Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok, ti mit gondoltok...

Protestánsok, ti mit gondoltok az ortodox keresztényekről?

Figyelt kérdés
Jobbnak gondoljátok őket a katolikusoknál, vagy inkább egyik kutya, másik eb? Esetleg a teológiai kérdések beli egyet nem értés ellenére elfogadjátok őket hit béli testvéreiteknek?

2021. máj. 20. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Mások a szokásaik, de attól még testvérek.
2021. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Szia,

Egyetértek az első hozzászólóval. Én nagyon szeretem az ortodox keresztényeket is, ha nyaralni megyünk pl. Görögországba, soha nem hagyom ki, hogy benézzek egy-egy ortodox templomba...

Ugyanígy ha kirándulni megyünk külföldön vagy belföldön mindig szívesen térek be egy-egy katolikus templomba.

Mások a szokásaik, de attól még testvérek.


Üdv. Péter

2021. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de: De cukik vagytok már.

Régebben aktívan látogattam a vallás kategóriát, de mindig azt láttam, hogy a másik felekezet pocskolása megy, jó látni, hogy most nem ez történik.

2021. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerek senkit, de egyszer voltam Londonban egy "katolikus" misén. Mármint csak mi hittük azt, mert igazából ortodox mise volt. Már az elején furcsa volt, hogy mindenki orosz még a pap is, de vegigültük a misét.

Majd a végén kiderült, hogy ortodox templomba mentünk be 😅

Na ennyire vagyok képben velük

2021. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Testvérek. Én a katolikusokat is annak tartom. Nem értek mindennel egyet, de alapvetően testvérek és ez igaz az ortodoxokra is.
2021. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Furcsán. Bele kell születni mert másként nem tudod megszokni, lehet még akkor se. Én csudalkozva nizem hogy teszik a kezüket béke az emberek a turibukum fustjibeces úgy vetnek keresztet. Mondom hogy bele kell ebbe születni.
2021. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Turibulum füstjibe és úgy vetnek keresztet
2021. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!