Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudnám finoman leépiten...

Hogyan tudnám finoman leépiteni az életemből "jehova tanuit"?

Figyelt kérdés
4hónapja járnak hozzánk ugymond "tanitani" a bibliát. Örültem eleinte,hogy ingyenesen kapok bibliai tanitást hozzáértőktől. Azt állitótták magukról hogy szakértők és kutatók ök. Hogy ők az egyetlen kizárólagos gyülekezet. Az elején nem de egyre jobban kezdtem magamtól rájönni hogy itt valami nem stimmel. Elöször a Károli bibliát amihez ragaszkodtam akarták kivenni a kezemből mondván az ővéké a hiteles a Károli az össze vissza forditás. Szó ami szó az idö mulásával kezdtem rájönni arra hogy ők elrugaszkodtak a bibliai igazságoktól és saját tanrendszert alakitottak ki maguknak. Meg is született a döntésem hogy ezekből a hamis tanokból én nem kérek. Csa ketten járnak hozzám huzamosabb ideje hivogatnak telefonon stb. Hogyan tudnám leépiteni őket finoman? Eddig nem sikerült.
tegnapelőtt 21:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%
Mért kéne finoman? Ők nem agresszívek? 1-szer, és határozottan. Úgy, hogy értsenek belőle. Neked nincs sok önbizalmad, igaz?
tegnapelőtt 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
39%

Azt állították, hogy ők az egyetlen gyülekezet?


Tudod, hogy rengeteg gyülekezet van. Nagyon hiányos a tudásod. Menj el templomba.

tegnapelőtt 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
12%

A Károli fordítás ugyanúgy használható, mint bármelyik másik.

Ez az állításuk tehát biztosan tévedés.

A kérdésre meg az a válasz, hogy vagy eltűnnek, vagy megy f eljelentés zaklatásért.

tegnap 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, ők nem keresztények. Nem hiszik, hogy Jézus Krisztus Istennek a Fia, és megváltotta a világot.

Jézus Krisztus mondta, hogy az Atyától jött, előbb ismerte az Atyát, mint mi. Jézus Krisztus látta az Atyát, mielőtt lejött volna a Földre. Jézus Krisztus mondta, hogy ő előbb volt, mint Ábrahám. Előbb volt, minthogy Isten szövetséget kötött volna az emberiséggel.

Jézus Krisztus Isten Fia. Ezt mondta, és a keresztények is ebben hisznek, és ezt nem tagadhatják meg.

Jézus Krisztus maga Isten, emberi testben.

Emiatt feszítették keresztre Jézus Krisztust, mert nem hitték el neki. Erről szól az Újszövetség.

Keresztre feszítették, de feltámadt, és fölment a Mennyországba.

Aki hisz Istenben, és Jézus Krisztusban, és ezekben, az keresztény, és az a Mennyországba kerül.


Az antikrisztus viszont nem ebben hisz, nem ezt tanítja.

Ők nem ezt vallják, ők nem az Újszövetségben leírtakat tanítják, mert ők antikrisztusok. Az az antikrisztus, aki tagadja, hogy Jézus Krisztus Istennek a Fia, és megváltotta a világot.

Aki pedig egyetért velük, az egyetért azokkal, akik keresztre feszítették.


Ne gyülekezetekhez tartozz, elsőként keresztény legyél, és olvasd az Újszövetséget. Olyat, ami megbízható, ami hivatalosan elfogadott.

Ne olyat, amit gyülekezetek átírtak, akár egy kicsit. Olyat ne olvass.


Vannak régebbi nyelvezetű Újszövetségek, azok szerintem még kevésbé érthetők, és még kevesebbet fogsz belőle megérteni. Az Újszövetségben Jézus Krisztus szavai vannak, csodái, és az apostolok tettei.

Olyan régi nyelvezetű Újszövetséget ne olvass, amit nem értesz. Azért olvasod, hogy megértsd a benne leírtakat. Mért olvasol egy olyan könyvet, amiben fogalmad sincs, hogy mit írnak, és hogy miről beszélnek?


Olyan Újszövetséget olvass, ami nem régi nyelvezetű, mert azokban ugyanolyan jól leírják, még egyszerűbben, és érthetőbben is.

Van hozzá magyarázat is. Tudom, hogy ti megszoktátok, hogy nemhivatalos úton, különböző helyekről szerzitek be a könyveket, és fogalmatok sincs, hogy az megbízható-e, de csak hivatalos templomi boltból vásárolj, hivatalos, hozzáértő személyektől, és olyanoktól is érdeklődj, mert a sokakat félrevezetnek, mint ahogy téged is, és emiatt sokan nem tudják megállapítani, hogy megbízható-e vagy sem az a könyv, amit olvasnak.

tegnap 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
39%
Kérd meg őket, hogy vegyenek le a térképükből.
tegnap 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
38%
Én anno rájukkúrtam az ajtót mikor megláttam őket. Többet nem zavartak.
tegnap 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
49%

7


Egyetértek veled, ez ismét egy provokáló, a Tanúkat megalázó, lejárató kampány.

tegnap 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
49%

14


Kedves Komentelő.

Nem tudom hogy némelyek honnan veszik ezeket az állításokat, ugyan is ez hazugság.

A Biblia tanítása szerint Jézus, Isten elsőszülöttje, kinevezett messiási Királya, a gyülekezet feje. Neki tartozunk engedelmességgel.

Ugyanakkor Jézus nevében lehet imádkozni az Atyjához, illetve a megmentés, Jézus halála által lehetséges, amit nem tagadtunk soha.


Tehát téves információt terjesztessz arról, hogy a Tanúk nem fogadják el Jézust Isten fiának.

A Tanúk, Jézus személyét nem teszik egyenlővé az Atyjáéval, sem hatalomban, sem életformában. Nem értenek egyet a háromsággal.

De amiről Te beszélsz az tévedés.

tegnap 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
16%

14


Jézus soha nem állította, hogy Ő az Atyjával együtt Isten.

Jézus nem Istenként halt meg, hanem Isten fiaként, a kettő nem ugyanaz.

Továbbá nem csak Jézus, de a Biblia többi részeiben is az olvasható, hogy Jézus elsőszülött, vagy is Isten azon elhatározása, hogy életet hoz létre,

Ő volt az első akit megalkotott. Ezért nem egyenlő Istennel, mert előtte nem létezett . Az életét az Atyjának, Istenének köszönheti.

Jézus, Istenének nevezte az Atyát.

(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”

Jézusnak ugyan az az Istene, mint nekünk. Neki tartozik engedelmességgel, és úgy mutattja be az atyának az imádatot, ahogy az atya kéri, nem kezd saját akcióba. Mindent úgy tesz, ahogy Isten mond neki. Szeretett engedelmeskedni, mindenben egyetértett az Atyjával, soha nem húzta ki magát semmiből, amit tennie kellett.

tegnap 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
16%

Csak annyit szeretnék még ehhez hozzáfűzni, mert látom, hogy le vagyok pontozva:

Mielőtt Isten Jézust "megszülte" volna, Isten hány személyből állt?

tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!