Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám finoman leépiten...

Hogyan tudnám finoman leépiteni az életemből "jehova tanuit"?

Figyelt kérdés
4hónapja járnak hozzánk ugymond "tanitani" a bibliát. Örültem eleinte,hogy ingyenesen kapok bibliai tanitást hozzáértőktől. Azt állitótták magukról hogy szakértők és kutatók ök. Hogy ők az egyetlen kizárólagos gyülekezet. Az elején nem de egyre jobban kezdtem magamtól rájönni hogy itt valami nem stimmel. Elöször a Károli bibliát amihez ragaszkodtam akarták kivenni a kezemből mondván az ővéké a hiteles a Károli az össze vissza forditás. Szó ami szó az idö mulásával kezdtem rájönni arra hogy ők elrugaszkodtak a bibliai igazságoktól és saját tanrendszert alakitottak ki maguknak. Meg is született a döntésem hogy ezekből a hamis tanokból én nem kérek. Csa ketten járnak hozzám huzamosabb ideje hivogatnak telefonon stb. Hogyan tudnám leépiteni őket finoman? Eddig nem sikerült.
tegnapelőtt 21:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%

#20

Ha valami idő előtt történt, akkor nem értelmezhető se az előtt, se az után szavak, mivel azok időbeli viszonyt írnak le. A Biblia alapján Jézus öröktől fogva létezik, János evangéliuma is úgy kezdődik, hogy kezdetben volt az Ige, az Ige Istennel volt, Isten volt az Ige. Miért tagadjátok Isten szavát?

tegnap 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Gyönge érv az hogy troll kérdés,bárcsak az volna de ez az igazság,még ha nem is tetszik itt soknak.
tegnap 14:05
 23/31 anonim ***** válasza:
22%

21

"(1Mózes 1:1) 1 Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet."

Szerinted ez azt jelenti, hogy mindig is volt Föld ? Mert idő előtt történteknek nevezed azt az időszakot?

Ezt a kifejezést használja Jézus esetében is.

"Kezdetben volt az ige"

Vagy is van kezdete. Ugyanakkor az Ige, Istennél, vagy Istennel volt.

(Jelenések 3:14) . . .Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete. . .

Jézusról azt olvassuk, hogy Isten teremtéssel kapcsolatos szándékának a kezdete volt, vagy is vele kezdte el, Ő volt az első akit létrehozott.

(Kolosszé 1:15) . . .ő az egész teremtés elsőszülöttje,


Ha Jézus mindig is létezett, akkor miért ír arról, hogy Isten vele kezdte a teremtési munkálatokat?

A kezdet kifejezés pedig nem egyenlő az "öröktől fogva" kifejezéssel, ez kizárólag Istenre alkalmazandó, más élőlényre nem.

Az írások nem fognak egymásnak ellent mondó kijelentéseket tenni.

tegnap 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező


"Ne hazudtólj meg! Köszi."


Ez a megnyilvánulás nem azt mutatja,hogy neked probléma volna elküldeni valakit.

Pont ezért gondoljuk sokan hogy csak trollkodás ez , és az időnket rabolod feleslegesen

tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Példabeszédet is mondott nekik: „Senki sem hasít ki új ruhából foltot ócska ruhára. Hisz akkor az újat is tönkretenné, s az ócskára se illenék az új folt. Senki sem tölt új bort régi tömlőkbe. Vagy ha mégis, az új bor szétveti a tömlőket, a bor kiömlik, a tömlők meg tönkremennek. Az új bor új tömlőbe való. Aki óbort iszik, nem kíván újat inni, mert hisz: Jobb az ó! – mondja.” (Lukács 5:36:39)


Én is bor vagyok, hogy ó vagy új az lényegtelen. Én is tömlő vagyok, hogy ó vagy új, lényegtelen. De nem fér össze a régi az újjal, hiszen annak mindkettő kárát vallaná.

Én is ruha vagyok és én is folt vagyok, de nem illik a régihez az új sem pedig az újhoz a régi.


Valami ilyesmivel kellene indítani. Jehovások sem különböznek a keresztényektől túlságosan. Tudnivélik isten nevét: Jehova. Pedig istennek számtalan neve van.

Szerintük egy rudon kínozták a Krisztust, míg a keresztények a keresztre esküsznek. Nem lényegtelen, hogy milyen alakja volt? Fából volt, szögeket használtak, halálra kínozták. És feltámadott.


