Az utóbbi 200 év alapján az ateista életmód/világmodell meg fogja oldani az emberiség problémáit?
Ateizmus mindig is volt, de tömeges ateizmus csak a 18. század vége óta létezik. Most ennek részleteibe nem mennék bele, de aki ismeri a történelmet valamennyire az nagyon jól tudja, hogy nem a tudományos fejlődés miatt lettek ateisták az emberek, hiába érvelhetnek ezzel némelyek. Hiszen a modern tudomány alapjait vallásos emberek rakták le (pl. A fajok eredetét Darwin Isten dicsőítésével zárja le, stb.), hanem egyéb lélektani okai voltak. A tudományra való hivatkozás csak porhintés a valódi kiváltó okra.
Na most. Az ateista életmódnak/világmodellnek lettek következményei. Az emberek nem a vallásoktól, vagy valamiféle istenségtől várják a segítséget. Ezen felül nem is tartják meg a vallások előírásait. Úgy gondolom, hogy az a modern ateizmusnak lettek különböző vadhajtásai is, amik egy keresztény világban sosem jöttek volna létre, de most itt vannak velünk.
A kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetek egy ateista társadalom - ami már 200 éve létezik Nyugaton - meg tudja-e oldani a világ jelenlegi problémáit, vagy szükség lenne a vallásokra?
A túlnépesedés, az erkölcsi züllöttség, a környezetszennyezés, a szegénység stb.
Sajnos átrakták a kérdésem a valláskritika rovatba.
Akkor innentól fogva új szabály lép be:
Jehova tanúi, hitgyülisek válaszait NEM KÉREM!
#11 Ateista volt, de pont ugyanazok a negatív dolgok jellemezték, mint a radikálisan vallásos társadalmakat.
Most nem tudom hogy ezt hogy lehet úgy elmagyarázni, hogy átmenjen neked...
Szó szerint oltárokat állítottak Sztálinnak meg Leninnek, megkérdőjelezhetetlen volt a személyi kultuszuk, az emberek megfélemlítésére alapult a rendszer, aki csak megkérdőjelezte a rendszert az bűnt követett el.
Tökmindegy hogy istent imádják az emberek, vagy a vezért, a kettő egy és ugyanaz; az embereknek meg van mondva hogy mit gondolhatnak és mit nem, és az is meg volt mondva hogy ők a nyáj, aminek fejet kell hajtani egy nagyobb hatalomnak.
Megvolt az ellenségkép is, csak míg a keresztény országokban pl a muzulmánok számítanak bűnös hitetlen pogányoknak, úgy a szovjeteknél a kapitalisták számítottak selejtes embereknek, a rendszer ellenségeinek. Ugyanúgy meg voltak osztva az emberek, és ment a felesleges uszítás.
A rezsim átvette a vallás szerepét, annak ellenére, hogy az emberek nem hittek a természetfeletti erőkben. Minden rossz amit leírtál a vallásról, az jelen volt a rezsimben.
Semmiben sem volt jobb, mint egy vallásos társadalom. Érted így?
#11: nem, nem lehetett "tisztán" ateista, hiszen akkor minden ateista egyben kommunista, nem?
Kedves Kérdező
Egyiket sem jelőltem be.
Az emberiség problémáinak megoldása nem az emberek kezében van, akár ateista, akár világi "vallásokat" veszünk alapul.
Miért?
Mert Jézus megmondta, hogy az emberiség problémáinak megoldása maga Isten királyságának a vezetése, és nem emberi uralmak, vagy emberi törekvések.
Az ateista gondolkodásban nem fognak Isten által felállított erkölcsi elveket követni, betartani, mert nem hisznek a létezésében. Ezért nem is gondolják, vagy várják ezt a megoldást, uralmat.
Jézus erre hívta fel a figyelmet a szolgálata során, illetve ezért a kormányzatért tanította imádkozni a követőit, illetve, hogy várják ezt az időszakot.
A világban népszerű, és hatalommal bíró vallások pedig szintén nem erre fókuszálnak.
Ezeknek a vallásoknak a tagjai többségében csak hagyományként vannak bekeresztelkedve, de nem élnek azzal összhangban.
Nem veszik komolyan az erkölcsi elvek betartását, és nem is tartatják be azaokat.
Ugyanakkor Ők sem Isten vezetésétől várják a megoldást, hanem emberekben bíznak, emberi vezetőkre szavaznak amikor választásokra kerül a sor.
Tehát részét képezik a világnak, azok nacionalista, politikai, és egyéb világi ügyeinek.
Isten kormányzata pedig nem része ennek a világnak, nem is földi, nem emberi.
#15
Írtam a #12-es kommentben, hogy Jehova tanúi válaszait nem kérem.
NEM!
Amíg két ember él a földön, addig az emberiség problémái mindvégig MEGOLDATLANOK MARADNAK.
A jó kérdés a témában szerintem inkább az lenne, hogy ismer-e a mai modern emberiség olyan vallásos hitet, vagy annak szöges ellentétét, ateizmust, aminek gyakorlásának hatására, az emberiség biztosan meg is tudna javulni? Erre a kérdésre pedig csak az a korrekt és hiteles válasz adható, ami arra a kérdésre is, hogy létezik-e egyáltalán Isten, vagyis, hogy: nem tudjuk. Egy hiteles ateista sem adhat más választ ezekre a kérdésekre, mert a témában ő sem tud semmit sem teljes bizonyossággal.
Esetleg annyit mondhat, hogy még nem ismerünk másik olyan élőlényt a Földön, az emberen kívül, aki vallásos hittel imádna valamiféle felsőbbrendű "lényt". Mondjuk már ez is eléggé beszédes tud lenni, de persze egyáltalán nem bizonyíték semmire sem.
Szóval egyelőre minden irányzat csak sötétben tapogatózik ebben a témában és egy jó darabig, nagy valószínűséggel, ez így is fog maradni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!