Mi haszna van ha valaki keresztény lesz 2024-ben?
Pascal fogadása:
Pascal fogadása (Pascal's Wager) egy filozófiai érvelés, amit Blaise Pascal francia matematikus és filozófus dolgozott ki. Az érvelés lényege, hogy érdemes hinni Istenben, még akkor is, ha nem tudjuk bizonyítani a létezését, mert ha Isten létezik, akkor a hit örök boldogságot eredményezhet, míg ha nem hiszünk, és tévedünk, akkor örök szenvedés lehet a következmény.
**Pascal fogadása négy lehetőséget vázol fel:**
1. **Ha hiszel Istenben, és Isten létezik:** Örök jutalom, mennyország.
2. **Ha hiszel Istenben, és Isten nem létezik:** Semmi különösebb veszteség, legfeljebb hiábavaló volt a hited.
3. **Ha nem hiszel Istenben, és Isten létezik:** Örök büntetés, pokol.
4. **Ha nem hiszel Istenben, és Isten nem létezik:** Semmi különösebb nyereség.
**Pascal szerint tehát az ésszerű választás: hinni Istenben**, mert az esetleges nyereség (örök boldogság) sokkal nagyobb, mint a lehetséges veszteség (a hit hiábavalósága). Az érvelés pragmatikus megközelítést képvisel, amely a kockázat minimalizálására és a haszon maximalizálására összpontosít, még akkor is, ha a hit szempontjából nem nyújt közvetlen bizonyítékot Isten létezésére.
De ha Isten tényleg nem létezik, akkor mi értelme van kereszténynek lenni szerintetek?! Mi haszna van? Mik az érvek?
Pascal fogadása több szempontból is hibás.
A legjelentősebb ok az az, hogy ha valaki a fogadás miatt hisz Istenben akkor ő nem tesz eleget a kereszténység elvárásainak.
Haszna pedig elég sok minden lehet ahogyan régebben is.
Segíthet átvészelni egy szeret elvesztését, egyéb stresszt ami az embert az élete során éri.
Segíthet abban is, hogy ne kelljen az embernek szembenéznie a halandóságával.
De ha valakinek már ez része a világképének akkor nem számít annyira, hogy van-e haszna mert már a világkép megingásának elkerülése érdekében is hinni fog.
Sok indokot fel lehetne sorolni ezek csak az általánosak.
Ha valaki már most elkezd keresztény életet élni, összhangban a Biblia tanításával, a nehézségek ellenére is boldogabb kiegyensúlyozottabb lesz az élete,
A jövője: egészségben élhet és találkozhat elhunyt szeretteivel, akik feltámadásban részesülnek. A halál és egyéb ma még létező problémák teljesen megszűnnek, a messiási királyság alatt.
A jövője: egészségben élhet és találkozhat elhunyt szeretteivel, akik feltámadásban részesülnek. A halál és egyéb ma még létező problémák teljesen megszűnnek, a messiási királyság alatt.
Nah, ez az ami nem igaz. A tudomány jelenlegi állása szerint az univerzumot a fagyhalál fogja elpusztítani, és a halál végleges.
" A feltámadás tündérmese azok számára akik félnek az örök nem léttől "
Pascalnak és nektek egy dologban van hatalmas tévedésetek:
A hit nem AKARATLAGOS tevékenység! Csupán egy ÁLLAPOT, ami vagy megvan, vagy hiányzik.
Elismerem, hogy "fogékony" alanyoknál fejleszthető, de sokkal hamarabb romba is dönthető...
Kedves Kérdező
Isten a tudomány felett áll, mivel a hatalmánál fogva a természet felett uralkodik. Ő az aki a természetet az általa hozott törvényekkel működteti.
Fagy halál, vagy a Föld megsemmisülése nem része Isten tervének, és nem is engedi, hogy holmi emberek ilyesmit tegyenek a keze munkájával.
A halál felett is hatalma van, mert ha tudott életet létrehozni, akkor ezt bármikor megismételheti. A halál felett is hatalma van.
Ha nem lenne feltámadás, akkor Jézus sem támadt volna fel.
Ebben az esetben felesleges lenne hinni bármiben is.
Jézus bebizonyította, hogy az Atyja képes életet visszaadni, még azokét is, akik régebben meghaltak. Sőt mindenféle betegséget megtud szüntetni.
Ha ezt nem hiszed, jogod van hozzá.
Azonban Istennek korlátlan hatalma van, velünk ellentétben.
Isten az eredeti szándékát a földdel és az emberekkel megvalósítja, akár velünk vagy nélkülünk, de az lesz amit elhatározott.
Az ateisták válasza erre általában két fő irányból érkezhet. Az egyik az, hogy az ateizmus nem fogadja el a természetfeletti létezését, így az állításokat, amelyek Isten hatalmára vagy terveire hivatkoznak, nem tartják megalapozottnak. Számukra ezek az állítások hitkérdések, amelyek nem bizonyíthatók tudományos módszerekkel.
A másik irányból nézve az ateisták rámutathatnak arra, hogy az élet és a halál, a természet törvényei, és a világmindenség működése megfigyelhető és vizsgálható tudományos eszközökkel. Ezen a területen nincsenek bizonyítékok, amelyek egy természetfeletti lény beavatkozását igazolnák. Ebből következően az ateisták úgy érvelhetnek, hogy bár az embereknek joguk van hinni, a hit alapját képező állítások nem állnak összhangban az ismert tényekkel és tudományos bizonyítékokkal.
"Isten a tudomány felett áll, mivel a hatalmánál fogva a természet felett uralkodik. Ő az aki a természetet az általa hozott törvényekkel működteti."
Egyelőre ott tartunk, hogy semmi még csak nem is utal olyasmire, hogy bárkinek is bármit működtetni kéne a természetben, vagy hogy egyáltalán létezne bármilyen isten. Így mindez, amit leírtál, csak wishful thinking, semmi több.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!