Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a probléma az...

Szerintetek mi a probléma az emberiséggel?

Figyelt kérdés

Én szerintem az emberre nincs szükség csak tönkreteszi a bolygót pl: a globális, felmelegedés, szemétszigetek meg az állatfajok kihalása mind az ember hibája.


De én nem hibáztatok senkit ha mond egy jó okot hogy miért jó az emberiség a földnek.



júl. 3. 09:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szerintem igazad van.
júl. 3. 09:26
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Jól elbeszélgetsz magaddal, de legalább egyetértesz azzal, amit gondolsz
júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Inkább mi nem. De az emberiség előbb vagy utóbb megfullad a saját sz.rjába. Gyakorlatilag feláldozták vagy tuk a bolygót a profitért.


[link]

júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A legnagyobb baj a felső réteg profitéhsége és a rövid távú gondolkodás. A hatalom és birtoklási vágy.
júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Az a legnagyobb probléma, hogy az elit hiába vállalta fel magát, hogy "hahó, nézzétek mit csinálunk veletek", az emberek továbbra sem látják a fától az erdőt és telibeszarják, hogy nem mi vagyunk, akik tönkreteszik a Földet és az emberiséget, hanem a világ urai. 😄
júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
71%
Hogy bárki felelőtlenül szaporodhat.
júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Hogy minden élőlénynél felsőbbrendűnek gondolja magát.
júl. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem sok minden.

Egyrészt van egy képmutató réteg, akinek ha érdeke, eljátssza, hogy fontos neki a jövő, a fenntarthatóság, a hosszútávú gondolkodás, a környezetvédelem, meg maguk, az emberek, de amint annak a profitáló helyzetnek, eseménynek vége, rögtön visszatér a nagyzoló, pazarló, környezetet romboló életéhez.

Másrészt megjelent a corporate greed, ahol szinte csak a profithajkurászás a cél, mással nem is törődnek. Ha pedig valakinek csakis a profit lebeg a szeme előtt, bármire képessé válik. Kezdetnek erkölcstelen dolgokra, onnantól durvul tovább a helyzet.

Nagyon sok ember képtelen a többivel gond nélkül együtt élni, együttműködni. Állandóan a veszekedése, játszmázások, viszályok, mert egyszerűen képtelenek erre. Ahogy sokan a kritikus gondolkodással is hadilábon állnak. Ennek hiánya pedig nagy gondokat fog majd hozni, globális szinten is.

Az emberek elhidegültek egymástól, nem értékelik egymást kellően, a kommunikáció milyensége, minősége is sokat romlott az utóbbi években, az énközpontúság, önzőség nagyon elterjedté vált.

júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Jól leírtad 8-as és ez csak romlani fog.
júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Az emberi faj a legfejlettebb egyszersmind legprimitívebb életforma a bolygón.

Alig kétszáz év alatt lelaktuk és teleszemeteltük a Földet.

De ( remélem) hamarosan véget ér a pusztításunk.

Kiirtjuk magunkat és a Föld gyorsan rendbe teszi magát ha mi már nem pusztítunk el mindent.

júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!