Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire agresszívek a...

Miért ennyire agresszívek a keresztények közül néhányan?

Figyelt kérdés
Mindig erőszakosan próbálnak téríteni; bibliai idézetekkel hozakodnak elő; ha nem vallod a nézeteiket lehülyéznek, ostobának neveznek, mindent csak az ő szemszögükből látnak igaznak. Olyanok mint a fanatikus fideszesek. Ez miért van?
2011. ápr. 20. 19:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ozmium42


A nagyszüleim keresztények, de elfogadták, hogy én a Buddha követője vagyok. Nem agresszívek. Néha imádkoznak értem, én meg értük. Így is lehet ezt csinálni. A lényeg hogy jó emberek legyünk, nem az hogy miket gondolunk aktuálisan.

2011. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hadd idézzek egy másik kérdésre adott választ. Szerintetek normális ez a fajta hozzáállás. Erről beszélek igazából, amikor azt kérdeztem h miért ennyire agresszívek néhányan.


"Figyelj, itt eléggé félrevezettek. Nem lehet minden vallásnak igaza, mert teljesen mást mondanak. Különben is, a kereszténység az igazság, és a többi az, ami csupán vallás.

PL. kezdjük az iszlámmal. Az a hülye mohamed a Bibliából vett át teljes részleteket a korán megírásakor, a neveket ügyesen megváltoztatva. ÉS azt mondta magáról, hogy próféta. Félrevezetett egy csomó embert.

A hinduknak pedig tudod mi a vallás? Az élet egy végtelen körforgás, mindig újjászületsz, és attól függ mi leszel, hogy mi voltál. A tehén egy szent állat, és ha az úttest közepén fekszik le, akkor áll a forgalom.

A buddhizmus? Céljuk kilépni az előbb említett körforgásból, és eljutni a boldog megsemmisülésbe. Ez milyen cél már? Sok buddhista tért már meg. (keresztény lett)


A kereszténységet gondolom ismered. Ha csak kívülről szemléled még akkor is az a leghihetőbb, de nem ezért van ez. Isten tényleg művel csodákat és segít az embereken. Amikor Jézus meghalt sötétség lepte el a Földet. Erre mit mondanak? Napfogyatkozás volt? Menjenek már...

A kínai vallásokról mint a taoizmus meg ilyesmi, nem is beszélnék."

2011. ápr. 25. 09:21
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Ozmium42 !


Csapkodok össze - vissza? :) lehet, bár nem érzem magam kifogott halnak. :)

Járnak Jehova Tanúi házról-házra? Igen ! Miért is járnak?

Mert ez a bibliai-parancs. Máté 28:18,19.

Nehogy azt gondold, hogy bármelyik tanú is rád nyitná az ajtót, és hogy nekem személyszerint semmit nem számít a te életed abban biztos lehetsz.

Köszönd meg, hogy Jehova tanúi járnak és időben figyelmeztetnek mindenkit Isten ítéletére.

Rijogatnak? Mi ugyan nem, a Biblia riogat, akkor vond kérdőre Jézust, aki megjövendölte a világrendszer befejezését, és az elkövetkezendő nagy nyomorúságot, hiszen ezek bibliai próféciák.

Te valószínűleg nem szólnál senkinek, ha tudomásod lenne egy közelgő katasztrófáról, de Jehova fontosnak tartja,hogy mindenki LEHETŐSÉGET kapjon a megmentésre.

Katolikusok?

Zsidó és katolikus családból származom, volt részem megtapasztalni ennek a vallásnak szokásait.

A Jelenések könyvében azt olvassuk: " Fussatok ki belőle, én népem, hogy ne részesüljetek a csapásaiból, mert a bünei az egekig hatoltak, és Isten ( Jehova ) megemlékezik a büneiről "

bibliai felhívást kaptunk arra, hogy "nagy babilon" lerombolása előtt, figyelmeztessük az embereket, hogy "fussank ki " ebből a vallásból, mert a csapások, amik rájuk következnek rettenetesek lesznek.

Jehova ítélete ellen pedig semmit sem tehetsz!

Lehet szidni Jehova tanúit a házankénti ( FÁRADTSÁGOS ) munkájukért, de abban a biztos lehetsz, hogy sokáig már nem fogod látni őket, amint prédikálnak...Jehova lezárja ezt a munkát, és nem lesz többé lehetőséged hallani a figyelmeztetését.

