Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik a helyes? Most hasonlit...

Melyik a helyes? Most hasonlitottam össze pár forditást a bibliában,és a Jehova Tanui nevű szervezet saját bibliájában ezt és még sok eltérést találtam.

Figyelt kérdés

Ez van mindegyik forditásban,Kat,Ref,stb,

--Mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban--


Ez viszont a jehova tanui nevű szekta irományában,mert forditót nem találtam a könyön,mint más forditásoknál.

--Mondom neked még ma, velem leszel a paradicsomban--


Ez miért van igy?


okt. 19. 18:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

10

Magam is összehasonlítottam jó pár Bibliát, és nem találtam nyelvtani különbséget közöttük.

Sőt ha mélyebben belemennék ebbe a témába, egyetlen Biblia fordításról sem lehet azt mondani, hogy egyformán vannak fordítva.

De nem vitatkozom, tégy belátásod szerint.


Egyáltalán nem csökkent a létszámunk, több mint 200 ezren keresztelkedtek meg szerte a földön a nyári kongresszusokon. 😊

Jehova Tanúi továbbra is kereszténynek vallják magukat, és erről nem mások határoznak.

Én kereszténynek vallom magam, és hogy más mit mond, attól még továbbra sem fogom azt állítani, hogy nem vagyok keresztény, akkor se ha az egész világ ezt akarja elhitetni másokkal.


A keresztény szó pedig nem azt jelenti, hogy Jézus a mindenható Isten.

Hanem azt, hogy valaki Krisztus életét, munkásságát utánozza, tanításait alkalmazza a mindennapi életben.

Jézus nevére hivatkozni, még nem jelent semmit, és ezt maga Jézus mondta.

okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
Ilyet Jézus Krisztus nem mondott. Sőt azt mondta, hogyha a nevében kérnek valamit, akkor azt megteszi. Az apostolok is, Jézus Krisztus nevében tettek csodákat. Nem saját nevükben, hanem Jézus Krisztus nevében. Ez is bizonyítja, hogy Jézus Krisztus maga Isten.
okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%

12


Ez így van, nem mondtam, hogy Jézust kilehet hagyni.

DE attól, hogy Ő jár közben értünk az atyánál, még nem vállik Istenné.


Olvasd el a Jób könyvében, amikor Isten azt mondta Jóbnak, hogy csak az Ő imáját veszi figyelembe, a három állítólagos barátjáét nem.

Akkor Jób Istenné vált?

Vagy Mózes, aki közben járó lehetett Isten és a nép között.


Isten senkit nem halgat meg a maga nevében, csak a fia nevében. Ő a közbenjáró. Mint pl egy védőügyvéd, akinek a Biró elfogadja a szavait.

De attól még az ügyvéd nem vállik bíróvá.

Jézus nem saját magához beszél, hanem az Istenéhez, Atyjához.

okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%
Én csak az Újszövetséget olvasom. És biztos, hogy Jézus Krisztus maga Isten. Ha nem ezt hiszitek, nem vagytok keresztények.
okt. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

2.


A célod az oldal szabályzata miatt lényeges mert a provokatív kérdések tiltottak. A kérdésre pedig teljeskörűen válaszoltam és ahogyan a 10 válaszodból látom te magad is utána néztél ahogyan írtam.


Vitatkozni erről azonban nem sok értelme van. Hisznek amiben hisznek meggyőzni erről őket úgy sem fogja itt senki.

okt. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15

Köszönöm.


Régebben többen említettük, hogy sokan itt nem a kérdezőnek válaszolnak, hanem azokra ugranak, akiknek a válasával nem elégedettek.

Így Ők döntik el a kérdező helyett, hogy mit fogadjon el. Teszik úgy, hogy a válaszolókat degradálják, sértegetik. Néha Én is beleesek ebbe a hibába, és ezért minden kérdezőtől bocsánatot kérek.

okt. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A Jehova tanúi abban hisznek, hogy az emberek nem támadnak fel közvetlen a haláluk után, Jézus visszajövetelekor fognak feltámadni, emiatt úgy gondolják a többi Bibliafordítás helytelen. Ezt arra alapozzák, hogy az ógörög nyelvben nem voltak vesszők, a többi bibliafordító pedig önkényesen rossz helyre rakta a vesszőt a jeelntés magváltoztatása érdekében.
okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!