Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes ateisták miért kezelik...

Egyes ateisták miért kezelik kész tényként Isten nem létezését?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy egyes vallásosok tényként kezelik Isten létét és ez szintén nem jó ,de az ilyen fajta kérdések mer le rágott csontok ezért most meg szeretném fordítani ezeket a fajta kérdéseket.


És amúgy bocs ,hogy ebbe a alkategóriába tettem fel a kérdésem ,de itt több ateista van.


2011. ápr. 13. 16:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem írni egy kommentet, de kitöröltem a fenébe végül is. ennek a vitának annyira nincs értelme...


Egy hívő, azért hívő, mert Isten létét alapigazságnak, magától értetődőnek tekinti, ami nem lehet vita tárgya. egy ateista azért ateista, mert Isten nem létezését tekinti alapvetőnek, ami nem lehet vita tárgya. Innentől mi a fenéről is beszélünk?


Más alapigazságból kiindulva és más érvek felhozásával a maximum, ami ebből a "vitából" kihozható, az a vitapartnerek egymás mellett való elbeszélése.

2011. ápr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
33%

azért kezelik kész tényként, mert nem tudják, hogy önmaguk Az(ez persze nagyon sok hívő esetében is így van), és ugye elfogultan ragaszkodnak ahhoz, hogy nincsen szükség egy felsőbb erőre az univerzum létezéséhez...tehát ha nem magunk és a természet fölött fogadunk el egy nagyobb hatalmat, aminek a közelébe nem érhetünk, hanem azt fogadjuk el, hogy a mi mélyebb énünk, önmagunk valósága Isten, tehát ez a hatalom, és képesek vagyunk azzá válni...akkor áthidalhatjuk az ateista és teista közti nagy-nagy szakadékot. :)


megjegyezném, hogy Jézus Krisztus is ateista volt...ő sem Istenben hitt, hanem azt mondta, hogy egy az Istennel, mert önmaga Az. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Benned sosem csalódik az ember, mindig képes vagy nagyobb baromsággal meglepni mint amit feltételezni merne.
2011. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

bocsi kiegészíteném. :)


"megjegyezném, hogy Jézus Krisztus is ateista volt...ő sem egy KÜLÖNÁLLÓ Istenben hitt, hanem azt mondta, hogy egy az Istennel, mert önmaga Az. :)"


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam, hanem amit fentebb írtál. Te már nem is csak vallásos vagy, hanem istennek képzeled magad. O.o'
2011. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

ja én nem a te megjegyzésed miatt javítottam ki magamat, csak azért, hogy ne legyen félreérthető. :)


Egyébként megpróbálok hű maradni Jézus Krisztus szavaihoz...miszerint az Atya bennem van, s én az Atyában...ohh és megjegyezném, ha már "megszólsz", hogy istennek képzelem magam, mert ez így téves...én az egyetlen Istennek képzelem magam, s minden egyes embert is ugyanúgy...de ugye ezt észre kell venni, és fel kell nőni az Úrhoz...én is ezt próbálom tenni...persze Isten segítségével és útmutatásával. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ha valaki feléállit egy teóriát,akkor a létezését kell bizonyitani annak aki felállitotta. Amig nem sikerül,addig azon az állásponton maradunk,hogy nincs. Ez nem csak istennel,hanem mindenféle állitással kapcsolatban igy van mióta világ a világ
2011. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

26/F LastOne.Left:


A "felnövéshez"-ben a magyar nép van a csúcson. Hiszen mi a Tejúton jöttünk le a Földre. Mi nem Isten kiválasztott népe vagyunk, hanem mi hoztuk létre Istent.


A közmondásunk is innen ered:

Eleje: "Segíts magadon Isten is megsegít!" -

Vége: "Segítettem magamon én vagyok az Isten!


Teljesen igazad van.

2011. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 -pandy- ***** válasza:
nézd meg a Religulous c, filmet.
2011. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!