Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak még mindig...

Miért vannak még mindig hívők, és vallásosok ha megvan cáfolva a hitük? Főleg istenek létezése!

Figyelt kérdés
ma 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha meg lenne cáfolva a hitük, akkor nem lennének hívők.

Nincs megcáfolva a hit.

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De van, csak még mindig átvagytok mosva!
ma 11:16
 3/21 anonim ***** válasza:
Kognitív disszonancia
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Magyarul beszélj!
ma 11:39
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy magyar kifejezés, legfeljebb Te vagy tájékozatlan.


Ha meg így van, nem kellene ilyen bonyolult témával foglalkoznod.

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 UlfOrmson ***** válasza:
Nem lett megcáfolva, hanem bizonyítva nincs. A kettő k.rvára nem.azt jelenti
ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az a te bajod, a spagetti szörny csesszen meg téged!
ma 12:10
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha trollkodsz, akkor máskor ne áruld el magad ilyen hamar.
ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Beszélgettél már a Pápával?

Nézd meg hányan hallgatnak rá, téged meg nem ismer senki...

ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az a legizgalmasabb most Kedves Kérdező, hogy ezzel a néhány rövid hozzászólásoddal, magatartásoddal egészen egyértelművé vált, hogy miért ne akarjon az ember ateista lenni.


de azért reflektálnék rá:

"De van, csak még mindig átvagytok mosva!"


Mi hívők nem vagyunk átmosva. Nem kötelező a hit, nem kötelező a vallás. Szabadon választjuk ezt a fajta életstílust, életérzést. Nem holmi anyagi dolgokért tesszük, hanem pont azért, hogy felismerhessük és észben tarthassuk, hogy nem vagyunk rabjai ennek az anyagi világnak. Sőt nem vagyunk rabjai a mindenhonnan nyomatott reklámoknak, melyek életben tartják a fogyasztói társadalmat. Nekünk nem kell irigykedve néznünk, ha másnak új telefonja van, sőt nem kell a reklámokra sem úgy tekintenünk, hogy utána azt érezzük, hogy mindezt úgysem kaphatjuk meg. Mi tudjuk, hogy nincs szükségünk ezekre a termékekre, mert szabadok vagyunk.

Én nem attól leszek valaki, hogy ha az új iPhone húzza a zsebemet. Attól csak közönségesebb lesz valaki, ha ez ad neki örömet és önbizalmat.


Úgy vélem egészen magyarul beszéltem, írtam.

De értem, hogy egy másik válaszoló "Kognitív disszonancia" válaszára reagáltad ezt. Az a válasz elégtelen, nem felel meg a valóságnak. De abban igazad van, hogy nem magyar beszéd ez, hanem pszichológiai. Aki érti ezt a nyelvet, azt nem vezeti meg mindaz a pszichológiai trükközés, mely a médiából ömlik az emberre. de ha tudnád mit jelent, kedvesebb lettél volna azzal a válaszolóval.


Ami pedig a spagettiszörnyet illeti, az is csak azt tudná megcseszni, aki hisz benne.


Azt tudom, ha én ateista lennék fordított pszichológiával operálnék. De szerencsére nem vagyok az. Hála Istennek!

ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!