Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Én akkor most Ateista vagy...

Én akkor most Ateista vagy Nihilista vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkeresztelkedve, nem hiszek Istenben, nem ismerek el egy vallást sem, nem is hiszek semmiben. Akkor most ateista vagy nihilista vagyok?


Valamint még egy ide vonatkozó kérdés. Van egy haverom, ő ugyan meg van keresztelve katolikusként, DE (olyan mint én), szintén nem hisz Istenben (se semmi másban), szintén nem ismer el egy vallást sem, sőt ő még csak nem is tiszteli a vallásokat. Akkor ő is nihilista vagy ateista?


Vagy az van, hogy ő vallással rendelkező (vagy legalább is megkeresztelt) ateista (vagy nihilista), én pedig vallás nélküli ateista (illetve nihilista)?

Én igazából a két fogalommal nem vagyok teljesen tisztába.


2011. máj. 21. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Akkor felekezet nélküliek vagytok...

Az ateizmus is egy nézet, amely középpontjában az áll hogy Isten nem létezik...

2011. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy nincs Isten.
2011. máj. 21. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Olvasd ezt el, és nézd meg, hogy jellemző-e rád, amit írnak itt. Ha igen, nihilista vagy, ha nem, akkor ateista.

2011. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Első vagyok.

Nem mintha ram tartozna... De nem nagyon értelek titeket...

Filozofiailag megcáfolhatatlan hogy a tortenesek szalainak hátterében áll egy ember szamara felfoghatatlan, elvont "erő", nevezzük akar Istennek vagy sorsnak vagy emberi érzelmek osszegzesenek....

A különböző vallások ezt próbáljak kulonfelekeppen magyarázni, különféle szokásokat, hagyományokat kialakítva a jelenség köré...

Ja és mi a keresztény vallás másik tanítása? A szeretet... Szerintem mondanom sem kell hogy a mai világban mekkora szükség van erre!

Amire ki akartam lyukadni hogy az hogy nem hiszel semmiben, olyan nincs... És tudom hogy ezért le leszek pontozva...

2011. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért nem teljesen értek vele egyet, mert a tudás és az igazság lehetőségét nem tagadom, a tudományban még hiszek is. De amúgy a jó 80%-ban igen jellemző ez rám. Bár én most kimondottan a vallásra vonatkozóan tettem fel a kérdést. Amit küldtél wikipédiás infót, az nem nagyon tér ki részletesen a vallásra vonatkozóan. De azért köszi a linket.
2011. máj. 21. 11:52
 6/12 anonim válasza:
16%
Ez egy jó kezdet. Nyugi, egy idő után úgyis feladjátok, és hinni fogtok valamiben. Sok ateista csak egy -az emberek által eltorzított- babonás antropomorf istenképet tagad. Ez nagyon helyes. A valódi Isten úgyis megszólítja majd előbb vagy utóbb valamilyen formában az embert. (Ja, amúgy figyelj a helyesírásra. Ami névszó, az nem biztos, hogy nagybetű.)
2011. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy-vagy?Mintha azt kérdezném:szőke hajú vagyok,vagy barna szemű?Az egyik nem zárja ki a másikat.
2011. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%

Elgondolkoztál már azon, hogy hogy kerültél a földre? Vagyis hogy az emberiség, hogy került ide?

Így már beláthatod, hogy vannak/voltak felsőbb erők!

2011. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Hogy az emberiség, hogy került a Földre? Hát sehogy... Az emberiség nem került ide, hanem itt fejlődött ki... az emberek ősei pedig jöhettek egy aszteroidán a Földre.

Kedves előttem válaszoló, legalább azt mondd meg, hogy erről az elméletről hallottál-e már, mert akkor belátod, hogy nem kellett/kell felsőbb hatalom.

2011. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vree ***** válasza:
100%

A nihilizmusnak nem sok köze van a témához. Niilista attól leszel ha valaminek úgy általában az értelmét tagadod, ami általában azzal jár hogy azt mondod hogy egyik álláspont se jobb vagy rosszabb a többinél mert a dolog amiről az álláspontok szólnak önmagában nem létezik. Pl. a morális nihilista azt állítja, hogy egyetlen tett se jobb vagy rosszabb a többinél, az etikus viselkedés mint olyan nem létezik. Az exzisztanciális nihilsta azt mondja hogy az élet alapvetően semmitmondó és értelmetlen. Van olyan vélemény ami szerint az istentagadás lehet egyfajta nihilizmus, de azt mondanám akkor vagy vallásilag nihilista, ha nem az isten létezését vonod kétségbe, hanem azt hogy egy isten létezésének bármilyen célja vagy értelme lenne.


Hogy ateista vagy-e? Nem hiszel egy vallásban sem, és úgy gondolod (mindegy hogy miért) hogy nincs isten. Isten hozott a klubban. Az ateizmus ugye nem egy konrét vallás ellentéte; hanem a teizmus, az isteneket magába foglaló világnézet ellentéte. Megjegyezném, ahhoz hogy teista legyél elég azt gondolnod hogy legalább egy isten létezik, nem kell tagja legyél bármilyen vallásnak.

2011. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!