Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos és hívő emberek,...

A vallásos és hívő emberek, ha Istenhez imádkoznak, midig az ég felé néznek. Istent miért az "űrből" várják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 08:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Minek ezt firtatni?Berzsenyi Dánielt idézem:Isten,kit a bölcs lángesze föl nem ér,Csak titkon érző lelke óhajtva sejt.Léted világít,mint az égő nap,de szemünk bele nem tekinthet......
2011. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
100%
nem nézünk felfelé, ez egy sztereotípia, hogy minden vallásos felnéz... Mi, Baptisták, meghajtjuk a fejünket, becsukjuk a szemünket és úgy imádkozunk :)
2011. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Az Úr imádsága:


Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben... stb.

2011. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

1. tegnap 13:17: amit leírtál abból az következik, hogy három Isten van? Akkor mégis igaz a Mózes I. 18/2.! Ügyes vagy, mert megerősítettél.


2. ma 06:11: Látod minden magyar embernek erre kellene rájönni, mert ezeken az oldalakon olvastam a következő, magyar közmondást

"Segíts magadon, Isten is megsegít!" - a második részét kikoptatták nyelvünkből: "Segítettem magamon én vagyok az Isten!". Akár igaz, akár szimbolikusan kell értelmezni, megerősíti a logikádat.

Köszönöm válaszaitokat.

2011. jan. 30. 18:33
 15/25 anonim ***** válasza:

kérdező.


ami a közmondásodat illeti és a megjegyzésed mögé, az teljesen igaz, nem szimbolikus, így 06:11 nek is igaza van, ugyanis Isten valójában az ember mélyebb énje, önmaga valósága, és az ember igazából egy mindennel, csak van egy felszínes énje is az, azt hívhatjuk sátánnak, és e kettőből választhat az egyén. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 BenQs ***** válasza:
A vallás pusztán Sci-fi. Ne keress benne értelmes választ.
2011. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:

Látom benned is felmerült az űr dolog. Most lehet, hogy megköveznek a hívők de én is arra a következtetésre jutottam: lehet, hogy az űrből érkezett.


Ha jobban belegondolunk -esetleg belemagyarázzuk- a lángos csillag lehet éppen egy űrhajó is amely ugye a föld légkörébe beérve....


És mi a glória Jézus feje körül? Véletlenül nem egy szkafander sisakja?


A másik dolog miért fekszik jászolba a kis Jézus? Rendben szegények, de abban az időben ha a környéken volt szegény ember akkor a szomszédok segítették őket ruhával mindennel. Vajon miért nem volt rá jó a másik gyerekek kinőtt ruhája?


A sok természetfeletti képessége honnan eredt?


És még nem is beszéltem a Biblia minden említéséről.



E röpke kis válaszom megírásáért elnézést kérek minden hívő embertől.

2011. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

ma 22:31

Nem kell elnézést kérned. Jézus valóban földönkívüli volt és "fentről" érkezett. A Szent Lélek értelmezésébe pedig minden belefér!

2011. febr. 1. 22:50
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha egyszer Jézus a felhőkbe szállt fel, akkor nyilván valóan onnan is jön el, ahogy azt el is mondta.


DE az ima lényege nem az hogy hova nézünk.

2011. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 rondakutya ***** válasza:
Mert szellemileg rokkantak. Normális ember eleve nem imádkozik. Puszta időpocsékolás. Ha valaki kijárta mind a 8 osztályt és fizikából is odafigyelt eleve tudja, hogy a komplett vallási hókusz-pókusz csak egy primitív kis népmese.
2011. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!