Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők miért hiszik azt hogy...

A hívők miért hiszik azt hogy a Názáreti Jézusuk többet szenvedett, mint azok a gyerekek akik több hónapig szenvednek nagyon súlyos betegségekben? Tehát a hívők szerint csakis Jézus szenvedett a legjobban -.- Hol van az erkölcsötök?!

Figyelt kérdés

Mi a magyarázatuk erre?


Főleg azt hogy mit jelent az a szó, hogy Isten?


ma 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol van leírva, hogy a világon Jézus szenvedett a legtöbbet és legnagyobbat?


Én gondolkoztam rajta, hogy a legnagyobb szenvedés a karóba húzás.

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A keresztények mondják ezt!

Ezt hallottam tőlük!

ma 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

#2

Forrás? Mert én meg azt hallottam, hogy a Marsról jöttél, ezt mondják!

ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

" többet szenvedettem, mint Jézus a kereszten "

Tiktok.

ma 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Tiktok ;)))
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legnagyobb szenvedés nem az, amikor tehetetlenül nézed végig a szeretteid szenvedését?


Jézus pedig Az Atya jobbján pontosan ezt teszi. Ő ugyanis mindenkit szeretett, még azokat is, akik az életére törtek. Ez emberi világi nézettel felfoghatatlan szeretet. Éppen ezért méltó arra, hogy igazságos ítéletet tartson.


Felemelték a kereszten. Tökéletesen rálátott az igazi szenvedőkre. Nem csak akkor ott a golgotán, hanem mindent látott. Sőt most is lát mindent.

A szenvedéseket a világ okozza. A rendellenességeket is a világ okozza.

Ha az ember szenved, annak a szenvedésnek vége van a halálával. De akik szeretik őt, azok még jobban szenvednek utána.


Jézus pedig feltámadt. Lelkileg szenved. Tenni csodát padig csak azzal tud, akik megismerik őt és hisznek benne, kérik a közbenjárását. Az ő szenvedéseinek mikor lesz vége? ha majd a világban nem kínozzák az embert. Mert ő minden embert szeret, még azt is, aki nem hisz benne.


Tudjátok mikor ér véget a szenvedés? Amikor már nem lesz semmi a világból csak egy lángoló sárgolyó.

ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Jézus nem többet szenvedett, hanem az igazságért tűrte el a megaláztatást, és az emberek életéért a halált.

A szenvedésének inkább az értéke a nagy, nem a mennyisége, vagy a minősége.


Egy ártatlan ember szenvedése és halála, sokkal nagyobb értékű, mint aki jogosan szenved, és hal meg.

Tudom, most jön az az érvelés, hogy mások is "ártatlanok"...

Ez viszont nem teljesen van így.

Óriási különbség van az emberek szenvedése, Jézus szenvedése és halála között.

Akár elfogadod akár nem, mi örököltük Ádáméktól a bűnre való hajlamot.

Ezért nem vagyunk tökéletesek, és nem tudunk teljesen az Istentől jövő törvénynek megfelelni, vagy azt betölteni. Csak igyekszünk, de akadályoz minket a tökéletlenség.

Jézus viszont maradéktalanul betöltötte a törvényt, mivel Ő tökéletes ember volt. Semmilyen ok nem volt arra, hogy szenvedjen, és meghaljon.


Tudod a halál a bűnért jár, ez a törvény. Jézus pedig egyetlen törvényt sem szegett meg, semmilyen bűnt nem követett el. A bűnös emberek pedig kivégezték teljesen jogtalanul.


Ha ebből a szemszögből nézed, talán másként fogsz gondolni arra, hogy Ő szenvedett, és meghalt.

Biztosan láttál, vagy hallottál már olyat, hogy valakit börtönbe vetettek vagy kivégeztek, és közben kiderült, hogy nem is ő követte el a bűntényt.

Az ember igazság érzete ilyenkor jobban fáj, mint ha valaki jogosan kap büntetést.

Ez történt Jézus esetében is.

Ádám jogosan kapott büntetést, megszegte a törvényt.

Jézus viszont nem, és olyan emberek ítélték el és gyilkolták meg, akik maguk is törvényszegők.


Ezt pedig azért vállalta, hogy Ádámmal helyet cseréljen, az utódok érdekében, ami feloldja majd az Ádámtól kapott hagyatékot, adósságot.

ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jégszív ***** válasza:

#6.

"A szenvedéseket a világ okozza. A rendellenességeket is a világ okozza."


Csak reménykedem, hogy nem vagy hittan tanár...

ma 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!