Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes ateisták miért kezelik...

Egyes ateisták miért kezelik kész tényként Isten nem létezését?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy egyes vallásosok tényként kezelik Isten létét és ez szintén nem jó ,de az ilyen fajta kérdések mer le rágott csontok ezért most meg szeretném fordítani ezeket a fajta kérdéseket.


És amúgy bocs ,hogy ebbe a alkategóriába tettem fel a kérdésem ,de itt több ateista van.


2011. ápr. 13. 16:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

ugyanazért, amiért a hívők a létét... mert ebben hisznek, ennyi...ez a hit :) Hogy hiszel valamit, és kész tényként kezeled, bár igazolni nem tudod. Én nem vagyok sem ateista, sem hívő...én diplomatikusan azt mondom: nem tudhatom, létezik e Isten vagy sem, mert ember vagyok, nem tudhatom és kész. Én nem hiszek abban, amit nem tudok bizonyítani ergo nem hiszem Isten létét sem s nem létét sem.


21/L

2011. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

ma 17:18


Ha már ott tartunk, hogy a vallások isteneinek léte mennyire illogikus, gondoljuk tovább:


Tegyük fel, hogy van egy mindentudó és mindenható isten, aki számára az időnek nincs jelentősége. Sőt, nem is létezik.


Mi motiválhatja ezt az istent egy világ megteremtésére?

Mi lehet vele a célja?

Létezik a maga tökéletességében, és egyszer csak úgy dönt, hogy teremt egy világot?


Ez nagyon sántít. Szerintem ilyen isten sem létezhet.


Esetleg a világ maga az isten?

Nevezhetjük-e így istennek?

És ha a világ maga isten, akkor mi a teremtés?

Mi vele a célja (nem kérek Madách idézetet)?

Még mindig hiányzik a motiváció.


Vagy az isten mégsem mindenható és mindentudó?

Ez esetben hogyan várhatja el a tökéletességet, holott maga sem az?

Akkor viszont lehet vele dacolni, van esély a győzelemre, bár mily kicsi is.


Márpedig szerintem csak két lehetőség van. Isten vagy nem létezik, vagy közel sem tökéletes.

2011. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

A tökéletes a tökéletlen szàmàra megfoghatatlan,megérthetetlen az illogikus illùziòjàt keltö

dolog lehet.Igy màr logikus.

2011. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ez egyszerű módja annak, hogy megkíméljük magunkat a gondolkodástól, válaszkereséstől.
2011. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

17:46

Nem tudod, hogy a mikulás létezik e vagy sem?

2011. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
De a vàlaszt csak akkor talàljuk meg ha keressük.Aki nem hisz,az nem keres,aki keres az talàl.
2011. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem nevezném válaszkeresésnek, hogy letudjuk a dolgot ennyivel:

"A tökéletes a tökéletlen szàmàra megfoghatatlan"

2011. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ha a mondat nem teljes,a mondanivalòja sem az.A "lehet" az àllapotot jelzi.Ha valami tökéletlen akkor nem tökéletes,ìgyhàt

a tökéletes szàmàra az érthetetlen illùziòjàt

kelti.Ha a tökéletlen érti a tökéletest akkor ö maga a tökéletes vagyis màr nem tökéletlen ìgyhàt màr önmagàban teljes,de a tökéletlen viszont csakis a tökéletes àltal vàlhat tökéletesebbé

vagyis a tökéletlen tökéletesebb lehet mint volt,viszont soha nem vàlhat tökéletessé mivel akkor ö lenne a tökéletes.Vagyis a tökéletlen megközelìtheti a tökéletest viszont soha nem vàlhat azzà,ezért sohasem értheti meg öt.Ha keresed Öt, közelebb kerülsz hozzà, mégha tudod is hogy sohasem érheted el,de

éppen a tökéletesebbé vàlàs tudata késztet téged a keresésre ìgyhàt csak a bele vetett hit tehet téged tökéletesebbé.

2011. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Ugyanazt írtad le csak 10 sor töketlenkedéssel:D A keresésről semmit.

Csak kiderült, hogy te mint kereső "éppen a tökéletesebbé vàlàs tudata késztet téged a keresésre ìgyhàt csak a bele vetett hit tehet téged tökéletesebbé." felsőbbrendűnek érzed magad. (:

2011. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ròlad meg csak annyi derült ki hogy az egészböl nem értettél meg semmit és teljes mértékben félreértelmezted(minden bizonnyal a fanatikus tökösség müve lehet).Jah,a mosolyokrol meg annyit hogy én is jòt mosolyogtam ;-)
2011. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!