Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenható és jólelkű...

Ha Isten mindenható és jólelkű, akkor miért nem tünteti el a sátánt? Miért hagyja a saját termtményeit szenvedni?

Figyelt kérdés
Ebből az következik, hogy ő gonosz vagy NEM mindenható.Az emberiség helyzetéből itélve inkább ügyetlen és gonosz, hiszen nem teremtett minket tökéletesnek. Ha tökéletesek lennénk, akkor nem evett volna ádám és az almából. Ebből az következik hogy isten nem akart vagy nem tudott tökéletes teremtményeket létrehozi. Most pedig az égből élvezkedik azon ahogy egyes emberek itt szenvednek.Most majd jön a szabad akarattal kezdőd válaszok.Valaki szabad akaratából lesz beteg?NEM.Isten talán magához akarja venni és azért betegedett meg az illető? Akkor miért haggya leszületni a földre?csak azért hogy szenvedjen?Miért nem ad bizonyitékot a létezésére?Olyan könnyű lenne neki egyszercsak megjelenni New york city közepén.Miért nem segít eloszlatni a kételyeket az ő létezésében?
2009. febr. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
60%
Már megjelent, és akkor sem hittek benne. Ma sem hinnének. A bűn következménye a halál és a rossz, azóta van a világban. De van kiút, és az Jézus. Isten pedig annyira szereti az embert, hogy hagyja: ő válasszon jó és rossz között. Mert nem bábnak teremtette.
2009. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
74%

Annó én játszottam egy "Black and White" neveztű számítógépes játékkal, ez egy amolyan istenszimulátor, tehát te játszod egy isten szerepét. A játék talán legnagyobb tanulsága számomra, hogy lehetlen volt abszolut jónak vagy gonosznak lenni, a legsikeresebb stratégia ha semleges maradok, picit húzva az egyik oldal felé. Bár én ugye emberként játszttam, de azóta úgy gondolom, hogy Isten is hasonló problémával szembesült, ahhoz, hogy az általa teremtett világ fennmaradjon kellenek gonosz cselekedetek, ha úgy tetszik kell az egyensúly a világban.

aztán, hogy mért nem jelenik meg New York közepén? Gondolj bele, mindenható vagy, bizonyítgatnád a létezésed hitetlen halandóknak? Köve hiszem, büszkeség is van a világon...

2009. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
73%
Már megjelent? Hol? Mikor? Bizonyíték? Ja, az nincs. Csak a biblia. Én meg hiszek egy sárkányban az ágyam alatt, és meg is jelent nekem, bizonyítsd be, hogy nem létezik. Jönnek az esztelen hívők azzal, az érvvel, hogy hány millió ember vallásos, hogy ennyi ember nem tévedhet. Valóban, hány száz évig hitték, hogy a Föld lapos. ÉS kiderült, hogy mégsem. Isten csak egy pszichológiai jelenség, az egyszerű emberek vigasza az élet kegyetlenségére. Semmi több. De ez így van rendjén.
2009. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
65%

a keresztény vallások ezernyi ellentmondásból véreznek, a gondolkodó embernek óhatatlanul is feltűnnek ezek a bibik.

ajánlom a következő oldalt

[link]

2009. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
19%
Ilyet hiába kérdezel, mert nincs elég eszed hozzá, hogy megértsd.
2009. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Nem is ismersz ,honann tudod hogy nincs elég eszem?
2009. febr. 10. 13:55
 7/55 anonim ***** válasza:
76%
Neked meg feleannyi sincs mit a kérdezőnek.
2009. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
32%
És te honnan tudod, hogy Isten az égből élvezkedik azon, hogy mi itt a földön szenvedünk?
2009. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
74%

"Ha Isten mindenható és jólelkű, akkor miért nem tünteti el a sátánt?"

Pont ezért - ilyen alapon azt is lehetne kérdezni, miért nem tünteti el az embert?

A sátán mitől lett gonosz? Isten első angyala (Jézus után) - a legszebb, leghatalmasabb - mi történt vele?

Nos: erről 1-2 mondatot ír csak a Biblia, de azért látszik, mi történt: ezt a betegséget NARCIZMUSNAK hívják. Nézz csak utána - itt ment tönkre az a világ, amiről az isten úgy hitte, hogy tökéletes. Persze, hogy az isten nem dicsekszik vele - hiszen végül is ez a teremtés hibája, ami aztán bukásra is ítélte az egészet.


Ja, és hogy miért nem tünteti el? Szerintem azért, mert nem képes. Nézd csak meg a Bibliában, milyen szerepe volt neki a betegsége után is: semmi kiűzetés, meg hasonlók. Évmillárdokig ott volt még - amíg az isten megteremtette az embereket (szándékosan gyengére, hogy ne történjen meg az első baleset még egyszer) - és még elég hatalma volt tönkretenni őket.

Még ekkor sem intézték el - sőt: megkapta a Földet, játszani. Szintén évmilliókra. Csak hagyja békén a mennyet.


Ennyit számít ennek az istennek az emberiség.

2009. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Nos,ha zavarná akkor változtatna rajta ,ha meg nem zavarja akkor gonosz,ha nem tud rajta változtatni akkor nem mindenható.
2009. febr. 10. 16:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!