Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus-református kereszt...

A katolikus-református keresztényeknél miért van ennyi visszaélés manapság és a Jehova Tanúinál miért nincs? Nem lehet valamit jobbancsinálnak és szidás helyett tanulni kéne tőlük?

Figyelt kérdés
szept. 11. 22:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
42%

A kérdésed egy nem bizonyított állítást tartalmaz. A kérdésed így szólna HELYESEN, a nem alátámasztott állítás nélkül: A katolikus-református keresztényeknél miért KERÜL NYILVÁNOSSÁGRA ennyi visszaélés manapság és a Jehova Tanúinál miért NEM?


Vegyük külön a két egyházat. A katolikus egyházról rendre óriási botrányok derültek ki, hogyan lopták el a csecsemőket a leányanyáktól, hogyan kínoztak és öltek meg rájuk bízott gyerekeket, hogyan bujtogattak és segítettek pedofíl papokat, stb. Hosszú ideig ezzel a bűnnel éltek, de mintha most változtatnának a pápa akaratát teljesítve. Valami kétségtelenül elkezdődött.

A Jehova tanúi esetében még nincs szó arról, hogy szembe tudnának nézni a saját maguk által elkövetett bűnökkel. Ezek egy részét a hitük megélésével követik el, ami miatt ők ezeket nem tekintik bűnnek. A többit pedig úgy takargatják, hogy gyakorlatilag minden tagot sakkban tartanak és kitagadással fenyegetnek, aki szólni mer. Ezekről nem tudok konkrétumokat, csak azt mondom vissza, amit személyesen hallottam ex JT tagoktól.


Érdekes az a gondolat, hogy a "hazugságokat" csakis a sértett ex JT tagok terjesztik. Amíg valaki a JT tagja, természetesen vélheti így. Amint kilép és őt is sértett tagként nevezik meg, a sztori érdekes fordulatot vesz.


"Nem lehet valamit jobbancsinálnak és szidás helyett tanulni kéne tőlük?"

Igen, a JT tanulhatnak abból, hogy a krízishelyzetben lévő, lomhán mozgó, gőgös katolikus egyház is képes volt a megtisztulás útján megtenni az első valódi lépést. Az átlátszóság csak a tiszta szervezeteknek biztosít bizalmat a társadalom szemében, ha a JT nem lépi meg, azzal fenntartja a róla kialakult elítélő képet.

szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

#10


A vicc az hogy az ENSZ weboldalán 0 találat van a watchtower kifejezésre:D


Most akkor tagok vagy nem?

szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
26%

#22


Ha a linken leljebb görgetsz, akkor az "update (2012.04.25.)" alatti szövegben van szó arról, amit felvetettél. Ha érdekel, olvasd el.

#10 voltam

szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
26%

Még valami:

Engem nem érdekel a téma, nincs időm és kedvem sem Jehova tanúival foglalkozni. Erre már a #15-ös kommentben is utaltam, amikor befejeztem a tanúval a társalgást. Szóval engem ne kérdezzetek a továbbiakban. #23 voltam

szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!