Egy evangélium létezik: Jézus

Egy Isten létezik, aki életre hívta saját magát.

De ennek mélységeibe és magasságaiba sem a Jehova tanúi, sem a keresztények nem mertek belepillantani, de még a muszlimok és a zsidók sem. Ha pedig ezekbe valaki bepillantást nyer és beszél róla, akkor azt zárt osztályra küldenék.


Mert kimondva a valóságot nehéz értelmezni. Amit pedig az ember Istenből megértett, azt nem is lehet szavakkal kifejezni. Beszélni lehet róla. Tanítani sokféle képen lehet. De mi lenne a lényege az egésznek?


Az első és legfontosabb parancsolat, hogy Istent mindennél és mindenkinél jobban szeretni! Szívvel, lélekkel, elmével. A szeretetet pedig nem csak szavakban, hanem tettekkel is kifejezni.


A második fontos parancsolat pedig az, hogy embertársamat is úgy szeressem, ahogy saját magamat.


Nincs ennél a kettőnél fontosabb. Ez a lényege minden vallásnak.


Te saját magadat hogyan szerelnéd le finoman? Az észérvek nyilván nem játszanak a hit kérdéseinél.

Mit tenne Jézus a helyedben? Minek neveznéd őket? Írástudóknak? Farizeusoknak?


Jézus az alapokhoz ment vissza és ott keresve közös nevezőket összekötötte a nyilvánvaló mondatokat, amibe nem lehetett bele kötni.


Nem kötelező elfogadni Jehova tanúinak vagy bármely felekezetnek a nézeteit. Alapvetően megmondhatod nekik, hogy: nem.

Vagy azt is engedheted, hogy tanítsanak.

Vagy elmondod az őszintét, de úgy igazán.


Én nem ítélem el őket, de egyik felekezetet vagy vallást sem ítélem el, amelyik megmaradt. Nem véletlen, hogy megmaradtak ezek. Ha nem lenne jó a gyümölcsük, akkor nem maradtak volna meg.


Ők is csak unatkoznak és célt keresnek maguknak a világban.

ma 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Erről van szó, hogy ti antikrisztusok vagytok. Nem értettétek meg az Újszövetséget, és tévesen tanítjátok. Sokan szándékosan, sokan csak véletlenül, mert ők is meg vannak tévesztve.


Isten három személyből áll. Atya, Fiú, és a Szentlélek. Jézus maga Isten.

Ez a kereszténység lényege, ezt tanítják.


Ti nem ezt tanítjátok, mert antikrisztusok vagytok. Látod, teljesen különbözik a ti tanításotok a keresztények tanításától.

ma 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#21 Végre!! Te vagy az első itt, aki észrevette, hogy tagadják! Sokan nem vették észre, és tévútra lettek vezetve.


Azért tagadják, mert antikrisztusok. Csak ennyire hihetetlenül megnyerők, hogy ennyire nehéz észrevenni. Te is, meg még jó sokan bedőltek nekik.


Nem keresztények, mégha azt is mondják magukról. Nem fogadják le Jézus Krisztust annak, aminek mondja magát, vagy aminek az Újszövetség írja.

És betegesen eltérítik a hívőket a saját téves vallásukba. Ez az antikrisztus. Az egyik legnagyobb gyülekezetét láthatod, személyesen. Milyen megtapasztalni? Hogy miután elhitetnek veled sok dolgot, a végén derül ki, hogy gonoszok, és nem keresztények?

ma 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#23 Nem ezt mondja, te antikrisztus.


Azt mondja, hogy:


"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt. És Isten volt az Ige. Ő volt kezdetben Istennél."


Fejből mondtam, de így van. Ez van leírva, egy hivatalos, valódi, keresztény, Újszövetségben. Nézzetek utána.


Az antikrisztus meg maradjon csendben.

ma 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#18 Jézus Krisztus pont azért Isten Fia, mert egyenlő az Atyával, tehát Istennel.


Ezt írja az Újszövetség is. Hogy azért feszítették keresztre, mert egyenlővé tette magát Istennel. Ezt nem hitték el, és keresztre feszítették.


Ti sem hiszitek el, és ti is keresztre feszítenétek. Mert antikrisztusok vagytok.

ma 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
24es akkor ne reagálj a kérdésemre és akkor nem rabolom az idődet. Téged inkább a kiirt kérdésem irritál,kedves 24es hozzászóló!
ma 06:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!