Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire agresszívek a...

Miért ennyire agresszívek a keresztények közül néhányan?

Figyelt kérdés
Mindig erőszakosan próbálnak téríteni; bibliai idézetekkel hozakodnak elő; ha nem vallod a nézeteiket lehülyéznek, ostobának neveznek, mindent csak az ő szemszögükből látnak igaznak. Olyanok mint a fanatikus fideszesek. Ez miért van?
2011. ápr. 20. 19:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Kijavítalak: nem a keresztények ilyenek, hanem általában a vallási fanatikusok. Számukra a vallás nem a személyes béke útja, hanem saját frusztrációik kiélése. Jó a hasonlatod, sok fideszes is valóban ilyen (de szerencsére nem mindegyik).
2011. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Jól mondtad, fanatikusok. Ezért. ... és személyes sértésnek veszik, ha valaki nem megy az általuk követett kolomp után...
2011. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=KvfffG5uhpw

Na Így kell megmutatni ki a hívő és hogy kiben van szeretet !

2011. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Ha a kérdés ilyen "keresztényekre" vonatkozott, akkor íme a válasz: Én magam római katolikus vagyok. Egy nap jövök ki a templomból, és két nő/jehovista/ leszólított, hogy adnak egy valamilyen füzetecskét. Azt mondtam, hogy nem kell, van otthon bibliám. Nem egyszer előfordult, hogy becsengettek, aztán kérdezték, hogy tudom-e, hogy mikor lesz a világvége? Mondom, nem tudom. Ők tudják! A kérdést feltevő valószínűleg rájuk gondolt, hogy agresszívek.
2011. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Melyik mennyire. A legtöbb nem az, de nekem is tele van a puttonyom az egyetemi lelkészség heti szintű neptun üzeneteitől. Középiskolában is utáltam, amikor az osztályfőnök valami papot rángatott be téríteni, de hát ez van. El kell viselni, vagy nagyon durván megsérteni őket, akkor leszállnak rólad.
2011. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem. A jehovákat egy agymosott, posztókereskedő által alapított szektának tartom, és nem pedig egyháznak vagy vallásnak. Kb a szcientológiai egyházzal egyen"értékű" a szememben. Én a keresztényekre (mindegy h katolikus, református, ortodox stb) gondoltam, akik olyan fanatizmussal hangoztatják a hitüket, mint egy arab iszlamista terrorista. Van belőlük sok itt is a fórumon, elég beleolvasni a vallás topicba. Néha már az agyvérzés kerülget egy-egy megnyílvánulásuktól. Írtad h te is keresztény vagy. Azzal nincs bajom ha valaki megtartja magának a véleményét, ami mint tudjuk olyan mint egy segglyuk: mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra. Engem akkor idegesítenek fel, ha elkezdenek téríteni, bibliai idézetekkel előhozakodni, meg lehülyézni ha nem értek velük egyet...
2011. ápr. 20. 21:42
 7/30 A kérdező kommentje:
Off: Utolsó előttinek írtam.
2011. ápr. 20. 21:44
 8/30 anonim ***** válasza:

Miért általánosítasz? A kérdést így is fel lehetett volna tenni: miért ilyen agresszívek az ateisták? Aztán lett volna ott jó kis agresszív sárdobálás....

Az agresszió emberi tulajdonság. Független a hittől.

2011. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Ozmium42 ***** válasza:
60%

Kedves kérdező!


A térítés nem agresszió, hacsak nem tolakodnak be a hittérítők a személyes szférádba. Egy fórum, egy e-mail, vagy egy iskolai/egyetemi előadás nem ilyen. Szerintem csak belelátod az agressziót, mert irritál a puszta létezésük is ezeknek az embereknek. Elviseled őket, ha elkerülnek jó messzire.


Tisztázzunk valamit: a kereszténység még ma is őriz valamit, ami a "modern", "felvilágosult", "liberális" országokból régen kiveszett: ez pedig:

- a tradicionalitás: amit egyesek úgy festenek le, mint középkori elavult zenét, és vénasszonyok mormogását. A valóságtól messze állnak.

- az idealizmus: azaz a legnagyobb, végső jóhoz mérünk mindent, és hiszünk az abszolút igazságban, ami Istennél van.


Amikor egy kereszténnyel beszélsz, vagy találkozol, jusson eszedbe, hogy ő egy abszolút, megkérdőjelezhetetlen, megkerülhetetlen és megrendíthetetlen, mindentől független örök igazságban hisz. Így tehát érthető, hogy ellenvetésnek helye nincs. És azt is feltételezi, hogy ezt az igazságot a Biblia tartalmazza, mint Isten üzenete. Amikor idézünk belőle, azért tesszük, mert elfogadjuk abszolút hiteles forrásnak. Miért zavar ez téged? Tegyük fel, hogy te nem fogadod el. És? Te, aki számára minden relatív, miért is nem tudod lenyelni ezt, mint az alternatív "igazságok" egyikét? Mennyivel alávalóbb ez, mintha egy tudományos könyvből idéznénk? Vagy, mivel általában vallási/politikai környezetben tűnik fel a Biblia-idézgetés, mivel hitelesebb egy ateista/marxista stb. idézése, amely sok esetben ugyanolyan szubjektív, vagy mennyivel hitelesebb egy fideszes kampánybeszéd? Ezek téged nem zavarnak, és ez sokat elárul. Természetesen nem rólad, hanem a környezetedről, ami nevel/félrenevel. A kérdés jól összefoglalja az úgynevezett "világnézeti semlegesség" dogmáját. A keresztény agresszív, mert amit igaznak vél, nem tartja magában, és csendben szégyenli magát a sarokban mássága miatt.


Remélem a válaszom hasznos volt!

2011. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Tyler913 ***** válasza:

Igaza van az egyik elottem szolonak: az agresszivitas,a sajat velemeny megdonthetetlen igazaban valo hit felekezet- es vallasfuggetlen.

Ateistakent ugyanugy lehet valaki intolerans minden mas nezettel szemben,mint keresztyenkent (ha szetnezel a forumon,erre is talalsz rengeteg peldat).


Tehat kerlek,ne altalanosits,mert az a fanatizmus kezdete.En keresztyen vagyok,megis elfogadom,hogy mindenkinek joga van szabad velemenyhez.Nem akarok senkit sem megteriteni,mert azt nem lehet.A hit inherens,belulrol fakado dolog.

Ja,es en is utalom,amikor a bigottak wall-off hozzaszolasokkal meg 325 bibliai ige beidezesevel csesznek szet egy topicot.Olyankor lepek is kifele.

2011. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!