromszög belső szögeinek összege MÉG MINDIG 180°. Matematikai bizonyítások vannak rá meg minden.
Az a hiedelem hogy a régiek azt hitték a Föld lapos pedig a 20. század első felében terjedt el. Valójában a görögök már az ie. 6. században úgy gondolták hogy gömbölyű, és a középkor ezt a tudást átvette. Kolombuszról azt tanítják hogy a lapos Földben hitt de ez egyszerűen nem igaz. (Kolombusz sok furcsaságban hitt, de ebben pont nem.) És Kolumbusz útja után 30 évvel 1522-ben Magellán végképp bebizonyította hogy a Föld körülhajózható, tehát nem tudom azt a közelmúltat honnan vetted vagy hogy milyen tudásban bízol...
A háromszög belső szögeinek összege vagy 180°vagy több , mint 180°, attól függően, milyen matematikai modellt választunk. Az euklídeszi "sík" geometriában az =180°az örök, de a Bólyai - féle gömbön tekintve MINDIG >180°, és ez így is volt a világ kezdete óta, csak várni kellett a #Í#. sz-ig a felfedezésére. Ugyanígy Isten a végtelen kezdetek óta létezik, és a végtelen időkig létezni fog, csak az emberi elme számára ÉSSZEl felfoghatatlan. Istent a szívvel lehet megtalálni. Az ész a Világ felfogására szolgál.
Isten keresni az eszünkkel olyan, mint vízfestékkel lefesteni a zenét. Van akinek sikerül, de ehhez nagyon kivételes adottság szükséges.
"Kandinszkij ... Kiváló eidetikus memóriája volt, bizonyos színeket barátságosnak, bizonyosakat barátságtalannak talált. Ez a fajta gondolkodásmód felnőtt korában is megmaradt. A színekhez folyamatosan hangokat kapcsolt, melyek erőteljes szinesztéziák. Erősen kötődött a festékanyagokhoz is. Úgy kezelte a festékeket, mintha lények lennének: „Néha hallom a színek sóhaját.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!