Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én akkor most Ateista vagy...

Én akkor most Ateista vagy Nihilista vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelkedve, nem hiszek Istenben, nem ismerek el egy vallást sem, nem is hiszek semmiben. Akkor most ateista vagy nihilista vagyok?


Valamint még egy ide vonatkozó kérdés. Van egy haverom, ő ugyan meg van keresztelve katolikusként, DE (olyan mint én), szintén nem hisz Istenben (se semmi másban), szintén nem ismer el egy vallást sem, sőt ő még csak nem is tiszteli a vallásokat. Akkor ő is nihilista vagy ateista?


Vagy az van, hogy ő vallással rendelkező (vagy legalább is megkeresztelt) ateista (vagy nihilista), én pedig vallás nélküli ateista (illetve nihilista)?

Én igazából a két fogalommal nem vagyok teljesen tisztába.


2011. máj. 21. 11:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

„Mintha azt kérdezném:szőke hajú vagyok,vagy barna szemű?Az egyik nem zárja ki a másikat.”


Nem zárja ki, de elég ritka az hogy valakinek szőke haja legyen és barna szeme. A dolgok gyakran együtt járnak.

2011. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
javítsatok ki, mert én úgy tudtam, hogy a nihilizmusnak semmi köze a valláshoz, sokan ateistának vallják magukat, de semmi közük a nihilizmushoz, mert azt én egy élet érzésnek fogtam fel, amit mélyen átérzek néha, mert olyankor az ég világon semminek sem látom az értelmét, és úgy tartottam ez a nihilizmus. bár cimke ide vagy oda, ez egy olyan állapot amiből jó kimászni.
2012. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!