Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos és hívő emberek,...

A vallásos és hívő emberek, ha Istenhez imádkoznak, midig az ég felé néznek. Istent miért az "űrből" várják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 08:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem az űrből, hanem az égből :)


Tudod, a vallás még akkor alakult ki, amikor az embereknek semmi fogalma nem volt arról, hogy a kék ég mögött végtelen feketeség van.

2011. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Мirkó ***** válasza:
96%
Nem azért néznek fel, mert várják h leszálljon az űrből!!! Ez az alázat jelképe, hogy ő "felettünk" áll. De persze minden hívő tudja, hogy nem fizikailag van felettünk, nem a mennyezeten lóg, hanem ez egy jelkép!
2011. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
szeretik a kék színt.
2011. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 titak ***** válasza:
43%
Nem azért néznek felfelé, mert Istent várják, inkább azt lesik nem-e szakad rájuk az ég.
2011. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes én mindig befelé figyelek, a szívembe. Sokszor becsukom a szemem, vagy nem is tudom, valahogy nem érzékelem olyankor a körülöttem levő világot. Szerintem amúgy ez csak a vallásos festményeken van, én legalábbis nem tudom elképzelni, hogy a plafonnak beszéljek....

Freya

2011. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Mert a Biblia feltárja, hogy Ő a mindenség felett lakik, de a földet nekünk adta lakhelyül. Jehova Tanui szívesen megmutatják neked ezt a Szentirásból. Keresd Őket, mert sok kérdésedre meg tudják adni a választ!!!
2011. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
16%

két lehetőség van.

vagy azért mert tévednek, és azt hiszik valami helyen van az Úr a világon túl.

vagy azért, mert amikor felnéznek, egységben próbálnak tekinteni, mindent egyszerre, és úgy szólnak az Atyához, szóval a szemük felfelé néz, de az elméjük mindenfelé, és ekkor érünk a Freya féle variációhoz, ami nem tévedésen alapszik. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem az égbe nézve, hanem összekulcsolt kézzel, szememet behúnyva, fejemet lehajtva.
2011. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Egyátalán nem igaz. A mohamedánok pl. leborulva az imaszőnyegüket nézik. Én az összekulcsolt kezembe temetem az arcomat. A segítséget tehát nem fentről, hanem bentről várjuk. Ezt nevezzük Szentléleknek. Egy szellemes megfogalmazás szerint az Atya az Isten felettünk, a Fiú Isten közöttünk, a Szentlélek Isten bennünk.
2011. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
36%
tudod időközben rájöttem,hogy én vagyok az isten.tudniillik amikor istenhez imádkozom,én hallom az imát:)
2011. jan. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!