Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus-református kereszt...

A katolikus-református keresztényeknél miért van ennyi visszaélés manapság és a Jehova Tanúinál miért nincs? Nem lehet valamit jobbancsinálnak és szidás helyett tanulni kéne tőlük?

Figyelt kérdés
szept. 11. 22:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

#6

Hivatalos bírósági ítélet hogy lehet álhír? Vagy lehet, hogy akkor a katolikus papok esetén is csak hitehagyottak próbálják besározni őket és mind hamis rágalom? Vagy ez csak a szektátokra vonatkozik?

szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
42%

Még valami:


"De ettől függetlenül nyugodtan terjeszd ezt a hazugságot."


Én semmit nem terjesztek veletek kapcsolatban, hazugságot meg pláne nem, mert nekem abszolút nem fontosak a Tanúk. Simán elmegyek mellettük az utcán is, mikor látom őket az állvány mellett.

Az viszont tény, és való, hogy létezik valláskritika.

Most igazából teljesen mindegy, hogy milyen felekezet kritikája, maga a valláskritika létezése a pozitívum.

Én adventista voltam, és mikor megkeresztelt tag voltam, látogattam egy kritikai oldalt is, ahol olyan infókhoz jutottam hozzá, amiket adventista forrásból feltehetően sosem ismertem volna meg. Ha elfogult lettem volna, ahogy te, akkor én is megvádolhattam volna a szerkesztőt (aki egyébként egy adventista főiskolát is elvégzett!), hogy hamisított. De miért tettem volna, amikor nyilvánvaló forrásokkal támasztotta alá azt, amit írt?

A kérdés azon múlik, hogy meg akarja-e valaki ismerni az igazságot, vagy inkább kitalál magának meséket, amik miatt nem kell kutatnia.

De mindenki azt csinál, amit akar.


Ez ha jól tippelek, Jehova tanú kiadványából van ugye:


"Nemcsak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk, hanem azt is, amit az a vallásszervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk. Ha szeretjük az igazságot, akkor semmit nem kell félnünk az ilyen vizsgálattól." -

Az igazság, mely örök élethez vezet, (WTBTS, 1968) 2. fejezet 5. bek."


Egyetértek vele. A forrás ez: [link]

szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
29%
A #10-es és #12-es kommentet én írtam.
szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

12


Mint említettem nem tagadok semmit, mert sajnos ahogy az első tanítványok közé, úgy napjainkban is beszívárognak nem ide való emberek. Sőt maguk Jézus tanítványai is keresztényként hatalmas hibákat követtek el, ami még halálra érdemlő is lett volna.

Pétert, ahogy Pált vagy más embereket Jézus simán elutasíthatott, és semmilyen kinevezést nem kaphattak volna. Ezzel a gondolkodással János sokkal inkább illett volna "Pápának", és nem Péter.


Óriási különbség van a világban hatalomra jutott vallások, és Isten népe között. De ez senkinek nem tűnik fel nem véletlen.

A hibák, hiányosságokban is vannak különbségek, és Isten az, aki jobban látja fenntről ezeket, és helyes módon orvosolja is.

A népét pedig nemfogja feloszlatni, néhány lelkiismeretlen beszivárgó emberek miatt, akik úgy is kiesnek.

Ellenben az Izraeliátkat, mint választottakat is feloszlatta volna, akkora hibákat, meg problémákat okoztak Istennek.


Te innen alulról szemléled az eseményeket, és felületesen kezeled Isten szavát.

Továbbra is egyetlen egy kis létszámú népről beszél a Biblia, akár vannak hiányosságok, akár nem. Továbbra is rajtuk láthatóak azok a jellemzők, amikről a Biblia által azonosítani lehet Őket.

Jézus nevére hivatkozni, még Jézus szerint sem jelent semmit.

Ezeket szívesen kiszelektáljátok, amikor mások ellen kerestek bizonyítékokat.

szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

#14


Mondhatsz, amit akarsz, de ettől függetlenül fenntartom a szubjektív véleményem, hogy mivel ti a világtól eléggé el vagytok zárva, és egymás között intézitek a dolgaitokat, ezért nehezebben derülnek ki nálatok a visszaélések, mint egy olyan felekezetben, ami nyitottabb a világ felé!


Itt van ez a világi forrás, eléggé sokatmondó:


"A Jehova Tanúinak brooklyni központjából származó dokumentum szerint az egyház a vádakat hihetőnek találta, de éveken át belső ügyként kezelte, és nem jelentette a rendőrségnek."


Forrás: [link]


Ennyi! És innentől befejeztem veled a társalgást.

szept. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%

"Továbbra is rajtuk láthatóak azok a jellemzők, amikről a Biblia által azonosítani lehet Őket."


"De akadtak a nép körében hamis próféták is, ahogy a ti körötökben is föllépnek majd hamis tanítók, akik romlásba döntő tévtanokat terjesztenek, s még megváltó Urunkat is tagadják, s ezzel gyors pusztulást vonnak magukra."


A Biblia tényleg írt rólatok.

szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%
A hivatalos bírósági ítélet az gyakorlatilag egy vélemény. A bíró véleménye. Sok esetben teljesen megegyezik a valósággal, vannak esetek amikor semennyire, s van rengeteg olyan eset amikor valamennyire megegyezik.
szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
64%

#17

Ha volt katolikus papot ítél el a bíróság pedofília miatt, akkor az is csak egy vélemény, aminek semmi köze nincs a valósághoz, igaz? Vagy ez csak az őrtorony vallás esetén lenne vélemény?

szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%

Amennyiben tudod értelmezni az általam leírtakat, akkor a kérdésed nem születik meg.


Olvasás-értelmezés, általános iskola, alsó tagozat.

szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

#19

Hogyne tudnám értelmezni, ha az őrtorony vallásáról, annak vezető tagjairól bármi negatív dolog szól, legyen az egy hivatalos bírósági ítélet, az csak hamis rágalom, egy negatív vélemény.

szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!