Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok akik komolyan gondolják...

Azok akik komolyan gondolják a hitüket, mit gondoltok azokról akik más is komolyan gondolja a hitet? Ugyan ezek után kinek lehet igaza? Ezért lettem gyenge agnosztikus ateista.

Figyelt kérdés

Jehovák is komolyan gondolják

Az egyiptomiak

A pogányok is.


Mi legyen?


aug. 10. 18:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

30

Sajnálom, hogy elhiszed ezt az információt.

Én nem, és hidd el, nem vesztek semmit.

Tudod azt szoktam mondani, hogy ha nem lenne Isten és Jézus sem, de keresztény életet élek nem veszítek semmit, hiszen boldogan, becsülettel, tiszta lelkiismerettel élek.

DE ha létezik, és nem úgy élek, akkor mindent elvesztettem.

aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Nem értem. Miért vesztettem el mindent? Az örök halál nagyon vonzó számomra.
aug. 11. 14:54
 33/40 anonim ***** válasza:

32

Értem, sajnálom hogy az élet nem vonzó, bár jelenleg valóban nehéz most még.


Azért vesztettél el mindent, mert amivel valaha rendelkeztél, nem lehet a tied.

aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Egyszer élünk, ha van örök élet, akkor az élet hülyeség, mert ráér, időnk mint a tenger!
aug. 11. 18:27
 35/40 anonim ***** válasza:

34

Kedves Kérdező, nem igazán értem a mondatot.


Igen egyszer élünk ez tény, viszont annak nincs vége, nem lesz vége.

Mindig lesz értelmes célunk, teendőnk, soha nem fogunk unatkozni.

Isten mindig tud nekünk értelmes feladatokat adni. Eközben pedig élvezzük az élet szépségeit, növény és állatvilágát, felfedezhetjük a bolygónkat, delfinekkel cápákkal versenyezhetünk....😁stb

Nem gondolom, hogy unatkozni fogunk...

aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Nah pont ettől félek.


A Mennyországban nem szeretnék örökké élni. És egy végtelen is eltud fogyni. Inkább legyen reinkarnáció. Vagy minden ember én vagyok elmélet.

aug. 11. 18:49
 37/40 anonim ***** válasza:

36


Kedves Kérdező.

Isten az emberi fajt nem az égi életre hozta létre, hanem ide ebbe a közegbe. Nekünk embereknek ez a rendeltetési helyünk, nem az ég. Ezért egyetlen ember sem megy fel az égbe, kivéve azok akikkel Jézus szövetséget kötött a messiási királyságára abból a célból, hogy a földön élő embereket elvezessék az Ádámi tökéletességre, egészségre, vagy is megfog mindenkit gyógyítani. AAkik pedig meghaltak, azoknak ide fogja visszadani az életet, hogy a szeretteivel, családjával és más emberekkel boldogan éljenek Isten elhatározása alapján.


Isten nem reinkarnál senkit. Az ember az ember marad, ha meghal sem fog más életformában élni, mert a halál csak az engedetlenség bűnének büntetése. Tehát nem fog senki meghalni, hiszen nem lesz lázadás mégegyszer, meg rosszalkodás.

Persze aki véletlenül még is erre adná a felyét megbontva a békés légkört, az valóban megszűnik létezni.

(Zsoltárok 37:11) . . .Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.


A béke határtalan, vagy is nem lesz vége a boldogságnak békének, Isten nem engedi meg mégegyszer.

aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Én nem is akarok az égbe menni. Az ég akkor is a levegő. Vagy ahol a csillagképek vannak. De egy agymosott jétével mit erőlködött én? Mindenki megvan győzödve a saját igazáról.
aug. 11. 19:09
 39/40 anonim ***** válasza:

38


De nem is mondtam, hogy oda mész. Neked a Föld az életközeged, ahogy nekem is.

Nem vagyok jété. Nem ez a nevem. Nem kell erőlködnöd.

További szép napot neked.

aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Hamarosan mindenki meg fogja tudni!
aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!