Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire agresszívek a...

Miért ennyire agresszívek a keresztények közül néhányan?

Figyelt kérdés
Mindig erőszakosan próbálnak téríteni; bibliai idézetekkel hozakodnak elő; ha nem vallod a nézeteiket lehülyéznek, ostobának neveznek, mindent csak az ő szemszögükből látnak igaznak. Olyanok mint a fanatikus fideszesek. Ez miért van?
2011. ápr. 20. 19:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Az MSZP-sek is pont ilyenek voltak, meg a fideszesek is. Most hál istennek egy ideig még nem lesznek választások. Megjegyzem, vannak normális keresztények is, pl nagyszüleim, és nem erőltetik.
2011. ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Ozmium42 ***** válasza:
42%

Ha feltételezzük, hogy létezik az objektív igazság, akkor

1. miért kellene elfogadni a "más" véleményt igaznak?

2. ha keresztyén vagy, kedves előző, miért nem hiszed, hogy a Szentlélek segít neked ésszerűen érvelni emellett az igazság mellett, mint ahogyan meg vagy írva? (ezt csak mint keresztény a keresztyéntől kérdem)

3. Ha létezik az objektív igazság, és szilárd érvek is alátámasztják, akkor mitől lesz valaki bigott? Mi a különbség a "bigott" és a "következetes" keresztény/keresztyén között? (kérlek, ha a többit nem is, ezt mindenképp válaszold meg!) Következetesség mindent elrelativizálni, az ún. "világnézeti semlegesség" jegyében? Bigottság szilárdan kiállni valami mellett minden körülményben? Mindenkinek igaza van? Kik tanítják ezt? A "másságot" is el kell fogadni?

4. miért félsz, hogy akár még igazad is lehet, másnak meg nem? Akinek ez fáj, az magára vessen, nem?


Aztán tegyük fel, hogy nincs objektív igazság. Akkor nincs sem igazságszolgáltatás, sem jog, sem erkölcs. Akkor én kimegyek, biz'isten, és ellopom, ami nekem kell, megölöm, akit kell, felgyújtom a templomokat is. Akkor hiába vitázunk bármin, felesleges ez a honlap is. A kérdés minden válaszra: azt hiszel, amit akarsz. Akkor lehet 2+2=5. Minden rossz szándékot nélkülözve, nekem te tűnsz bigottnak, egy másik vallásban, amit "demokráciának", "liberalizmusnak", "értéksemlegességnek", "népszuverenitásnak" stb. neveznek (de mind ugyanaz). Gondolkozz el ezen, és ne sértődj meg, mert nem annak szántam!


Akár így, akár úgy, minimum 50% az esélye, hogy létezik, amiről beszélek. Ne becsüljük le ezt a számot!

2011. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom hogy eggyes Istenben hívők erőszakosak, mert Isten nem erőszakos.. az erőszak nem Isteni tulajdonság.


Viszont meglehet hogy azért is, mert megértették hogy milyen nagy büntetésben fognak részesülni azok akik Jézus Krisztust eluatsítják.


Sajnálom ha tul direkt voltam, de valoszínüleg ezért..

2011. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
20%
Azért csesztetnek Bibliai idézetekkel,és azért nem bírják elviselni,hogy nem értesz velük egyet,mert bizonytalanok a saját vallásukban.Ha valóban hinnének benne,és tudnák,is,hogy minden úgy van,és úgy helyes,ahogy az le van írva a Bibliában,és ahogy tanítja a vallásuk,akkor nem bosszantaná fel őket,hogy ellentmondasz nekik.az igazságot nem kell megvédeni,hiszen az az igazság,és egyértelmű a léte,valós.ami bizonytalan,vagy hamis,azt foggal-körömmel kell bizonygatni.
2011. ápr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Minden kereszténynek küldetése kicsit, hogy átadja az örömhírt.

Én is felelősnek érzem magam ezért, bár én nem vagyok agresszív. (szerintem:) )


De ez kicsit olyan dolog, mint amikor megismersz egy jó filmet vagy zenét, és utána mindenkinek el szeretnéd mondani hogy milyen jó:) Csak ez még ezeknél elmondhatatlanul sokkal jobb:)

2011. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Mindig van egy bizonyos százalék, aki fanatikussá válik minden csoportban, ez ellen nem igazán lehet mit tenni.
2011. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ozmium42


"A térítés nem agresszió, hacsak nem tolakodnak be a hittérítők a személyes szférádba. Egy fórum, egy e-mail, vagy egy iskolai/egyetemi előadás nem ilyen."


Szerintem a vallásnak, ugyan úgy ahogy a politikának, semmi keresnivalója az iskolában! Kivéve persze, ha beleillik az iskola profiljába (papnevelde, vallási iskola).

Arra szervezzenek külön oktatásokat iskolán, tanórán kívül, és ne is azokon népszerűsítsék.


Megjegyzem és azt is tolakodásnak veszem, hogy hétről hétre teleszemetelik a levelesládámat.

2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves papa62!!

Előszöris: nem ismerek jehovistákat, csak JEHOVA tanúit, magam is az vagyok.

Másodszor : Valóban katolikus lehetsz, hiszen még Isten személyes nevével sem vagy tisztában, bibliai ismereted nulla.

Három: Jézust is lehordanád mindennek, csak azért, mert el akarta neked mondani a jó hírt??

Jehova tanúi nem a világvégéről prédikálnak, hanem Isten királyságáról..miként a mennyben, úgy itt a földön is.

Sajnos neked ez az üzenet halálszagot sejtet, nem életet, ezért gyűlölöd úgy őket.

Katolikus vagy?

Mindent elárul a szellemiségedről a vallásod.

Ha valamit hát egyet jól megtanított veled a süveges papbácsi: Istent és a szolgáit gyűlölni.

2011. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Ozmium42 ***** válasza:

Nem kell a keresztényellenes uszítás és hangulatkeltés, Ildikó! Járnak Jehova tanúi házról házra? Igen. Riogatnak a világvégével? Ezt nem tudom, de feltehetőleg van alapja a szóbeszédnek. Nyilván nem folytonosan, de biztos elő-elő fordul. Agresszívek? Kifejtettem ezzel kapcsolatban a véleményemet, engem nem zavarna, sőt, sajnálom, hogy a katolikusok nem ennyire aktívak.


Akkor végeredményben mi is zavarja önt? A megszólítás? Korrigálja, és ne csapdosson itt össze-vissza. Úgy látszik maga sem maradt ki a katolikus-ellenes propagandából, úgyhogy csak ne szóljon le másokat!


További szép estét! Dicsértessék a Jézus Krisztus!

2011. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Stormgorog válasza:

Akikre gondolsz azok az álszent keresztények, akikből igen sok van, mivel előbb akarják kivenni a másik ember szeméből a szálkát, mint a sajátjukból a gerendát.

Az igaz keresztények, akikből kevés van előbb megvizsgálja magát, bölcsen meghallgatja a másikat és azután mondja el a véleményét, mert ugye mindenkinek egyaránt joga van elmondani az álláspontját és meghallgatni a másikat!

Én is kereszténynek tartom magamat, de nem vallásosnak hanem hívőnek!

2011. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!