Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám finoman leépiten...

Hogyan tudnám finoman leépiteni az életemből "jehova tanuit"?

Figyelt kérdés
4hónapja járnak hozzánk ugymond "tanitani" a bibliát. Örültem eleinte,hogy ingyenesen kapok bibliai tanitást hozzáértőktől. Azt állitótták magukról hogy szakértők és kutatók ök. Hogy ők az egyetlen kizárólagos gyülekezet. Az elején nem de egyre jobban kezdtem magamtól rájönni hogy itt valami nem stimmel. Elöször a Károli bibliát amihez ragaszkodtam akarták kivenni a kezemből mondván az ővéké a hiteles a Károli az össze vissza forditás. Szó ami szó az idö mulásával kezdtem rájönni arra hogy ők elrugaszkodtak a bibliai igazságoktól és saját tanrendszert alakitottak ki maguknak. Meg is született a döntésem hogy ezekből a hamis tanokból én nem kérek. Csa ketten járnak hozzám huzamosabb ideje hivogatnak telefonon stb. Hogyan tudnám leépiteni őket finoman? Eddig nem sikerült.
tegnapelőtt 21:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező.


Érdekes beszámoló, ugyan is aki ragaszkodik a Károli Bibliához, annak a ketzéből nem vesszük ki a Bibliát, sőt ezáltal megbizonyosodhat arról, hogy nincs nyelvtani különbség a két fordítás között.

Volt nem egy érdeklődő, akit így tanítottunk végig, és saját maga döntött úgy, hogy az újvilág fordításban semmi rossz nincs. Ma már Ő is ezt használja.


A másik felvetésedre pedig azt javaslom, hogy őszintén mond el nekik, mikor mennek hozzád, hogy nem szeretnéd folytatni a tanulmányozást, nem szeretnél tovább ezzel foglalkozni.

tegnapelőtt 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

-aki ragaszkodik a Károli Bibliához, annak a ketzéből nem vesszük ki a Bibliát-


Ne hazudtólj meg! Köszi.

tegnapelőtt 21:32
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Finoman sehogy.
tegnapelőtt 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen,csak nem akartam öket elhajtani. De elég eröszakosnak tünnek. Ha szépen nem megy majd erélyesebben fog. Már bánom hogy nem néztem a neten utánuk,a tanitásuknak stb,hogy hamis tanrendszerük van. Megsporoltam volna ezt most.
tegnapelőtt 21:37
 5/30 A kérdező kommentje:
Azt sem értem azt a bóvli forditást vagy mit honnan szerezték,de teljesen más mint az eredeti Károli.
tegnapelőtt 21:41
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem miért kéne finomkodni. Nem rokon. Küldd el csúnyán.
tegnapelőtt 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
Ez is csak egy troll kérdés.
tegnapelőtt 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Eddig pontosan hogyan jelezted nekik? Elmondtad nekik azt, amit ide is leírtál? Megkérted őket, hogy ne jöjjenek többször? Hogy reagáltak erre?
tegnapelőtt 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Sok eszed van
tegnapelőtt 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
34%

és ilyenek szavaznak, csoda hogy itt tartotok? :D

ezért költöztem én el innen....

tegnapelőtt 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!