2011. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Szóval buddhista vagy? Csodálatos.


az első hazugság, mely a teremtéskor elhangzott az ördögtől ez volt: " Bizony mondom nem haltok meg ! "

Mit tanít a buddhizmus? " Bizony nem haltok meg, hanem újraszülettek egy malackában, egy kisegérben, vagy egy hercegben.."

Mit tanít MINDEN Babiloni vallás? " Bizony nem haltok meg"

akár a menybe, akár egy másik testbe, de a halál után is továbbéltek.

Mit mondott Jehova az első emberpárnak édenben?

" Bizony mondom meghalsz, visszatérsz a porba, ahonnan vétettél ". Tehát Isten mindig is az állította, hogy az ember a test halálával megszünik, a nemlét állapotába kerül, olyan állapotba, amely a megteremtése előtt volt.. nem lesz SEHOL.

Ma is felismerhető melyik vallás követi a sátáni tanítást és képviseli azt:

minden egyház, akinek alaptantétele:

2011. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

folyt:

alaptantétele a LÉLEK HALHATATLANSÁGA !

2011. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te tetted fel azt a másik kérdést is, vagy csak rátaláltál?

Egyébként valóban ide illik. Sajnos mindenhol keveredik konkoly a búza közé. Azért a búzát ne dobd ki. Érdemes kiválogatni.

Azt nem gondolnám, hogy ez bármilyen szinten is kapcsolódna a politikához. Gondolom, a sport rovatban ugyanezt találod, ha pl. csapatok szurkolói találkoznak. Egyszerűen, ilyenek az emberek.

Én szomorú vagyok, ha keresztény embertől olyan megnyilvánulást olvasok, mint amit bemásoltál. Én is kereszténynek vallom magam, és azzal nincs is baj, ha a Biblia nevében megfedded a másikat. Ezt azonban lehet olyan stílusban előadni, hogy a másikban ne keltsen ellenérzést, hanem megfogadja. Talán nekem se sikerül mindig. Azonban, amiről fentebb szó van, az már nem keresztényi magatartás.


manju

2011. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Ozmium42 ***** válasza:

"Zsidó és katolikus családból származom, volt részem megtapasztalni ennek a vallásnak szokásait. "


Ó, ha ezt hamarabb tudhattam volna! :D Minden világos!

2011. ápr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Ozmium! Neked semmi nem világos sajnos, még a nap sem.

A pocakos buddha hasát simogasd szerintem és pihenj.

2011. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Ozmium42 ***** válasza:

A fenti, buddhista hozzászólást nem én írtam, Ildikó, hanem nekem írták válaszként! Kérem, ellenőrizze, és ne folytassa a vagdalkozást! Vagy legalább figyeljen oda.

(fail)

2011. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Tyler913 ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


A valasz,amit beideztel,egy szemlatomast rendkivul buta embertol szarmazik.Remelem,nem ez alapjan iteled meg az osszes keresztenyt.

En keresztenykent tisztelem a tobbi vallast,es egyaltalan nem gondolom azt,hogy az igazsag kizarolagos.

Az,hogyha valaki a hinduizmusrol (ami par ezer evvel azert megelozte a keresztyenseget) annyit tud mondani,hogy mit csinalnak,ha a tehen lefekszik az utra,az onmaga parodiaja.Egyszeruen ne figyelj ra oda,mint ahogy en sem allok le vitatkozni pl. olyan ateistaval,akinek kimerul annyiban az ervelese,hogy mantrakent mondogatja az olyan fogalmakat,mint "evolucio,osrobbanas".Buta,beszukult emberek minden iranyzat kovetoi kozott vannak,es egyebkent egybol ki lehet szurni oket,mert fontos ismervuk,hogy baromi okosnak hiszik magukat,es meg csak lehetosegkent sem fodul meg a fejukben,hogy esetleg nem nekik van igazuk.

Tudod,hogy szol a mondas:

"Aki tud,es tudja,hogy tud,az veszelyes-tole ovakodjatok

aki tud,es nem tudja,hogy tud,az bolcs-tole tanuljatok

aki nem tud,es tudja hogy nem tud-az okos,ot tanitsatok

aki nem tud,es nem tudja,hogy nem tud-az hulye,azt hagyjatok:)

2011. máj. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!