Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus a biblia tanitása...

Jézus a biblia tanitása szerint testben vagy szellemben támadt fel?

Figyelt kérdés
Jehova tanui azt mondták nekem hogy szellemben támadt fel.
tegnap 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az írások szerint:

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.


Károli: "megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint,"

Itt a lélek kifejezéshez, ha rátesszük az egérmutatót a "wind" illetve a "spirit" kifejezés jelentését alkalmazza a internet.

Tehát nem látható fizikai testről van szó.

tegnap 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A katolikus tanítás szerint testben is.
ma 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Testben ez van benne a Bibliában. Ezért volt üres a sír, ezért evett velük, ezért tudott Tamás belenyulni a sebeibe.

1Péter 3:18 Azt jelenti a Szellem vagy Lélek által kelt életre. Nem azt, hogy szellemben támadt fel.

[link]


"ezért előretekintve, a Krisztus feltámadásáról mondta azt, hogy nem marad a holtak hazájában, és teste sem lát elmúlást." ApCsel 2:31


"Azok megrettentek, és félelmükben azt hitték, hogy valami szellemet látnak. 38 Ő azonban így szólt hozzájuk: Miért rémültetek meg, és miért támad kétség a szívetekben? 39 Nézzétek meg a kezeimet és a lábaimat, hogy valóban én vagyok! Tapintsatok meg, és nézzetek meg jól! Mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van. 40 És ezeket mondva, megmutatta nekik a kezeit és a lábait. 41 Amikor pedig még mindig hitetlenkedtek örömükben, és csodálkoztak, megkérdezte tőlük: Van itt valami ennivalótok? 42 Ők pedig adtak neki egy darab sült halat. 43 Elvette, és szemük láttára megette." Luk 24:37-43


"Nekünk pedig a mennyben van polgárjogunk, ahonnan az Úr Jézus Krisztust is várjuk üdvözítőül, 21 aki az ő dicsőséges testéhez hasonlóvá változtatja a mi gyarló testünket azzal az erővel, amellyel maga alá vethet mindeneket." Fil 3:20-21


Ha nem a testében támadt fel, akkor szerintük mi történt a testével? Elpárolgott? Testben támadt fel, de már megdicsőült, romolhatatlan testben.

Nem is értem, hogy ebben a tanításban nekik mi a jó. Azt, hogy megszületett ők is vallják. Sőt azt vallják, hogy az embernek nincs is külön lelke, mert a lelke a vérében van, tehát csak a testben tud feltámadni. Szóval nem is értem.

ma 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

„Botránkoztok rajta? Hát ha majd azt látjátok, hogy az Emberfia fölmegy oda, ahol azelőtt volt! A lélek az, ami éltet, a test nem használ semmit. Hozzátok intézett szavaim lélek és élet, de vannak közöttetek, akik nem hisznek.”


János szerint ez az idézet Jézustól származik.


LÉLEK, ÉLET, HIT


Ti nem a tűt keresitek a szénakazalban, hanem az esőcseppet a tengerben. Nem látjátok a fától az erdőt.


Te sem egy test vagy, nem is egy szellem, hanem a lélek vagy! A léleknek van teste, ami nem használ semmit. A testnek van egy elméje, ami valójában a szellem. Nem használ semmit. A lélek pedig nem azonos sem a testtel, sem a szellemmel.


Te egy lélek vagy! A lelked az egyetlen, ami használ és amely az életre visz. Erre érdemes hitet építeni. Jézus is ezt tette. A lelkeket tanította, nem a szellemet és nem is a testet, de azokat is gyógyította.

ma 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!