Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenható és jólelkű...

Ha Isten mindenható és jólelkű, akkor miért nem tünteti el a sátánt? Miért hagyja a saját termtményeit szenvedni?

Figyelt kérdés
Ebből az következik, hogy ő gonosz vagy NEM mindenható.Az emberiség helyzetéből itélve inkább ügyetlen és gonosz, hiszen nem teremtett minket tökéletesnek. Ha tökéletesek lennénk, akkor nem evett volna ádám és az almából. Ebből az következik hogy isten nem akart vagy nem tudott tökéletes teremtményeket létrehozi. Most pedig az égből élvezkedik azon ahogy egyes emberek itt szenvednek.Most majd jön a szabad akarattal kezdőd válaszok.Valaki szabad akaratából lesz beteg?NEM.Isten talán magához akarja venni és azért betegedett meg az illető? Akkor miért haggya leszületni a földre?csak azért hogy szenvedjen?Miért nem ad bizonyitékot a létezésére?Olyan könnyű lenne neki egyszercsak megjelenni New york city közepén.Miért nem segít eloszlatni a kételyeket az ő létezésében?
2009. febr. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

18:23!


Először is megintcsak szeretném megköszönni, hogy időt szánsz a megnevettetésemre. :)))

Másodszor pedig megkérnélek, hogy írj már még pár ilyet, mert komolyan nagyon jólesik. :DDD

Akár a "Miért hiszitek azt, hogy Isten létezik"-be is írhatod. Ott már valaki megválaszolta, amit most felvetettél, így én nem fárasztom magam. ... Meg amúgy sem. :)

Köszönöm még egyszer. :)

2009. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim válasza:

Olvasd el ezt, ez választ ad minden kérdésedre :) :

[link]

2009. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Annyira antropomorf istenképünk van, hogy az hihetetlen:) a saját tulajdonságainkat ruházzuk fel vele a válaszokban, pedig az sem biztos, hogy ilyen. Ha a Bibliát nézem, ok az antropomorf istenkép.

Nem vagyok sem vallásos, sem ateista, mégpedig azért mert egyikről sem tudom bebizonyítani azt sem, hogy igaz, és azt sem, hogy hamis. A kérdésre válaszolva: én azt gondolom, hogy van egy cél. És az ember ahogyan fejlődik, vagy ha nem is ő az, akinek valamit el kell érnie, hanem a természettel együtt történnie kell egyszer valaminek, akkor is célirányos. A célt nem ismerjük, de ha azt kérdezem, miért nem tűnteti el a rosszat, akkor erre csak logikailag tudok válaszolni. Minden minőség csak úgy létezik,ha van ellentetje. Világos nélkül nincs sötét, és fordítva. Az, hogy mi a jó, elveszíti jelentését, ha nincs jelentéstartalma annak sem, hogy mi az,hogy rossz. Szerintem ha létezik Isten és Sátán, akkor ők a Jó és Rossz megnyilvánulásai, az első ellentét. Ha nincsenek példák erkölcstelenségre, akkor nem tudok erkölcsösen cselekedni. A betegségekre nehezen tudom, elképzelni, hogy mondjuk valaki azért lesz rákos, mert Isten rákot küld rá, szerintem ez életmód és genetika kérdése, és több köze van a tudományhoz. De ha az egésznek van célja, akkor az nem csak az egyes emberi életben van, rövidtávú célként az ember a keresztény hit szerint megváltást nyer, stb. ÉS az egész emberiség létének célja? Ember küzdj, és bízva bízzál...vagy valami ilyesmi. Amiért küzdeni kéne, pedig saját életünk, saját családunk életének a jobbítása, és valamit hátrahagyni, legjobb esetben megtalálhatnánk az emberiség létének célját és így értelmét is.

Tudnám ezt ragozni, és lehet, hogy sok helyen logikátlan voltam, de ez a fórum hátránya, ugrálnak a gondolatok:)A lényeg, hogy erre a kérdésre valójában még nem lehet válaszolni. szerintem

2009. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
Isten minden embernek szabad akaratot adott és azok akik Istenbe vetik bizalmukat sokkal kevesebbet szenvednek mint azok akik nem hisznek.
2013. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
na ez a káromlás isten meg engedni a emberi gonoszságot a nagyon jó ért és szabad akarat -.-" annyi jó van csak észre kell venni amúgy meg tegyél jót te is milyen na ennyi drága
2015. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!